PIT-pomozcie :)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #87406

    kiara

    Dziewczyny. maz sprzedal w ubieglym roku zlom,dostal na to fakture. Pracuje na etacie,nie prowadzi zadnej dzialalnosci gospodarczej.Czy powinien to ujac w PIT?? Jesli tak to w jaki sposob?

    Ania i 20.09.2005

    #1370334

    nucha

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    Ja bym to ujęła w punkcie 5 (inne źródla nie wymienione w wierszach 1-4). Dostał na to fakturkę, nie sprzedał, “na boku” (brzydko mówiąc) 🙂 więc pewnie powinien dla własnego spokoju ująć to w PIT

    Ania i



    #1370335

    julcia2

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    czegoś tu nie bardzo rozumiem…
    jaką fakturę? jak to dostał?
    jeżeli on sprzedał to on wystawia fakturę, a jak nie ma działalności to przecież nie może…

    #1370336

    kiara

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    Teraz to ja nie rozuniem…
    Maz dostal formularz przyjecia/rachunek (tak jest na tym napisane-wlasnie to sprawdzilam).I nie wiem co z tym zrobic a chce miec czyste sumienie:))

    Ania i 20.09.2005

    #1370337

    kiara

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    No wlasnie chcemy miec swiety spokuj,zero przekretow i problemow, ktore moglyby z nich wyniknac

    Ania i 20.09.2005

    #1370338

    nucha

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    No to tak jak napisałam, ujęłabym to w punkcie 5. Jak coś będzie nie pewnie cofną, ale wg mnie tak powinno być dobrze

    Ania i



    #1370339

    julcia2

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    formularz przyjęcia/ rachunek to jednak cos innego niz faktura… może faktycznie wpisz to w “przychody z innych źródeł” i już
    zawsze możesz się też upewnić w skarbówce… w poniedziałek jeszcze urzędują, także wystarczy przedzwonic 🙂

    #1370340

    kiara

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    Nucha, Jumo-dzieki serdeczne za rady:))

    Ania i 20.09.2005

    #1370341

    gonia23

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    hmm, troche tu czegoś nie rozumiem – na co Twój mąż dostał fakturę? może na zakup tego złomu?
    w kazdym razie w PIT musisz umieścić dochód ze sprzedaży tego złomu tylko wtedy, gdy nie byłas jego posiadaczem przez co najmniej pół roku, bo po tym czasie to jest to juz rzecz używana i jakikolwiek obrót rzeczami uywanymi jest zwolniony PIT (art. 10 ust. 1 pkt.8).
    w kazdym razie gdybynie był dotrzymany warunek posiadania przez pół rokui chciałabyś umieścić to w PIT to opodatkowany jest dochód, a nie przychód.

    Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

    #1370342

    jagoda

    Re: PIT-pomozcie 🙂

    też nie rozumię. Jaki to jest formularz, jakis PIT, czy tylko pokwitowanie odbioru / przyjecia? Jesli tylko pokwitowanie to nie musisz tego nigdzie ujmowac, jesli jest to jakis rodzaj formularza PIT, który przyszedł do was pocztą po transakcji to pewnie musisz ująć, ale gdzie to juz pytaj w US.

    Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close