kontrola z zus

Witam serdecznie
od 24.0406r. przebywam na zasiłku macierzyńskim ponieważ umowę miałam od 17.08.05r. na pół roku a później przedłuzono mi do dnia porodu ale dodam że od 20 października przebywałam na zwolnieniu lekarskim i dziś zadzwonił do mnie urzędnik z ZUS i zapowiedział że we wtorek przyjedzie do mnie na kontrolę dotyczącą mojego zatrudnienia i zasiłku na jakim przebywałam i przebywam, o co mu mogło dokładnie chodzić??? i na co mam się przygotowac????
Dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam Sylwia

4 odpowiedzi na pytanie: kontrola z zus

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: kontrola z zus

Nie znam się dokładnie, ale u mnie to wyglądało tak, że byłam zatrudniona w pewnej pracy na czas określony. Zaszłam w ciąże i po 3 miechach poszłam na zwolnienie. Nie wróciłam już do tej pracy, bo umowe przedłużono mi tylko do dnia porodu.
Z dniem porodu zakończyła się moja historia z tą pracą. Dostałam świadectwo pocztą i tyle. Nic nie dostałam od nich i nie należał mi sie żaden zasiłek macierzyński.
Więc jeśli byłaś zatrudniona tylko tam, to kto płaci Ci zasiłek macierzyński??

Aga i Kuba 2,5 roku

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: kontrola z zus

Pewnie chodzi o legalność zatrudnienia, czy nie było to fikcyjne zatrudnienie celem wyłudzenia zasiłku chorobowego, a potem- macierzyńskiego. Pewnie spradzą też pracodawcę, czy np. zatrudnił kogoś na Twoje miejsce, czy twoja pensja była taka jak innych pracowników na tym samym stanowisku. Ale jeżeli wszystko było zgodnie z prawem, to nic się nie martw!

Kaia i Sylwia Margareta 25.10.03

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: kontrola z zus

pewnie beda chcieli sprawdzic czy faktycznie jestes w ciązy i legalnośc zatrudnienia.

[Zobacz stronę] możwcie znaleść całkiem fajną gierkę!

-rybka Dodane ponad rok temu,

Re: kontrola z zus

Zasiłek macierzyński płaci mi ZUS.

Znasz odpowiedź na pytanie: kontrola z zus?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
czy to normałne ?
mam z Olgą jeszcze jeden problem . Od początku mało spała w dzień ale teraz , od paru dni w dzień nie śpi prawie wcale. wczoraj w ciągu dnia przespała łącznie
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
W-wa ginekolog który daje zwolnienie
Byłam u 2 go prywatniego ginekologa , chodze jeszcze do 3go na kase chorych. Ponoć ten miał mi dać zwolnienie do konca ciązy. Nie dał!!! Bo twierdzo ze nie moge przekroczyć 182
Czytaj dalej