ssie piąstki

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #77753

  buunia

  mój synek (prawie 4 miesiace) jakiś czas temu nauczył się ssać piąstki, na początku uznałam, że widocznie tak lubi, i że to znak, że chce mu się jeść.. ale teraz to mi się wydaje, że wpadł w jakąś kompulsję.. teraz czesto piąstki są w buzi (o ząbkowaniu też myślałam ale to nie to), zasypia z piąstkami w buzi, w nocy budzi mnie głośne cmokanie piąstek, już myślałam, że to znak, że chce mu się pić, ale odstawiony od piersi z pełnym brzuszkiem też ssie.. czasem ssie nawet w zabawie na całego, ale wtedy mniej, bo jest czymś zajęty..już myślałam, ze to może z nudów takie ssanie.. paluszki ma już czerwone wyssane, jak mu próbuję smoka wsadzić to mimo to pcha piąstki, a smoka wypluwa.. gryzak?-nie rozumie, że to do gryzienia.. a jak próbuję go jakoś zagadać/zabawić, zająć czymś rączki, to się złości i zaczyna płakać, wyraźnie mu tego brakuje.. czy macie podbne doświadczenia, jak sobie z tym radziłyście?

  #1041719

  gutek

  Re: ssie piąstki

  Mój ma to samo. Czasami pakuje do buzi całego kciuka i wymiotuje, ale w niczym mu to nie przeszkadza i ssie dalej. Nic nie pomaga. Taki okres chyba.

  TUTAJ możwcie znaleść całkiem fajną gierkę!  #1041720

  kas

  Re: ssie piąstki

  A Tymkowi (obecnie 4,5 m) wlasnie przechodzi ssanie. Troche jeszcze w buzi grzebie… Za to coraz chetniej wpycha tam zabawki 🙂

  Kas
  pisanina

  #1041721

  kobitka22

  Re: ssie piąstki

  Ja mam ten sam problem z moją 3 miesięczną kruszyną. Paluchy ma aż czerwone. Przy prubach wyjmowania rąk z buzi złości się, smoczek wypluwa i z powrtem łapska do buzi. Widać że dobrze się przy tym bawi bo się śmieje i se gaworzy 🙂 Nie wiem jak od tego oduczyć, a chciałabym ponieważ słyszałam że potem dzieci pchają paluchy do buzi tak głęboko że czasem aż wymiotują.

  Oliwia ur. 03.02.2006 Pozdrawiamy

  #1041722

  deltax

  Re: ssie piąstki

  u nas ssanie minęło samo, nie zabraniałam tego i nie wyciągałam piąstek z dziuba. Za to weszło „grzebanie” w buzi. I co moje szczęście „wygrzebało? Pierwszego ząbka!!!!! Miała 4,5 m-ca 🙂
  pozdrawiamy!
  deltax z Dominisią (7.12.2005)

  #1041723

  porky

  Re: ssie piąstki

  normalne

  Juleczka 16 m-cy  #1041724

  sangre

  Re: ssie piąstki

  normalne, to jest taki etap 🙂

  #1041725

  morena

  Re: ssie piąstki

  prawie każde dziecko to przechodzi, przejdzie mu, jak zacznie chwytać – wtedy w buzi będzie lądowało wszystko inne

  Asia z Hanią

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close