“Oddaj nasz samochód. I misie!”. Chory Kubuś chce ruszyć sumienie złodzieja

Pięcioletni Kuba Mazurkiewicz cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). To choroba rzadka i nieuleczalna. Aby Kuba mógł cieszyć się dzieciństwem, musi przechodzić przez codzienną rehabilitację. Na kosztowne zajęcia zarabiał jego tata, ale ukradziono mu samochód, który był narzędziem jego pracy.  Chłopiec zaapelował do złodzieja, a w internecie ruszyła zbiórka na zakup kolejnego pojazdu dla jego taty.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • W Gorzowie Wielkopolskim skradziono Fiata Ducato, który należy do taty pięcioletniego Kuby Mazurkiewicza. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, a dzięki autu jego tata mógł zarabiać na kosztowną rehabilitację.
  • Chory chłopiec zaapelował do złodzieja, domagając się, aby ten oddał samochód i jego misie.
  • Policja ustala, kto mógł być sprawcą. Rodzina wierzy, że pojazd się odnajdzie.
  • W międzyczasie w internecie ruszyła zbiórka na zakup kolejnego auta dla taty Kuby.

Kradzież dostawczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Policja ustala, kto może być sprawcą

Do kradzieży samochodu należącego do taty pięcioletniego Kuby doszło w ostatni weekend (27-28 czerwca). Pojazd zniknął z parkingu przy supermarkecie Tesco przy ulicy Górczyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Auto było narzędziem pracy, która umożliwia opłacenie kosztów rehabilitacji chłopca z niepełnosprawnościami.

Miał być naszym zabezpieczeniem, że jak nie ma pracy w budowlance, to tata Kuby może wsiąść w auto i robić w transporcie

– powiedziała mama Kuby Mazurkiewicza w wywiadzie dla Polsat News.

Samochód nie był ubezpieczony od kradzieży, ponieważ rodzina Kuby musi liczyć każdą złotówkę. Wykupienie AC nie było priorytetem dla rodziców chorego pięciolatka. Podczas wywiadu dla telewizji, chłopiec zaapelował do złodzieja.

Oddaj nasz samochód. I misie!

– powiedział Kuba Mazurkiewicz.

Sprawą zajmuje się gorzowska policja. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy został skradziony samochód taty Kuby, dlatego funkcjonariusze muszą przejrzeć kilkadziesiąt godzin zabezpieczonych już nagrań z monitoringu.

 Trwa naprawdę ciężka praca policjantów kryminalnych, bo to, po pierwsze, ustalenie dokładnej daty i okoliczności, kiedy ten samochód zaginął, a w dalszej kolejności już docieranie do sprawców

– telewizji Polsat News powiedział podkomisarz Grzegorz Jaroszewski z policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Rodzice Kuby szukają swojego samochodu. W internecie ruszyła zbiórka na nowe auto

Rodzice Kuby wierzą, że ich samochód się znajdzie. Poprosili na Facebooku, aby zgłaszały się do nich osoby, które widziały ich auto. To biały Fiat Ducato jeżdżący na tablicach rejestracyjnych FGW 5JS1. Na obu bokach plandeki dostawczaka widnieje napis “Transport 508 311 279”.

W czasie, gdy rodzice niepełnosprawnego chłopca poprosili o pomoc w szukaniu pojazdu, w internecie znalazł się ktoś, kto utworzył zbiórkę na zakup nowego samochodu dla taty Kuby. Na ten cel zebrano do tej pory 7 tys. zł (stan na godzinę 15:30 w dniu 30 czerwca)

Tata Kuby pracował, żeby mieć pieniądze na rehabilitację syna. Skradziono mu samochód Fiat Ducato, który był jego narzędziem pracy. RAZEM MOŻEMY POMÓC i kupić dla nich Fiata Ducato, takie jak im skradziono 🙂

– czytamy w opisie zbiórki.

Rodzice Kuby są zakłopotani, ale i wdzięczni wszystkim tym, którzy chcą im pomóc. W jednym z postów na Facebooku zaznaczyli, że jeśli ich samochód się znajdzie, pieniądze ze zbiórki na portalu zrzutka.pl zostaną przekazane innej potrzebującej osobie.

Czym jest rdzeniowy zanik mięśni?

Rdzeniowy zanik mięśni (określany także mianem SMA, od angielskich słów spinal muscular atrophy) to choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do osłabienia organizmu i zaniku mięśni, czego konsekwencją jest częściowy lub całkowity paraliż. SMA jest wynikiem wady genetycznej – mutacji w genie SMN1. W około 90 proc. przypadków choroba zaczyna objawiać się w dzieciństwie, jednak może dotknąć także osoby dorosłe. Szacuje się, że w Polsce na SMA choruje około 800–1000 osób.

Źródła:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo