kontrola z zus

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #78563

  -rybka

  Witam serdecznie
  od 24.0406r. przebywam na zasiłku macierzyńskim ponieważ umowę miałam od 17.08.05r. na pół roku a później przedłuzono mi do dnia porodu ale dodam że od 20 października przebywałam na zwolnieniu lekarskim i dziś zadzwonił do mnie urzędnik z ZUS i zapowiedział że we wtorek przyjedzie do mnie na kontrolę dotyczącą mojego zatrudnienia i zasiłku na jakim przebywałam i przebywam, o co mu mogło dokładnie chodzić??? i na co mam się przygotowac????
  Dziękuję za odpowiedź
  pozdrawiam Sylwia

  #1060236

  agusjot

  Re: kontrola z zus

  Nie znam się dokładnie, ale u mnie to wyglądało tak, że byłam zatrudniona w pewnej pracy na czas określony. Zaszłam w ciąże i po 3 miechach poszłam na zwolnienie. Nie wróciłam już do tej pracy, bo umowe przedłużono mi tylko do dnia porodu.
  Z dniem porodu zakończyła się moja historia z tą pracą. Dostałam świadectwo pocztą i tyle. Nic nie dostałam od nich i nie należał mi sie żaden zasiłek macierzyński.
  Więc jeśli byłaś zatrudniona tylko tam, to kto płaci Ci zasiłek macierzyński??

  Aga i Kuba 2,5 roku  #1060237

  kzaremba

  Re: kontrola z zus

  Pewnie chodzi o legalność zatrudnienia, czy nie było to fikcyjne zatrudnienie celem wyłudzenia zasiłku chorobowego, a potem- macierzyńskiego. Pewnie spradzą też pracodawcę, czy np. zatrudnił kogoś na Twoje miejsce, czy twoja pensja była taka jak innych pracowników na tym samym stanowisku. Ale jeżeli wszystko było zgodnie z prawem, to nic się nie martw!

  Kaia i Sylwia Margareta 25.10.03

  #1060238

  gutek

  Re: kontrola z zus

  pewnie beda chcieli sprawdzic czy faktycznie jestes w ciązy i legalnośc zatrudnienia.

  TUTAJ możwcie znaleść całkiem fajną gierkę!

  #1060239

  -rybka

  Re: kontrola z zus

  Zasiłek macierzyński płaci mi ZUS.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close