Takie imiona mają dzieci Szymona Hołowni. Co wygrało – tradycja czy nowoczesność?

Szymon Hołownia to obecnie jeden z liderów Trzeciej Drogi, ugrupowania, które weszło do parlamentu z niemałym przytupem. Zobacz, jak zdecydował się nazwać swoje dzieci. Jak myślisz, będą to imiona klasyczne, czy jednak prosto z zachodu?

Szymon Hołownia od niedawna para się polityką i w ostatnich wyborach wygrał mandat wraz z pokaźną ilością kandydatów na posłów z ramienia Trzeciej Drogi. Prywatnie jest mężem Urszuli Brzezińskiej-Hołowni i tatą dwóch dziewczynek, które określa mianem „żywego srebra”. Jak więc zdecydował wraz z żoną nazwać swoje dzieci?

Sprawdź: Podmienili dzieci na porodówce. Przez 30 lat nikt nie miał pojęcia o pomyłce. “Nie da się tego nadrobić”

Te imiona nosiły kiedyś królowe i kobiety w Biblii. Hołownia stawia na klasykę

Jak można było się domyślać, Hołownia zdecydował się na tradycję. Polityk wraz z żoną, mimo nowoczesnego dość zacięcia zawodowego (on polityk, ona pilot myśliwca wojskowego), postawili na klasykę. Dziewczynki noszą imiona po królowych i księżniczkach – Marysia i Elżbieta.


Imiona te nie schodzą z wysokich miejsc w rankingach popularnych imion dawnych. Rodem z monarszych dworów i zamków, Hołownia nawiązał tymi imionami do tradycji i Biblii.

Sprawdź: Nie mogła uwierzyć, co zrobił noworodek. Od razu złapała za telefon. “Byłam w szoku”

Marysia i Elżbieta Wanda Hołownia. Córki oczami taty

Jak na dumnego tatę przystało, Szymon Hołownia chwali się swoimi córkami w sieci. Trzy lata temu polityk wstawił na swój Instagram post, w którym opisuje Marysię rozpoczynając w ten sposób:

Nasza Mania, gdy tylko ma chęć, potrafi być trudną kobietą. Szczególnie w nocy, gdy przychodzi ze swojego pokoju, by przez sen kopać nas po twarzach do rana, oraz co chwila żądać picia, albo zrywać nas o piątej, stwierdzając głosem pełnym bólu: “Tatusiu, nie wyspałam się…”. Kiedy tylko mam okazję wrócić do domu z pracy przed jej zaśnięciem, toczymy rytualne spory o to, jaką bajkę będziemy oglądać przy wieczornej kaszce.

Druga córka ma na imię Elżbieta Wanda. Przyszła na świat na początku 2022 roku.

Dziś o świcie przywitaliśmy z Ulą na świecie naszą cudowną, drugą córeczkę, Elżbietę Wandę. Moje obie Bohaterki odpoczywają i nabierają sił. Z całego serca dziękujemy Wszystkim za wszystkie dobre słowa, jakie kierowaliście do nas w tych dniach i tygodniach, prosimy – trzymajcie kciuki za Elę i za Ulę. No i za Manię, która od dziś jest dumną starszą siostrą – też! 🙂

Choć rodzice sami nigdy nie zdradzili, skąd inspiracja na takie a nie inne imiona dla dziewczynek, podpowiedzią może być ich symbolika i sam fakt tradycyjności i klasyki.


Marysia to zdrobnienie od imienia Maria, pochodzi z hebrajskiego mariam (napawać radością) lub egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). W Biblii imię to było zarezerwowane dla Matki Jezusa. Marysie posiadają umiejętność budowania głębokich i silnych relacji z otoczeniem. Dziewczynki te stawiają w przyszłości na współdziałanie, oddanie bliskim i rodzinie. Jako realistka i romantyczka w jednym, Marysia potrafi z optymizmem patrzeć na świat i mimo wszelkich trudności bezinteresownie oddawać się sprawie.

Sprawdź: Cygańskie imiona – najpopularniejsze romskie imiona

Imię Elżbieta również pochodzi z hebrajskiego i oznacza „Bóg mą przysięgą”. W Biblii miała tak na imię matka Jana Chrzciciela. Elżbiety są obdarzone niezwykła siłą witalną. Są mądre i odpowiedzialne. Pracują i żyją z wysokim poczuciem moralności i porządku społecznego. Widzą wpływ przeszłości na przyszłość i potrafią wyciągać daleko idące wnioski i snuć plany. Każde działanie Elżbiety jest przemyślane, a skutki spodziewane.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo