Nadymanie się dzidziusia

Witam!
Mam takie pytanie do mam:
Dzidziuś ma problemy z odbekiwaniem powietrza. W zasadzie, to ani razu jeszcze nie odbiło mu się, mimo, iż ma już 13 dni. Również mu się nie ulewa z buzi jedzonko. Jest karmiony piersią. Do tej pory chociaż prykał często i robił kupkę, zwłaszcza przy dostawianiu do piersi. Teraz robi to bardzo rzadko :(.
Ostatnio bardzo duzo płacze i nie może usnąć. Mocno się nadyma, aż wstrzymuje oddech na parę sekund i robi się czerwony.
Próbowaliśmy go kłaść na brzuszku przed jedzeniem (może za krótko), brać na ramię (przynajmniej 10 minut sesja), masujemy mu brzuszek.
Ciężko patrzeć na cierpiącego maluszka i chcielibyśmy mu pomóc jak najszybciej i jak najlepiej. Teraz podaliśmy mu z mlekiem esputicon. Może będzie jakiś efekt.

Czy któraś z mam miala takie problemy z dzidziusiem?
Jeśli był podobny temat na forum, to przepraszam, ale nie mam czasu czytać archiwum grupy.

Płacz dziecka rozdziera serce bardziej niż jakikolwiek ból. Jak można mu pomóc?

Pozdrowienia od Bartoszka

2 odpowiedzi na pytanie: Nadymanie się dzidziusia

joanka-b Dodane ponad rok temu,

Re: Nadymanie się dzidziusia

Zuzi też nie zawsze się odbije, ulewa rzadko. Ale miała właśnie takie zachowania o których Ty piszesz. Staraliśmy się nie dawać jej żadnych kropli tylko ją nosiliśmy w specyficzny sposób, tzn: przerzucaliśmy ją sobie przez ramię, tak że brzuszek był na ramieniu, główka zwisała za plecami i chodząc ramię automatycznie masowało brzuszek. Pomogło super, o wiele lepiej niż masowanie brzuszka.
powodzenia

Asia z Zuzką (18.11.2002)

nata Dodane ponad rok temu,

Re: Nadymanie się dzidziusia

u nas jest ta sama sytuacja ,na poczatku tez mu sie nie odbijalo i nie ulewalo zaczelo dopiero niedawno jak skonczyl 3 tygodnie,ale to nie daje raczej ulgi ,esputikon u nas pomaga chodz tez nie zawsze ,w tedy zkozystalam z rady jednej z dziewczyn a pozniej powiedziala mi tez o tym polozna -zeby ciepla pieluszke przykladac mu do brzuszka,albo suszarka ogrzewac brzuszek u nas dziala rewelacyjnie jest to sposob w momentach kiedy esputikon nie pomaga.
Pozdrowienia 🙂

natalia i KACPEREK urodzony 16.11.2002r.

Znasz odpowiedź na pytanie: Nadymanie się dzidziusia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
żółtaczka cd i sztuczny pokarm
O D R A D Z A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wszystkim wizyty w Miejskim w Gdyni. Musiałam wczoraj z małą Oliwią jechać na badania . Pojechałam około 11 a wróciłam o
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
okres i objawy ciąży????
mimo, że dostałam okres nie mineły mi żadne objawy, a nawet niektóre sie nasiliły! np. nudności i wrażliwość na zapachy o bólu piersi nie wspominając! co jest? może ja mimo wszystko powinnam
Czytaj dalej