1.5 roczny niejadek

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy

agarobi

Moj synek ma 1.5 roku zawsze miałam z nim problemy z jedzeniem np.od 5 msc karmie go łyżeczką zeby zjadał ile trzeba i jakos to szło ale teraz ma taki wiek ze juz po prostu nie da się go oszukac.Są dni kiedy je normalnie a są takie ze nic nie chce jesc wtedy go trochę zmuszam bo siętym denerwuje,oczywiście ma swoje ulbine dania typu serki ,owoceczy paluszki ale tym sie przecież nie naje.muszę dodać że mały waży dopiero 10.5 kg ,rozija się prawidłowo, jest bardzo pogodnym dzieckiem,lekarze mówią ze taka jego uroda ale ja się trochę martwię.Napiszcie jeśli maie z dziećmi podobny problem,ile jedza w tym wieku wasze pociechy i czy jest jakiś sposób na niejadki.

Aga i Robert (07.05.2002)

acmilan

Re: 1.5 roczny niejadek

Hej!
    Ja tez mam takiego malego niejadka. Juz sie tym tak bardzo nie przejmuje, jak wczesniej.
    Ja staram sie zeby posilki byly regularnie (3-4, bez pojadania miedzy), nic nie moze dziecka wtedy rozpraszac, ale czasem dobrze jak ma cos do zabawy. Nie biegam za dzieckiem z lyzeczka (je w foteliku), jak nie chce, to nie zmuszam.
    Sniadanie (paroweczka, chlebek, pomidorek, itp.) Juleczka je sama raczkami. Inne posilki (oprocz mleczka przed drzemka) podaje jej sama – lyzeczka. Drugie sniadanie – kisielek wlasnej roboty. Na obiad dorosla zupa (najlepiej z makaronikiem – jest uwielbiany). I kolacja, kanapeczka z szynka albo kaszka z deserkiem.
    Jula tez ma dni kiedy je wiecej i kiedy prawie nic. Jej porcyjki nie sa duze. Taki juz urok niejadkow. Trzeba sie z tym pogodzic.
    Zycze powodzenia

Ewa i Jula (9-08-02)

agarobi

Dzięki za pocieszenie ,tez staram sie dziecka nie zmuszać, i owzem jakiś czas temu Robert tez odkrył uroki samodzielnego jedzenia i wtedy jakby więcej jadł ale niestety znudziło mu się to i juz nie chce „sam jeść”ale mam nadzieje ze znowu mu się to spodoba .Pozdrawiay Was.

klucha

Hej!
    Witaj w klubie niejadków. Kiedyś szalałam, teraz odpuściłam. Zuzia waży 11 kilo 🙂

Posiłki staram podawać się o stałych porach 4-5 razy dziennie (mniej ale częściej – bez pojadania miedzy nimi).
    Nie biegam za Zuzią z łyżeczka, jak nie chce to odpuszczam – czekam aż zgłodnieje.
    Zazwyczaj to działa przychodzi wtedy sama i woła am.
    Drugi sposób: zajadam się przy niej rzeczami które lubi, nie proponując jej nic – to też przynosi skutek
    Posiłki jada samodzielnie na wysokim krzesełku przy stole, to nic że dookoła jest pełno jedzenia i Zuzia kwalifikuje się do przebrania.
    Jednego dnia ledwo wsunie śniadanie obiad i kolacje w mikroskopijnych ilościach – mysz pewnie by się tym nie najadła, a drugiego dnia ciągle coś w budzi przeżuwa.
    I Śniadanie – mleko z kaszką
    II śniadanie – serek bakuś, paróweczka, chlebek usmażony na masełku umoczony w jajku
    Obiad – jedno daniowy – zupka lub ziemniaczki z mięskiem
    Podwieczorek – jogurt, deserek, jabłko, kanapka,
    Kolacja – mleczko z kaszką

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

Anonim

potwierdzam wszystko co napisała Klucha 🙂

Kaśka z Natusią (19,5 miesiąca 🙂

mamysz

moja Weronika ma prawie 14m i też mam ten sam problem..są dni że je normalnie a są takie że prawie nic nie je …też lubi paluszki, jabłka ale to nie wystarczy ….w ogóle jest bardzo mięsożerna….czasami zje zupkę albo naleśnika…staram się też urozmaicać dietę …ciągle myśle co by jej tu dać innego do zjedzenia..są dni że kolacji nawet nie tknie…albo zje kawałeczek sera żółtego…na siłę nic jej nie dam bo wypluwa.
    jedyne co lubi naprawdę do morlinki z serem, żółty ser oczywiści szyneczka i masło (wyjada z chleba), ogórki kiszone
    ręce opadają..waży 9 kilo
    może ktoś ma pomysł jak zachęcić dziecko żeby jadło?

ewka i Weronika 06.10.02

klucha

biegając dziś po stronach internetowych wpadłam na taki artykuł:
    http://www2.gazeta.pl/edziecko/1,42711,1334187.html

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

agarobi

Dzieki za artykul postaram się do niego dostosować choć po części.Oczywiscie zdaję sobie z tego sprawę ze na siłe zje mniej ale czasem nie wytrzymuję.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close