Prezent na Chrzest dla dziewczynki i chłopca

Chrzciny to uroczystość, której oprawa wymaga podarowania prezentu głównemu bohaterowi tego dnia, nawet jeśli maluszek jeszcze nie rozumie otaczającego go świata oraz idei towarzyszącej wręczaniu podarunku. Prezent na chrzest powinien być pamiątką na całe życie dla dziecka, który w swoim dorosłym życiu będzie mógł z sentymentem wspominać. Dlatego też warto postawić na prezenty, które nie będą służyły rodzicom dziecka czy samemu maluszkowi przez krótki okres, ale zdecydować się na podarunki, które przetrwają próbę czasu.

Prezent na chrzest od chrzestnej czy chrzestnego może być oczywiście zwyczajowym Pismem Świętym lub albumem ze zdjęciami wręczonymi razem z kopertą z pieniądzmi, niemniej jednak warto poświęcić czas, by dobrać prezent, który będzie prawdziwą pamiątką na całe życie.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Dobrym pomysłem na prezent na chrzest dla dziewczynki jest biżuteria. Klasyczne, minimalistyczne formy przetrwają zmieniające się mody i trendy. Dyskretny łańcuszek oraz zawieszkę z wygrawerowanym imieniem, chrześnica będzie mogła nosić już jako kilkunastoletnia dziewczynka – podobnie jak kolczyki czy bransoletkę.

Miłą pamiątką są również grawerowane grzechotki lub srebrne łyżki – jednakże całkowicie niepraktyczną.
Jeśli zależy Ci na zakupie prezentu nie tylko pamiątkowego, ale również praktycznego, wybierz ręczne lusterko w srebrnej oprawie. Na jego odwrocie można wygrawerować imię dziecka oraz datę chrztu.

Sprawdź: Ceny srebrnych lusterek z możliwością grawerowania

Zamiast lusterka można wybrać srebrną szczotkę do włosów lub grzebień. Dobrym pomysłem jest również zakup ozdobnego, srebrnego puzderka, które z pewnością przyda się kiedyś na przechowywanie biżuterii.

Prezent na chrzest dla chłopca

W przypadku wyboru prezentu na chrzest dla chłopca, warto przyjrzeć się lokomotywom z podpiętymi wagonikami. Zestawy wykonane są ze srebra i da się na nich wygrawerować napisy upamiętniające uroczystość. Można również znaleźć okolicznościowe skarbonki zrobione ze szlachetnych materiałów.

Dobrym pomysłem są także pamiątkowe zapinki do koszuli czy spinki do krawatu. Z pewnością przez wiele lat dorastający chłopiec nie będzie miał okazji ich używać, ale potem mogą mu towarzyszyć przy najważniejszych okazjach aż do końca życia.

Dowiedz się także: Co kupuje chrzestna, a co chrzestny?

Dodaj komentarz

Komunia

Sukienki na komunię: szukamy ideału!

O tym, jak ważny jest odpowiedni wybór sukienki na komunię dziecka świadczy chociażby medialny szum wokół kreacji włożonej przez Małgorzatę Rozenek na komunię jej syna. Jak uniknąć popełnienia modowej gafy,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general