LEGO® HIDDEN SIDE™: zabawa przenosi się do rzeczywistości AR!

LEGO HIDDEN SIDE to pionierskie rozwiązanie wprowadzone przez Grupę LEGO, które otwiera przed dziećmi zupełnie nowe doświadczenia, łączące zabawę fizycznymi zestawami LEGO i w rozszerzonej rzeczywistości.

LEGO HIDDEN SIDE: zabawa w rozszerzonej rzeczywistości

Grupa LEGO pokazała swój nowatorski produkt – serię LEGO HIDDEN SIDE – grę fabularną, która w pełni integruje rozszerzoną rzeczywistość (AR) z fizyczną zabawą klockami LEGO i pozwala dzieciom na odkrycie nowego świata interaktywnej zabawy.

materiały prasowe

Zadaniem dzieci jest odmienienie nawiedzonego świata, eliminując po kolei duchy. W zabawie wykorzystują osiem konstrukcyjnych, niezwykle funkcjonalnych i pełnych niespodzianek, „nawiedzonych” zestawów LEGO HIDDEN SIDE. Podczas zabawy dzieci mogą budować rozmaite konstrukcje z fizycznych klocków i wcielać się w postaci z dowolnej tematyki świata LEGO, a aktywacja aplikacji AR ożywia modele, ujawniając tym samym ukryty świat interaktywnych wyzwań i zagadek, które trzeba rozwiązać. Połączenie tych dwóch światów sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca, twórcza i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i umiejętności.

– Lata doświadczeń w pionierskim łączeniu najnowszych technologii i fizycznej zabawy nauczyły nas, że dzieci oczekują ekscytujących doświadczeń, łączących w płynny sposób świat fizyczny i cyfrowy – mówi Tom Donaldson, senior wiceprezes Creative Play Lab w Grupie LEGO. I dodaje: Skupiamy się przede wszystkim na realnym budowaniu, ale AR oferuje możliwość wzbogacenia fizycznej zabawy z klockami LEGO o nowe elementy akcji. Przełamujemy tradycyjną formę AR, która stawia na pierwszym miejscu doświadczenia związane z grą, aby stworzyć zupełnie nową formę zabawy, gdzie fizyczny świat oddziałuje na warstwę AR, a nie odwrotnie.

Podstawowe doświadczenia konstrukcyjne z LEGO

Zestawy konstrukcyjne LEGO HIDDEN SIDE zapewniają dzieciom wszystko, co uwielbiają i czego oczekują od LEGO – wyzwania konstrukcyjne, bogate w detale i funkcjonalne modele oraz minifigurki bohaterów osadzone w świecie pełnym przygód. W innowacyjnej serii każdy z modeli można zbudować tak, jak wygląda za dnia – szkołę, autobus czy cmentarz – a następnie dokonać transformacji i sprawić, aby stał się on swoją „nawiedzoną” wersją. Zestawy są przeznaczone dla dzieci od 7 lat.

materiały prasowe

Naprawdę rozszerzona zabawa

Aplikacja pozwala dzieciom na zabawę z perspektywy jednego z dwóch bohaterów: Jacka lub Parker, którzy przemierzają swoje rodzinne miasto Newbury, jednocześnie rozwiązując paranormalne zagadki, skryte pod powierzchnią zwykłego otoczenia. Można je dostrzec jedynie używając telefonu. Celem gry jest zachęcenie dzieci do zintegrowanej zabawy, w której główną rolę odgrywają klocki LEGO oraz urządzenie mobilne, a poprzez
to do odkrywania wielu różnorodnych elementów i „nawiedzonych punktów”, w których odnajdują ukryte wirtualne duchy.

materiały prasowe

Dzięki aplikacji AR mogą je schwytać i stoczyć walkę, aby duchy przestały nawiedzać wybrane miejsce. Liczne scenariusze zapewniają niezwykle dynamiczną rozgrywkę, która wymaga od dzieci obecności w każdym ze światów. Po uruchomieniu aplikacji losowo pojawiają się nowe duchy i wyzwania, a doświadczenia dziecka zmieniają się za każdym razem, gdy rozpocznie zabawę.

– Projektując LEGO HIDDEN SIDE, stworzyliśmy niezwykle wciągające, wzajemnie zależne i nieznane dotąd wrażenia z dwóch światów. Fizyczna zabawa wpływa na warstwę AR, podczas gdy zabawa AR odkrywa przed użytkownikami nowe elementy w prawdziwych modelach – dodaje Tom Donaldson.

Aplikacja składa się również z kilku krótkich gier cyfrowych, w które dzieci mogą grać niezależnie od zestawów.

Donaldson komentuje: Wykorzystujemy najlepsze elementy gier mobilnych, aby zachować świeżość, która zachęci dzieci do powrotu do ich ulubionych zestawów LEGO i sprawdzenia, co uległo zmianie. Dzięki przemyślanej integracji świata LEGO oraz technologii AR możemy zapewnić prawdziwie innowacyjne wrażenia z zabawy, które staje się płynna, i dzięki temu dzieci stale odkrywają nieznane dotychczas możliwości i nowe rodzaje zabawy w świecie realnym i wirtualnym.

LEGO HIDDEN SIDE będzie dostępne na całym świecie pod koniec lata 2019 roku. Ceny zestawów mieszczą się w przedziale od od 89,99 PLN do 549,99 PLN. Aplikację The LEGO HIDDEN SIDE będzie można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

Dodaj komentarz

Zabawki

Prezent urodzinowy dla 2-latki

Fajny prezent na 2 latka? Już niedługo 13 listopada, czyli urodziny naszej córki. Tym razem nie będzie to piątek :). Od tygodnia zmagamy się z przygotowaniem listy prezentów o którą...

Czytaj dalej →
Zabawki

LEGO DC Super Hero Girls ma moc!

Jakiś czas temu na naszym Instagramie pokazaliśmy krótki materiał o tym, jak otrzymaliśmy zestaw klocków od LEGO. Zawsze przy fajnych paczkach w redakcji pojawia się walka o to, kto będzie...

Czytaj dalej →
Zabawki

Klocki LEGO dla dziewczynek? Czemu nie!

Klocki LEGO nie są zarezerwowane tylko dla chłopców – równie dobrze mogą być trafionym prezentem dla dziewczynek. Wśród dostępnych zestawów znajdziemy propozycje dla każdej grupy wiekowej; kupując jeden z nich,...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general