Rodzicom przysługuje nie tylko 300 plus. Niektórzy mogą liczyć na więcej pieniędzy na rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego to zwykle spore obciążenie dla domowego budżetu. Przygotowując wyprawkę dla dziecka, rodzice mogą skorzystać ze specjalnego jednorazowego dodatku w wysokości 300 zł. Okazuje się jednak, że to nie jedyna pomoc, na którą mogą liczyć od państwa. Niektórzy mogą złożyć również wniosek o dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Środki przysługują jednak nielicznym. Jakie są warunki?

Nie tylko 300 plus. Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Świadczenie z programu Dobry Start, znane potocznie jako 300 plus, już od lat stanowi istotny zastrzyk gotówki na rozpoczynający się rok szkolny. Środki te przysługują wszystkim rodzicom na każde dziecko, które uczy się w szkole i nie ukończyło jeszcze 20 lat. Niektórzy rodzice mogą jednak otrzymać jeszcze dodatkowe pieniądze.

Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, którego celem jest pokrycie części kosztów związanych z zakupem wyprawki, przysługuje rodzicom i opiekunom dziecka uczęszczającego do szkoły lub do “zerówki”. Pieniądze wypłacane są jednorazowo w kwocie 100 zł. Co ważne, środki te nie są odrębnym świadczeniem, a stanowią jedynie dodatek do przyznanego wcześniej zasiłku rodzinnego. Mogą go więc otrzymać tylko rodzice, którzy spełniają wymogi finansowe.

Zobacz: Dodatkowe 500 zł dla ucznia. Te środki mogą otrzymać tylko nieliczni. Jak się o nie ubiegać?

Złóż wniosek o dodatkowe pieniądze

Dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego nie jest doliczany automatycznie do zasiłku rodzinnego. Aby został wypłacony, konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim terminie. Zgodnie z informacjami na portalu Emp@tia dokument należy dostarczyć najpóźniej do 31 października danego roku do urzędu miasta lub gminy albo do lokalnej instytucji, która zajmuje się realizacją świadczeń rodzinnych (np. gminny ośrodek pomocy społecznej). Wzór formularze można zazwyczaj pobrać na miejscu.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general