LEGO® HIDDEN SIDE™: zabawa przenosi się do rzeczywistości AR!

LEGO HIDDEN SIDE to pionierskie rozwiązanie wprowadzone przez Grupę LEGO, które otwiera przed dziećmi zupełnie nowe doświadczenia, łączące zabawę fizycznymi zestawami LEGO i w rozszerzonej rzeczywistości.

LEGO® HIDDEN SIDE™: zabawa przenosi się do rzeczywistości AR!
materiały prasowe

LEGO HIDDEN SIDE: zabawa w rozszerzonej rzeczywistości

Grupa LEGO pokazała swój nowatorski produkt – serię LEGO HIDDEN SIDE – grę fabularną, która w pełni integruje rozszerzoną rzeczywistość (AR) z fizyczną zabawą klockami LEGO i pozwala dzieciom na odkrycie nowego świata interaktywnej zabawy.

materiały prasowe

Zadaniem dzieci jest odmienienie nawiedzonego świata, eliminując po kolei duchy. W zabawie wykorzystują osiem konstrukcyjnych, niezwykle funkcjonalnych i pełnych niespodzianek, „nawiedzonych” zestawów LEGO HIDDEN SIDE. Podczas zabawy dzieci mogą budować rozmaite konstrukcje z fizycznych klocków i wcielać się w postaci z dowolnej tematyki świata LEGO, a aktywacja aplikacji AR ożywia modele, ujawniając tym samym ukryty świat interaktywnych wyzwań i zagadek, które trzeba rozwiązać. Połączenie tych dwóch światów sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca, twórcza i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i umiejętności.

– Lata doświadczeń w pionierskim łączeniu najnowszych technologii i fizycznej zabawy nauczyły nas, że dzieci oczekują ekscytujących doświadczeń, łączących w płynny sposób świat fizyczny i cyfrowy – mówi Tom Donaldson, senior wiceprezes Creative Play Lab w Grupie LEGO. I dodaje: Skupiamy się przede wszystkim na realnym budowaniu, ale AR oferuje możliwość wzbogacenia fizycznej zabawy z klockami LEGO o nowe elementy akcji. Przełamujemy tradycyjną formę AR, która stawia na pierwszym miejscu doświadczenia związane z grą, aby stworzyć zupełnie nową formę zabawy, gdzie fizyczny świat oddziałuje na warstwę AR, a nie odwrotnie.

Podstawowe doświadczenia konstrukcyjne z LEGO

Zestawy konstrukcyjne LEGO HIDDEN SIDE zapewniają dzieciom wszystko, co uwielbiają i czego oczekują od LEGO – wyzwania konstrukcyjne, bogate w detale i funkcjonalne modele oraz minifigurki bohaterów osadzone w świecie pełnym przygód. W innowacyjnej serii każdy z modeli można zbudować tak, jak wygląda za dnia – szkołę, autobus czy cmentarz – a następnie dokonać transformacji i sprawić, aby stał się on swoją „nawiedzoną” wersją. Zestawy są przeznaczone dla dzieci od 7 lat.

materiały prasowe

Naprawdę rozszerzona zabawa

Aplikacja pozwala dzieciom na zabawę z perspektywy jednego z dwóch bohaterów: Jacka lub Parker, którzy przemierzają swoje rodzinne miasto Newbury, jednocześnie rozwiązując paranormalne zagadki, skryte pod powierzchnią zwykłego otoczenia. Można je dostrzec jedynie używając telefonu. Celem gry jest zachęcenie dzieci do zintegrowanej zabawy, w której główną rolę odgrywają klocki LEGO oraz urządzenie mobilne, a poprzez
to do odkrywania wielu różnorodnych elementów i „nawiedzonych punktów”, w których odnajdują ukryte wirtualne duchy.

materiały prasowe

Dzięki aplikacji AR mogą je schwytać i stoczyć walkę, aby duchy przestały nawiedzać wybrane miejsce. Liczne scenariusze zapewniają niezwykle dynamiczną rozgrywkę, która wymaga od dzieci obecności w każdym ze światów. Po uruchomieniu aplikacji losowo pojawiają się nowe duchy i wyzwania, a doświadczenia dziecka zmieniają się za każdym razem, gdy rozpocznie zabawę.

– Projektując LEGO HIDDEN SIDE, stworzyliśmy niezwykle wciągające, wzajemnie zależne i nieznane dotąd wrażenia z dwóch światów. Fizyczna zabawa wpływa na warstwę AR, podczas gdy zabawa AR odkrywa przed użytkownikami nowe elementy w prawdziwych modelach – dodaje Tom Donaldson.

Aplikacja składa się również z kilku krótkich gier cyfrowych, w które dzieci mogą grać niezależnie od zestawów.

Donaldson komentuje: Wykorzystujemy najlepsze elementy gier mobilnych, aby zachować świeżość, która zachęci dzieci do powrotu do ich ulubionych zestawów LEGO i sprawdzenia, co uległo zmianie. Dzięki przemyślanej integracji świata LEGO oraz technologii AR możemy zapewnić prawdziwie innowacyjne wrażenia z zabawy, które staje się płynna, i dzięki temu dzieci stale odkrywają nieznane dotychczas możliwości i nowe rodzaje zabawy w świecie realnym i wirtualnym.

LEGO HIDDEN SIDE będzie dostępne na całym świecie pod koniec lata 2019 roku. Ceny zestawów mieszczą się w przedziale od od 89,99 PLN do 549,99 PLN. Aplikację The LEGO HIDDEN SIDE będzie można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

Dodaj komentarz

Sennik
Sennik: WODA - Co oznacza sen o wodzie?
Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie
Czytaj dalej
Rozszerzanie diety niemowlaka
Rozszerzanie diety niemowlaka krok po kroku. Czas na nowe smaki i konsystencje w menu dziecka!
Moment, w którym niemowlę jest już gotowe na poznawanie nowych smaków, innych niż mleko mamy, jest niezwykle ważny w życiu dziecka i zazwyczaj z niecierpliwością wyczekiwany przez rodziców. Zarówno początek
Czytaj dalej
Zabawki
Prezent dla 8 latki
Bycie rodzicem, dziadkiem lub wujkiem, a w szczególności chrzestnym to ciągłe zagwozdki związane z prezentami. Urodziny, dzień dziecka, święta i wiele innych okazji przy których człowiek chce sprawić dziecku przyjemność.
Czytaj dalej
Zabawki
Zabawki dla 2-latka. Jaki prezent dla 2-latka sprawdzi się najlepiej?
Zakup zabawki dla 2-latka to czasem dla rodziców czy krewnych nie lada wyzwanie. Dobrze jest, gdy dzięki nim maluch się rozwija, uczy nowych umiejętności. Zabawki dla dwulatka muszą być również
Czytaj dalej
Zabawki
Domek dla lalek: mini przewodnik po najciekawszych propozycjach
Domek dla lalek to must have dla każdej małej dziewczynki. Zabawka może być różnej wielkości, wykonana z plastiku czy drewna. Jej cena zaczyna się od siedemdziesięciu złotych. Górna granica? Prawdziwe
Czytaj dalej
Zabawki
Mamy polecają: Najlepsze zabawki dla 3-letniej dziewczynki!
Wybór zabawki dla 3-letniej dziewczynki wydaje się być prosty: zazwyczaj sięgamy po klasyczne lalki, mini kuchenki, czy akcesoria do włosów itp. Znaleźliśmy jednak sporo zabawek, które nie tylko zajmą dziecko,
Czytaj dalej