Nakładam na zwilżoną gąbkę i pocieram kubki. Osad z kawy i herbaty od razu znika

Jak usunąć osad z kawy w kubku? Praktycznie każdy z nas boryka się co jakiś czas z problemem zafarbowanej przez kawę lub herbatę powierzchni. Na szczęście problem rozwiążesz prostym trikiem, na który nie wydasz wiele pieniędzy. Oto co należy zrobić.

Niektórzy z nas wręcz nie wyobrażają sobie poranka bez kubka ciepłej kawy lub herbaty. Często wkładamy brudne naczynia do zmywarki, a po ich wyjęciu z urządzenia zauważamy nieestetyczny, brzydki nalot na kubkach, który trudno usunąć standardowymi preparatami do naczyń. Na szczęście mamy na to patent. Sprawdź, jak usunąć osad z kawy domowym sposobem, a już nigdy nie zrobisz inaczej.

Sprawdź: Jak usunąć brzydki zapach ze śmietnika? Wystarczą 2 rzeczy, które masz w domu

Jak wyczyścić kubki z osadu po herbacie? Wetrzyj w powierzchnię i ciesz się czystością każdego dnia

Jeśli po umyciu kubków w zmywarce zauważasz charakterystyczny osad, wypróbuj domowy trik na czyszczenie. Wystarczy, że umieścisz w kubku lub filiżance dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a później wlejesz do środka niewielką ilość wody. Wymieszaj produkt do powstania gęstej pasty, rozprowadź ją po całej powierzchni, na której zauważasz brzydkie plamy i odczekaj kilkanaście minut. Później zmyj substancję ciepłą wodą, a osad od razu zniknie. W razie potrzeby nie ma przeciwwskazań, by czynność powtarzać aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Sprawdź: Jak usunąć naklejki z okna?

Jak usunąć osad z kawy w kubku? Wykorzystaj inne domowe mieszanki

Oprócz triku z sodą oczyszczoną możesz tez postawić na inne środki czyszczące. Co będzie ci potrzebne?

  • Sok z cytryny. Produkt zadziała jak naturalny wybielacz. Wystarczy, że wlejesz niewielką ilość do kubka i zalejesz go wrzątkiem. Odczekaj kilkadziesiąt minut i wylej płyn. Szybko się okaże, że nieestetyczny osad rozpuścił się w całości, lub resztki schodzą przy niewielkim wysiłku i wykorzystaniu gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń.
  • Sól. Jedyne co należy zrobić, to nałożyć niewielką ilość produktu na miękką stronę gąbki, delikatnie zwilżyć i pocierać zabrudzenia. Zachowaj ostrożność i sprawdzaj, czy sól przypadkiem nie uszkodziła delikatnej powierzchni. W razie potrzeby działanie możesz powtórzyć.
  • Proszek do pieczenia. Posyp zwilżoną gąbkę i delikatnie wyszoruj zabrudzenia. Trik sprawdzi się zwłaszcza na powierzchniach metalowych.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo