Kiedy wypłaty 300 plus? Wbrew pozorom pieniądze “na wyprawkę” przysługują nie tylko dzieciom. Lista uprawnionych jest dłuższa

Rodzice mogą już składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu “Dobry Start” na 2023 rok. Zgodnie z jego założeniami co roku można ubiegać się o jednorazowy dodatek w wysokości 300 zł na zakup wyprawki szkolnej. Chociaż pieniądze mają być przeznaczone na zakup przyborów, to wbrew pozorom nie przysługują jedynie najmłodszym. Kto jeszcze może liczyć na wypłaty i kiedy środki pojawią się na kontach? Kiedy pierwsze wypłaty 300 plus 2023?

Dobry Start. Kiedy pierwsze wypłaty 300 plus 2023?

Od 1 lipca rodzice mogą już składać do ZUS wnioski o świadczenie “Dobry Start”, zwanego także potocznie 300 plus. Zgodnie z zasadami dokument można dostarczyć wyłącznie drogą elektroniczną, przez:

  • Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • aplikację mZUS,
  • portal Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną.

W ramach programu rodzice mogą otrzymać jednorazowy dodatek w wysokości 300 zł, który wypłacany jest w okolicach rozpoczęcia roku. W założeniu miał bowiem stanowić wspierać finansowo rodziny w zakupach wyprawki szkolnej, ponieważ domowy budżet we wrześniu bywa naprawdę mocno nadszarpnięty, szczególnie po urlopie.

Wnioski można składać do 30 listopada 2023, ale nie warto z tym zwlekać. Dopełnienie formalności do końca sierpnia to gwarancja wypłaty 300 plus 2023 maksymalnie do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony później, to pieniądze trafią na konto w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Zobacz: 800 plus. Czy trzeba składać nowy wniosek? Nie wszyscy dostaną przelew

Dodatek na wyprawkę szkolną nie tylko da dzieci

Program “Dobry Start” kojarzy się przede wszystkim z zakupem przyborów szkolnych, dlatego utarło się, że obejmuje tylko najmłodsze dzieci. Wbrew pozorom jednak pieniądze nie przysługują jedynie najmłodszym. Zgodnie z przepisami ustawy 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje dziecku uczącemu się w szkole w wieku:

  • od 7 do 20 lat,
  • od 7 do 24 lat – w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.

Co ważne, dodatek jest wypłacane bez względu na dochód rodziny, jest to więc program powszechny.

Rodzice pytają, kiedy wypłata 300 plus 2023

300 plus do kiedy 2023?

Wnioski można składać do 30 listopada.

300 plus kiedy wypłaty 2023?

Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja wypłaty maksymalnie do 30 września. Dostarczenie dokumentów później to wypłata w ciągu dwóch miesięcy.

Kiedy pierwsze wypłaty 300+ w 2023?

Pierwsze wypłaty powinny być we wrześniu, jeśli złożymy wniosek do końca sierpnia.

Dobry Start kiedy wypłaty 2023?

W przypadku złożenia wniosku do końca sierpnia, wypłaty powinny trafić do rodziców we wrześniu.

Kiedy rusza wypłaty 300+?

Pierwsze wypłaty 300 plus 2023 powinny ruszyć we wrześniu.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo