Sukienka ołówkowa na wesele – jak nosić, z czym zestawiać?

Rozkloszowane, dziewczęce princeski zdominowały dzisiejszą modę weselną. Szukasz jakiejś alternatywy dla tego nieco opatrzonego kroju? Idealnym wyborem będą klasyczne, bardzo kobiece sukienki ołówkowe. Zaczerpnij inspiracji od samej Audrey Hepburn i baw się do rana w swojej wyśnionej sukience ołówkowej na wesele!

Kto może założyć sukienkę ołówkową na wesele?

Przede wszystkim te z Was, które są dumnymi posiadaczkami figury klepsydry. Jeśli masz kobieco zaokrąglone biodra i kształtny biust, a także wąską talię i proporcjonalne ramiona, sukienka ołówkowa jest stworzona właśnie dla Ciebie. Wprawdzie z taką figurą wyglądasz dobrze praktycznie we wszystkim, ale ten fason szczególnie podkreśli Twoje kobiece atuty.

W ołówkowych sukienkach ładnie wyglądają także kobiety, które nie mają podręcznikowych wymiarów 90-60-90. Ten elegancki krój podkreśla talię, zakrywa masywne uda i wyszczupla nogi. Panie o bardziej chłopięcej figurze mogą urozmaicić ołówkowy fason aplikacją w okolicy bioder. Ciekawe przeszycia albo wydatna baskinka pomogą w optycznym wyczarowaniu kobiecych krągłości.

Oczywiście – tego typu sukienki nie pasują do każdej sylwetki. Jeśli jesteś typową gruszką, pozostań lepiej przy kreacji z rozkloszowanym dołem. Także niższe kobiety powinny zachować ostrożność. Ołówkowy fason jest dopuszczalny, o ile sukienka nie będzie zbyt długa, a wcięcie pokryje się z faktyczną talią.

Ołówkowe sukienki to absolutna klasyka. Poszczególne modele nie są jednak identyczne – różnią się między sobą długością, sposobem poprowadzenia dekoltu oraz budową rękawów. Na wesele polecamy elegancki dekolt w łódkę albo w serek. Pamiętaj, żeby uwydatnić biust, ale nie odsłaniać zbyt wiele ciała. Optymalną długość kreacji wyznaczają kolana. Bardzo kobieco wyglądają rękawy do łokcia. Jest to rozwiązanie eleganckie i skromne, a przy tym idealne na wiosnę, kiedy temperatury nie są jeszcze bardzo wysokie. Równie interesująco prezentują się fasony z szerokim, krótkim rękawkiem albo z górą całkowicie odsłaniającą ramiona.

Sukienka ołówkowa na wesele: zalecane kolory

Podobno kobiety śnią o idealnym weselu już od najmłodszych lat. Rzeczywiście – zazwyczaj przeżywamy swój ślub na długo zanim poznamy przyszłego męża. Choćby z tego powodu trudno się dziwić, że tradycja zarezerwowała kolor biały dla panny młodej. Skoro jako gość masz do dyspozycji całą tęczę, dlaczego miałabyś upierać się właśnie przy bieli? Nie odciągaj uwagi od najważniejszej kobiety wieczoru i pozwól jej spędzić wyśnione wesele w centrum zainteresowania. Jeśli naprawdę nie możesz oprzeć się jasnym kolorom, wybierz coś beżowego lub kremowego.

Czarna, ołówkowa sukienka, jaką pamiętamy ze stylizacji Audrey Hepburn, prezentuje się wprost olśniewająco. Niestety – czerń, podobnie jak biel, to kolor niechętnie widywany na ślubach. Dla bezpieczeństwa skonsultuj swój wybór z panną młodą. Jeśli nie będzie miała nic przeciwko, możesz zaryzykować. Pamiętaj tylko, żeby nieco ożywić kreację za pomocą kolorowych dodatków.


Twoja stylizacja powinna odzwierciedlać radosny charakter świętowanej okazji. Możesz postawić na kreację w barwach indygo, fioletu, amarantu, a nawet zieleni. Intensywne, nasycone (ale nie: neonowe) kolory sprawią, że sukienka zyska wyraźny kontur i jeszcze piękniej podkreśli sylwetkę klepsydry. Koniecznie rozważ ołówkowy fason w malinowym lub jagodowym odcieniu!

Zgodnie z wiosennymi trendami dobrym wyborem będą także delikatne, romantyczne pastele. Jasne, stonowane błękity, róże i odcienie pistacji dodadzą stylizacji dziewczęcego uroku. Trzeba przy tym przyznać, że ołówkowe sukienki w pastelowych odcieniach prezentują się bardzo stylowo i szykownie. Na wiosenne wesele świetnie sprawdzi się również kreacja w kwieciste, kolorowe zdobienia.

Jak dobrać dodatki do ołówkowej sukienki na wesele?

Jak wiadomo, w weselnej stylizacji liczy się każdy szczegół. Wszystkie elementy stroju – torebka, buty, biżuteria, bielizna – powinny tworzyć przemyślaną i spójną całość. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której wszystkie wymienione akcesoria pochodzą z innej parafii. Jednocześnie modne, monochromatyczne zestawy są dość ryzykownym wyborem. Żeby umiejętnie nosić jeden kolor, potrzeba wyjątkowej klasy i ogromnego poczucia stylu.

Najbezpieczniej będzie, jeśli zdecydujesz się na dwa-trzy przewodnie kolory. Jeden będzie należał do ołówkowej sukienki, a pozostałe – do dodatków. W ten sposób uzyskasz elegancki, harmonijny efekt. Zadbaj o równowagę! Do bogato zdobionej sukienki dobierz subtelną biżuterię (delikatne wkręty, złoty łańcuszek, drobny pierścionek). Z kolei skromną kreację podkreśl oryginalnymi akcesoriami (duże/wiszące kolczyki, kolia, pierścionek z kamieniem). Całość stylizacji uzupełnij zgrabnymi czółenkami, szpilkami wiązanymi wokół kostki lub butami na szerokim obcasie.

Jeśli zdecydowałaś się na kreację w intensywnym kolorze, dobrym rozwiązaniem będą czarne dodatki, np. kopertówka z frędzlami i zamszowe szpilki. W przypadku sukienki ołówkowej w kwiaty akcesoria powinny pasować do koloru kwiecistego detalu. Szmaragdowe kolczyki, torebka w odcieniu fuksji, a może amarantowe czółenka? Wszystko zależy od tego, jaką barwę zdecydujesz się podkreślić. Z kolei przy monochromatycznej, pastelowej sukience idealnie sprawdzi się trencz w tropikalne lub kwiatowe wzory.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo