mamy świnkę

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 33)
 • Autor
  Wpisy
 • #86032

  Anonim

  na 99% …jutro idę do lekarza potwierdzić diagnozę…. Krzyś dziś nie umiał gryźć twardszych rzeczy – np marchewki… ale kiedy wieczorem zaczał płakać przy jedzeniu kiwi (uwielbia je) – „szczypi!” mąż sprawdził mu ślinianki i są opuchnięte…

  dziewczyny jak długo trwa ta choroba i jak długo powinnam go potem zostawić w domu? czy mogę coś zrobić, żeby mu ulżyć? strasznie boję się powikłań bo dla chłopców są dość groźne

  W.

  #1313897

  kasiex

  Re: mamy świnkę

  UUU 🙁
  a miałam nadzieję otwierając tego posta, że chodzi o zwierzaczka…
  wpisz sobie w google to znajdziesz dużo informacji o śwince
  ja znalazłam chociażby to:

  Świnka
  Choroba wirusowa. Zakażenie dokonuje się drogą kropelkową. Okres wylęgania to 16-18 dni. Niemowlęta nie chorują ze względu na odporność wrodzoną uzyskaną od matki. Zakażenia często przebiegają bezobjawowo. U większości dorosłych stwierdza się istnienie przeciwciał.
  Objawy – gorączka, czasem wysoka. Znaczna bolesność powiększonych obrzękniętych ślinianek przyusznych, podżuchwowych i podjęzykowych.
  Twarz jest obrzęknięta. Ból ślinianek nasila się przy kwaśnym smaku potraw. Wirus świnki atakuje oprócz ślinianek także trzustkę. Dołączenie się bólów brzucha i wymiotów świadczy o obecności stanu zapalnego tego narządu. Niekiedy zapaleniu ślinianek towarzyszy silny ból głowy oraz wymioty, co świadczy o współistnieniu zapalenia opon mózgowych (towarzyszy około 1/3 przypadków).
  Leczenie – nie ma leczenia przyczynowego. Ból ślinianek można zmniejszyć podając dziecku Paracetamol, a także owijając szyję cienką flanelką lub watą. W wypadku dołączających się bólów brzucha lub głowy należy skonsultować się z lekarzem. Do całkowitego ustąpienia obrzęku ślinianek dziecko musi pozostać w domu.

  zdrówka życzę!

  Kasia, Kuba 01.03 i Borys 06.06  #1313898

  gosia

  Re: mamy świnkę

  Zdrówka dla Krzysia. Nic mądrego nie napiszę, bo na szczęście nie chorowaliśmy

  #1313899

  goha

  Re: mamy świnkę

  Czy to znaczy, że Krzyś nie był szczepiony??
  Ogromnie Wam współczuję…

  P.S. U nas tym razem synek wyszedł z wirusowej infekcji obronną ręką, zwalczył ją w dwa dni, ale niestety sprzedał nam i teraz z mężem mamy zapalenia gardła. Kiedy się to skończy…

  GOHA i Dareczek (02.04.03)

  #1313900

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  był szczepiony… a ja się pospieszyłam z diagnozą…to co wzięłam za ślinianki to poprostu węzły chłonne – mocno powiększone…a szczypanie w buzi to wynik ostrego stanu zapalnego dziąseł – poinfekcyjnego… mamy smarowidła hasco0sept i gencjanę a jeśli nie będzie poprawy to za dwa-trzy dni mam podać antybiotyk…. Krzyś pozwala sobie smarować bez problemu (ma obiecanego dinozaura po zakończeniu leczenia)… zastanwaiam się czy mogę Milence smarować buźkę profilaktycznie (zapomniałam zapytać lekarki) – choćby tą gencjaną (mam roztwór 2%) chciałabym ją uchornić przed chorobą

  W.

  #1313901

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  pospieszyłam się z prorokowaniem – lekarka wykluczyła świnkę – Krzyś ma silne zapalenie dziąseł i stąd te wszystkie atrakcje – z powodu silnej infekcji węzły chłonne są bardzo mocno powięszone. chyba szczęscie w nieszczęściu że to nie świnka bo na myśl o powikłaniach włosy stają mi dęba

  tak czy inaczej następny tydzień Krzyś też będzie „odpoczywać” od przedszkola…w sumie miesiąc nieobecności

  W.  #1313902

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  dzięki!

  mąż wczoraj wieczorem siedział i szukał widaomości…na szczęscie po wizycie u pediatry okazało się, że pomyliliśmy się z mężem w diagnozie – Krzyś ma zapalone dziąsła (przyjrzałam się temu i kiepsko to wygląda) – cieszę się, że to nie świnka ..dodatkowo pytałam lekarki czy to możliwe zeby przyniósł to z przedszkola (trzeci tydzień teraz siedzi już w domu) – zaprzeczyła…. pytałam, bo pojawiły się takie insynuacje ze strony teściowej…. a jak się już o tym piszę to „pochwalę się” że jestem złą matką bo kąpię dziecko kiedy ma gorączkę…………. aż mnie korci żeby pisać dalej…. w każdym razie ręce mi opadają……..

  W.

  #1313903

  goha

  Re: mamy świnkę

  Kochana, cieszę się, że to nie świnka!!!
  Zapalenie dziąseł przerabialiśmy 3 razy i pomogła nam właśnie gencjana.
  Moim zdaniem jeżeli Krzys nie będzie całował Milenki i brał do buzi jej zabawek i przedmiotów, które mają kontakt z jej jama ustną (ew. rączkami) to nie powinna się zarazić.

  GOHA i Dareczek (02.04.03)

  #1313904

  kasiex

  Re: mamy świnkę

  to super, że nie świnka
  a teściową… w kosmos 😉

  Kasia, Kuba 01.03 i Borys 06.06

  #1313905

  beamama

  Re: mamy świnkę

  A więc stąd ta gorączka była….Dobrze, że nie świnka, zanim doczytałam wątek do końca, tak myślałam, bo przecież Krzyś musiał być szczepiony….
  Zośce gorączka przeszła i chyba to byłoby na tyle, mam nadzieję, że już nic się nie wykluje….
  Daj Krzysiowi rumianek do picia, zawsze złagodzi, bo chyba szałwią nie będzie umiał płukać…  #1313906

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  na szczęscie rumianek jest przez Krzysia uwielbiany:)

  W.

  #1313907

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  W odpowiedzi na:


  a teściową… w kosmos 😉


  za blisko

  W.  #1313908

  kika210

  Re: mamy świnkę

  Taaaa, lepiej żeby się zapocił….Ech te teściowe…
  Zdrówka Wam życzę!

  A i Ada. ps.friko.pl

  #1313909

  gosia

  Re: mamy świnkę

  Uffffff!
  Najważniejsze, że to nie świnka, a nieobecność w przedszkolu – coś wiemy na ten temat. Cały luty Artek był w domu po zapaleniu płuc.
  Krzysiu wracaj do zdrówka!

  #1313910

  Anonim

  Re: mamy świnkę

  dzieki

  W.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 33)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close