Plaga myszy w polskich domach. Jesienią wypędzisz je tylko jednym sposobem

Jak pozbyć się myszy z domu? Nie musisz sięgać po pułapki na myszy. Jesienią z pomocą przyjdzie kosmetyk, którego większość kobiet używa co rano. Nie stwarza on niebezpieczeństwa dla domowników, ale na szkodniki zadziała odstraszająco.

Na zewnątrz zaczyna powoli robić się chłodno, a dla myszy to idealny czas na poszukiwanie ciepłej i przytulnej kryjówki. Często stają się nimi nasze domy. Choć na widok człowieka zazwyczaj uciekają, to nie są mile widzianymi lokatorami. Poza nieprzyjemnym zapachem mogą być nosicielami chorób, uszkadzać domowe sprzęty oraz zanieczyszczać żywność. Co zatem zrobić, gdy w domu pojawi się mysz? Podpowiadamy.

Sprawdź: Jak pozbyć się kreta? Ta metoda jest niezawodna i zupełnie darmowa. Gryzoń ucieknie w popłochu

Jaki zapach odstrasza myszy w domu? Czego boją się myszy? Jest pewien sprawdzony trik

Chcąc uporać się z myszami w domu, nie trzeba decydować się na radykalne środki. W pierwszej kolejności polecamy… lakier do włosów. Ten popularny kosmetyk w mig może wypędzić szkodniki. Zapach działa na nie bowiem odstraszająco, a zatem wystarczy spryskać miejsca, w których pojawiły się myszy. Dodatkowo można w nich wyłożyć kawałki folii aluminiowej, która stworzy dla nich barierę nie do przejścia. Jest to nie tylko humanitarny, ale także skuteczny sposób na rozprawienie się z problemem.

Sprawdź: Jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów na zimę? Odpowiedzi mogą zaskoczyć

Jak domowym sposobem pozbyć się myszy? Poznaj najskuteczniejszy sposób na myszy

Na tym jednak nie koniec, gdyż patentów na myszy w domu jest znacznie więcej. Kolejnym z nich jest ocet. Jak go można wykorzystać? Trzeba skropić nim waciki kosmetyczne i porozkładać w różnych pomieszczeniach w domu. Podobnie zadziała cytryna. Możemy rozrzucić w domu plasterki cytrusa, aby zniechęcić myszy do zagnieżdżenia się w naszym domu. Lista zapachów odstraszających gryzonie jest długa. Znajduje się na niej również, chociażby mięta, dziki rumianek, liście pomidora czy oleander.

Sprawdź: Domowy odświeżacz powietrza – jak zrobić zapach do domu?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo