O której wyniki matur 2022? Gdzie je sprawdzać? Ważne informacje dla uczniów

Już rankiem, 5 lipca, maturzyści poznają rezultaty swoich zmagań egzaminacyjnych. Od wyników zależy, czy dostaną się na swoje wymarzone kierunki studiów i od października rozpoczną przygodę ze szkołą wyższą. Nic więc dziwnego, że poziom napięcia i stresu jest naprawdę wysoki. O której są wyniki matur 2022? Kiedy oficjalnie będzie można odebrać świadectwo dojrzałości?

O której wyniki matur 2022?

Matury 2022 odbyły się tradycyjnie w maju, a cały długi i męczący maraton zakończył się ostatecznie 23 maja. Wszyscy maturzyści oficjalnie więc już od ponad miesiąca odpoczywają i korzystają z letnich wakacji, najdłuższych w życiu. Tak naprawdę jednak swobodne i bezstresowe spędzanie wolnego czasu rozpocznie się dopiero po otrzymaniu wyników matur. Napięcie związane z niepewnością, czy udało się zdać wszystkie egzaminy i jakie rezultaty udało się z nich uzyskać, może skutecznie popsuć humor i nie pozwalać na pełen relaks. Tym bardziej jeśli maturzysta bierze udział w rekrutacji na studia i wciąż nie wie, czy uzyskany wynik umożliwi mu pójście od października na wymarzone studia.

Sprawdzanie egzaminów trwało ponad miesiąc. Oczekiwanie na ogłoszenie przez CKE rezultatów dobiegło już jednak końca – wszyscy maturzyści poznają swoje wyniki 5 lipca o godzinie 8:30. O tej samej porze i tego samego dnia wyniki otrzymają także osoby, które z różnych przyczyn podchodziły do matury

Zobacz: Ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę w 2022?

CKE wyniki matur 2022. Co ze świadectwami maturalnymi?

Indywidualny wynik matur 2022 każdy zdający będzie mógł poznać, logując się na na stronie wyniki.edu.pl. Specjalne loginy i hasła są zazwyczaj udostępniane przez dyrekcję szkoły, już jakiś czas wcześniej. Jeśli system nie zawiedzie, już o 8:30 pierwsi maturzyści dowiedzą się, czy zdali i z jakim rezultatem.

Jak informuje CKE, dwie godziny później, a więc o 10:30, zostaną opublikowane ogólnopolskie wyniki. Dowiemy się więc, jakie były średnie rezultaty, ile procent maturzystów nie zdało, a ilu uzyskało niemal maksymalne liczby punktów z poszczególnych egzaminów.

Oficjalne, szczegółowe wyniki wpisywane są na świadectwie maturalnym. Zostaną one przekazane poszczególnym szkołom, a następnie udostępnione uczniom już 5 lipca, w godzinach południowych lub popołudniowych. Należy jednak udać się po nie osobiście do szkoły lub napisać komuś upoważnienie, aby odebrał dokument za nas.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo