OSTRZEŻENIE – PROGESTIMIL!!!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #59341

  kamelia

  Ostrzeżenie dostałam z Fundacji „Wcześniak”.
  Oto tekst:

  [i]Nie karmcie tym dzieci
  Uwaga rodzice!

  Z aptek i hurtowni farmaceutycznych w Polsce i na całym świecie wycofywany jest pregestimil – preparat stosowany w leczeniu dietetycznym niemowląt. Po jego podaniu we Francji zmarło dwoje wcześniaków.

  Na polskiej stronie internetowej producent nadal zamieszcza reklamę leku („Pregestimil – szybki powrót do zdrowia”) – bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Przedstawiciele polskiej filii Mead Johnson zapewniają, że zawiadomili szpitale i lekarzy pediatrów. Lek jest na receptę. Obecnie żadna apteka nie ma prawa go sprzedać.

  Lekarze nic nie wiedzą
  – Dostałam informację o wycofaniu pregestimilu ze sprzedaży od pani magister z apteki. Zadziwiające jest to, że gdy zadzwoniłam do szpitala, lekarze byli bardzo słabo o tym wszystkim poinformowani – pisze na forum internetowym „Dar Życia”, Magdalena Ogrodowczyk, matka 1,5-rocznego Dawidka z zespołem Downa. – Przestrzegam wszystkich rodziców, aby zaprzestali podawania pregestimilu dzieciom.

  – Powiadomiliśmy wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych o wycofaniu tego preparatu – mówi Małgorzata Szelachowska z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie. – Inspektorzy mają obowiązek natychmiast poinformować wszystkie zakłady opieki zdrowotnej na swoim terenie.

  Groźne bakterie
  Rodzice, którzy podawali swoim dzieciom pregestimil, powinni zgłosić się do lekarzy i poprosić o przepisanie innego preparatu o podobnym działaniu.

  U dwojga wcześniaków, które zmarły we Francji, stwierdzono zakażenie groźnymi bakteriami Enterobacter sakazakii. Do tej pory nie wykryto źródła zakażenia – postępowanie wyjaśniające wszczęło francuskie ministerstwo zdrowia. Pregestimil jest preparatem zastępującym mleko. Był podawany dzieciom cierpiącym na zaburzenia trawienia i alergie pokarmowe. Producent – firma Mead Johnson – natychmiast wycofała z rynku trzy najbardziej podejrzane serie leku. Poinformowała też aptekarzy, aby odbierali pregestimil od rodziców i zwracali za niego pieniądze. [/i]

  Zajrzałam na stronę Bristol-Myers Squib:
  http://www.b-ms.pl/meadjohnson/index.php
  O Progestimilu nawet nie wspominają… Ciekawe czemu…

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #757471

  krzemianka

  Re: OSTRZEŻENIE – PROGESTIMIL!!!

  Nie znam tego preparatu, ale muszę napisać…
  Kamelio – prześliczne to Twoje dziecię jest!!!


  Igor(1.7.03) i Hubert(17.8.04)  #757472

  kamelia

  Re: OSTRZEŻENIE – PROGESTIMIL!!!

  Kochana jesteś Krzemianko!

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #757473

  teo

  Re: OSTRZEŻENIE – PROGESTIMIL!!!

  rzeczywiscie – michałek rośnie na malego przystojniaczka:-)
  ładne zdjęcie 😉

  ILONA I KUBEK w lutym 3 lata

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close