Prezent na Chrzest dla dziewczynki i chłopca

Chrzciny to uroczystość, której oprawa wymaga podarowania prezentu głównemu bohaterowi tego dnia, nawet jeśli maluszek jeszcze nie rozumie otaczającego go świata oraz idei towarzyszącej wręczaniu podarunku. Prezent na chrzest powinien być pamiątką na całe życie dla dziecka, który w swoim dorosłym życiu będzie mógł z sentymentem wspominać. Dlatego też warto postawić na prezenty, które nie będą służyły rodzicom dziecka czy samemu maluszkowi przez krótki okres, ale zdecydować się na podarunki, które przetrwają próbę czasu.

Prezent na Chrzest dla dziewczynki i chłopca

Prezent na chrzest od chrzestnej czy chrzestnego może być oczywiście zwyczajowym Pismem Świętym lub albumem ze zdjęciami wręczonymi razem z kopertą z pieniądzmi, niemniej jednak warto poświęcić czas, by dobrać prezent, który będzie prawdziwą pamiątką na całe życie.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Dobrym pomysłem na prezent na chrzest dla dziewczynki jest biżuteria. Klasyczne, minimalistyczne formy przetrwają zmieniające się mody i trendy. Dyskretny łańcuszek oraz zawieszkę z wygrawerowanym imieniem, chrześnica będzie mogła nosić już jako kilkunastoletnia dziewczynka – podobnie jak kolczyki czy bransoletkę.

Miłą pamiątką są również grawerowane grzechotki lub srebrne łyżki – jednakże całkowicie niepraktyczną.
Jeśli zależy Ci na zakupie prezentu nie tylko pamiątkowego, ale również praktycznego, wybierz ręczne lusterko w srebrnej oprawie. Na jego odwrocie można wygrawerować imię dziecka oraz datę chrztu.

Sprawdź: Ceny srebrnych lusterek z możliwością grawerowania

Zamiast lusterka można wybrać srebrną szczotkę do włosów lub grzebień. Dobrym pomysłem jest również zakup ozdobnego, srebrnego puzderka, które z pewnością przyda się kiedyś na przechowywanie biżuterii.

Prezent na chrzest dla chłopca

W przypadku wyboru prezentu na chrzest dla chłopca, warto przyjrzeć się lokomotywom z podpiętymi wagonikami. Zestawy wykonane są ze srebra i da się na nich wygrawerować napisy upamiętniające uroczystość. Można również znaleźć okolicznościowe skarbonki zrobione ze szlachetnych materiałów.

Sprawdź:  Kto nie może zostać rodzicem chrzestnym? Jakie są wymogi dla matki i ojca chrzestnego?

Dobrym pomysłem są także pamiątkowe zapinki do koszuli czy spinki do krawatu. Z pewnością przez wiele lat dorastający chłopiec nie będzie miał okazji ich używać, ale potem mogą mu towarzyszyć przy najważniejszych okazjach aż do końca życia.

Dowiedz się także: Co kupuje chrzestna, a co chrzestny?

Dodaj komentarz

Planowanie ciąży
Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?
Jeśli staracie się o dziecko to brak ciąży mimo dni płodnych potrafi sfrustrować już na samym początku prób. Zaczynacie szukać przyczyn, przeszukiwać Internet, porównywać swoje doświadczenia do par, które doczekały
Czytaj dalej
Rozrywka
Nie masz cwaniaka nad niemowlaka
Czy Wam także czasami wydaje się, że Wasz niemowlak kpi sobie z Was? Tak naprawdę jest bystrzejszy niż wszystko na to wskazuje i gra Wam na nosie? Zobaczcie kilka dowodów na
Czytaj dalej
Chrzest
Kto trzyma dziecko do chrztu? Chrzest święty – zwyczaje i zasady
Chrzest święty to jedno z tych wydarzeń, wokół których rodzi się najwięcej emocji. Kto trzyma dziecko do chrztu? Jak powinno być ubrane? Kiedy jest najlepszy moment na chrzest oraz co
Czytaj dalej
Chrzest
Chrzestna czy chrzestny, czyli kto co kupuje?
Co kupuje chrzestny na chrzest? Co kupuje chrzestna? Jaki jest tradycyjny podział obowiązków rodziców chrzestnych i czy zawsze należy się nim kierować? Sprawdź, jak wygląda tradycja w niektórych regionach kraju,
Czytaj dalej
Chrzest
Kto nie może zostać rodzicem chrzestnym? Jakie są wymogi dla matki i ojca chrzestnego?
Chrzest to wielkie wydarzenie, do którego przygotowuje się cała rodzina. Z pewnością jako rodzic kilku miesięcznego malucha, masz już wybranych chrzestnych. Czy wiesz jednak, kto nie może zostać rodzicem chrzestnym?
Czytaj dalej
Chrzest
Wymagania dla rodziców chrzestnych: Konkubinat wykluczony
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej opublikowało oświadczenie skierowane do kandydatów na rodziców chrzestnych. Biskup Płocki wydał w nim nowe instrukcje dla osób, które chcą zostać matką lub ojcem chrzestnym. Dokument ten
Czytaj dalej