L4 dla prowadzącej działalność?!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #59520

  florka10

  Prowadzę własną działalność i chciała bym pójść na zwolnienie lekarskie. Jestem w 12 tygodniu ciąży.
  Od kiedy lekarz wypisuje zwolnienie i na jak długo?
  Może któraś z was też ma własny biznes i wie coś na ten temat, bo mam dużo pytań.

  #759840

  katkajot

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  Witaj, ja prowadzę działność i na zwolnieniu jestem od…6 tyg. ciąży ( miałam plamienia) do teraz i wyglada na to, że tak już zostanie do końca. Lekarz wystawia jednorazowo zwolnienie na max 30 dni. (na dłużej nie może) i przy kolejnej wizycie przedłuża .Nie wiem czy będę potrafiła odpowiedzieć na Twoje pytanie ( bo tymi sprawami zajmuje się na szczęście księgowa), ale spróbuję.
  katkajot z Natalką  #759841

  olinja

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  a prowadziłam działalnosć i bylam cały czas na L4, lekarz wystawia je wtedy kiedy jest potrzebne. Ja byłam od 6 tygodnia (plamienia) i zostanę do końca. Ksiegowość prowadzę sama wiec moze bede mogła Ci pomóc.

  Olinka
  <><

  #759842

  florka10

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  Mam parę pytań w zwiazku z tym zwolnieniem. Mogę prosić o kontakt na GG?
  GG: 6642226

  #759843

  florka10

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  Chodzi mi o to jak długo mogę pozostawać na L4, od którego tygodnia i jak wygląda kwestia finasowa, tzn. czy to ZUS płaci moje składki za ten okres, czy w całości czy w części co z moim wynagrodzeniem za ten okres?

  #759844

  katkajot

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  Niestety moje GG nie działa . w sprawie róznych pytań pisz na priwa.
  jeśli chodzi o składki to sama opłacasz tylko składkę chorobową ( ok. 140 zł – nie pamiętam teraz dokładnie) ( zakładam że składnki ZUS opłacasz te postawowe. Aha, zanim dotrzesz do nich ze zwolnieniem to sprawadź czy nie zalegasz ze składkami, tzn czy w terminie i czy w odpowiedniej wysokośći. Ja w marcu 2003 dostałam zwolnienie od gin. ( problemy z ciążą) i okazało się, że jakaś składka poszła z 1-dniowym opóźnieniem i musiałam pisać podanie o przywrócenie składek i jednoczesnie podpisać oświadczenie, że nie jestem na zwolnieniu i po ew. przywróceniu skadek nie będę się starała o zwolnienie !!!!
  W tym ( 2004) roku było podobnie – tu z kolei księgowa pomyliła się o 8 ( osiem) groszy !!!!! i po przysłaniu im mojego zwolnienia dostałam pisemko, w którym informowali, żę nie należy mi się kasa, bo jestem nieubezpieczona !!!! bo w związku z niedopłatą ustało ubezpieczenie. Ale na szczęscie to po 2 m-cach udało się to odkręcić i zaległe pieniążki dostałam. Z tego co wiem to zwolnienie można mieć do końca ciąży. Przy zatrudnieniu u kogoś ( na etat) po 6 m-cach przebywania na zwolnieniu trzeba prosić ZUS o przedłużenie zwolnienia, ale nas ( własna działalność) to podobno nie dotyczy.  #759845

  olinja

  Re: L4 dla prowadzącej działalność?!

  Na L4 mozesz być ile dusza zapragnie to znaczy jak długo bedzie trzeba. ZUS wypłaca Ci pensje wg stawki naliczania ubezpieczenia. Ponieważ to jest ciaza dostajesz 100%.
  Na jakiej formie rozliczenia jesteś, karta podatkowa, ksiażka czy ryczałt?

  Olinka
  <><

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close