LEGO® HIDDEN SIDE™: zabawa przenosi się do rzeczywistości AR!

LEGO HIDDEN SIDE to pionierskie rozwiązanie wprowadzone przez Grupę LEGO, które otwiera przed dziećmi zupełnie nowe doświadczenia, łączące zabawę fizycznymi zestawami LEGO i w rozszerzonej rzeczywistości.

LEGO HIDDEN SIDE: zabawa w rozszerzonej rzeczywistości

Grupa LEGO pokazała swój nowatorski produkt – serię LEGO HIDDEN SIDE – grę fabularną, która w pełni integruje rozszerzoną rzeczywistość (AR) z fizyczną zabawą klockami LEGO i pozwala dzieciom na odkrycie nowego świata interaktywnej zabawy.

materiały prasowe

Zadaniem dzieci jest odmienienie nawiedzonego świata, eliminując po kolei duchy. W zabawie wykorzystują osiem konstrukcyjnych, niezwykle funkcjonalnych i pełnych niespodzianek, „nawiedzonych” zestawów LEGO HIDDEN SIDE. Podczas zabawy dzieci mogą budować rozmaite konstrukcje z fizycznych klocków i wcielać się w postaci z dowolnej tematyki świata LEGO, a aktywacja aplikacji AR ożywia modele, ujawniając tym samym ukryty świat interaktywnych wyzwań i zagadek, które trzeba rozwiązać. Połączenie tych dwóch światów sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca, twórcza i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i umiejętności.

– Lata doświadczeń w pionierskim łączeniu najnowszych technologii i fizycznej zabawy nauczyły nas, że dzieci oczekują ekscytujących doświadczeń, łączących w płynny sposób świat fizyczny i cyfrowy – mówi Tom Donaldson, senior wiceprezes Creative Play Lab w Grupie LEGO. I dodaje: Skupiamy się przede wszystkim na realnym budowaniu, ale AR oferuje możliwość wzbogacenia fizycznej zabawy z klockami LEGO o nowe elementy akcji. Przełamujemy tradycyjną formę AR, która stawia na pierwszym miejscu doświadczenia związane z grą, aby stworzyć zupełnie nową formę zabawy, gdzie fizyczny świat oddziałuje na warstwę AR, a nie odwrotnie.

Podstawowe doświadczenia konstrukcyjne z LEGO

Zestawy konstrukcyjne LEGO HIDDEN SIDE zapewniają dzieciom wszystko, co uwielbiają i czego oczekują od LEGO – wyzwania konstrukcyjne, bogate w detale i funkcjonalne modele oraz minifigurki bohaterów osadzone w świecie pełnym przygód. W innowacyjnej serii każdy z modeli można zbudować tak, jak wygląda za dnia – szkołę, autobus czy cmentarz – a następnie dokonać transformacji i sprawić, aby stał się on swoją „nawiedzoną” wersją. Zestawy są przeznaczone dla dzieci od 7 lat.

materiały prasowe

Naprawdę rozszerzona zabawa

Aplikacja pozwala dzieciom na zabawę z perspektywy jednego z dwóch bohaterów: Jacka lub Parker, którzy przemierzają swoje rodzinne miasto Newbury, jednocześnie rozwiązując paranormalne zagadki, skryte pod powierzchnią zwykłego otoczenia. Można je dostrzec jedynie używając telefonu. Celem gry jest zachęcenie dzieci do zintegrowanej zabawy, w której główną rolę odgrywają klocki LEGO oraz urządzenie mobilne, a poprzez
to do odkrywania wielu różnorodnych elementów i „nawiedzonych punktów”, w których odnajdują ukryte wirtualne duchy.

materiały prasowe

Dzięki aplikacji AR mogą je schwytać i stoczyć walkę, aby duchy przestały nawiedzać wybrane miejsce. Liczne scenariusze zapewniają niezwykle dynamiczną rozgrywkę, która wymaga od dzieci obecności w każdym ze światów. Po uruchomieniu aplikacji losowo pojawiają się nowe duchy i wyzwania, a doświadczenia dziecka zmieniają się za każdym razem, gdy rozpocznie zabawę.

– Projektując LEGO HIDDEN SIDE, stworzyliśmy niezwykle wciągające, wzajemnie zależne i nieznane dotąd wrażenia z dwóch światów. Fizyczna zabawa wpływa na warstwę AR, podczas gdy zabawa AR odkrywa przed użytkownikami nowe elementy w prawdziwych modelach – dodaje Tom Donaldson.

Aplikacja składa się również z kilku krótkich gier cyfrowych, w które dzieci mogą grać niezależnie od zestawów.

Donaldson komentuje: Wykorzystujemy najlepsze elementy gier mobilnych, aby zachować świeżość, która zachęci dzieci do powrotu do ich ulubionych zestawów LEGO i sprawdzenia, co uległo zmianie. Dzięki przemyślanej integracji świata LEGO oraz technologii AR możemy zapewnić prawdziwie innowacyjne wrażenia z zabawy, które staje się płynna, i dzięki temu dzieci stale odkrywają nieznane dotychczas możliwości i nowe rodzaje zabawy w świecie realnym i wirtualnym.

LEGO HIDDEN SIDE będzie dostępne na całym świecie pod koniec lata 2019 roku. Ceny zestawów mieszczą się w przedziale od od 89,99 PLN do 549,99 PLN. Aplikację The LEGO HIDDEN SIDE będzie można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

Dodaj komentarz

Zabawki

Skoczek dla dzieci

Skoczek i chodzik – zabawki, które zyskały szaloną popularność w latach dziewięćdziesiątych. Robiły furorę na całym świecie i były obecne praktycznie w każdym domu, gdzie wychowywały się niemowlęta. Rodzice cieszyli...

Czytaj dalej →
Zabawki

Magiczny świat misia ENDO

Był już Miś Uszatek, Miś Koralgol, Miś Puchatek, Miś Paddington, a także Miś i Margolcia. Każde pokolenie ma własnego bohatera. Sympatyczny, niegroźny, miły i pluszowy. To jedna z najpopularniejszych zabawek...

Czytaj dalej →
Upały, Zabawki

Płetwy rekina do nauki pływania

Twoje dziecko uczy się pływać? Nie lubi dmuchanych rękawków? Chyba znaleźliśmy dla Ciebie, a raczej dla malucha alternatywę. Płetwy rekina, bo o nich mowa urzekły nas swoim wyglądem. Ich funkcjonalność...

Czytaj dalej →
Zabawki

Latająca dyskopiłka

Dyskopiłka to zabawka, która w ciągu ostatnich paru sezonów stała się prawdziwym hitem nie tylko wśród najmłodszych maluchów, ale uwielbiają ją również starsze dzieci, a nawet nastolatki i dorośli. Na...

Czytaj dalej →
Zabawki

Zabawki: Najlepsza kuchnia dla dziecka

Zabawkowe kuchnie to dla dzieci ośrodek twórczej zabawy, który daje maluchowi narzędzia – a w tym przypadku raczej naczynia – do poszerzania wyobraźni, doskonalenia umiejętności współpracy, poszerzania słownictwa oraz rozwinięcia...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo