wyniki

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #69337

  kitek-75

  Witam Was forumowiczki, jestem tu nowa.Mam prośbę, czy któraś z forumowiczek mogła by mi pomóc zinterpretować moje wyniki.Do mojego lekarza wybieram się dopiero pod koniec miesiąca.
  Moje wyniki:
  1-3 dzień cyklu
  FSH-13,8
  LH-8,6
  Testosteron-0,71
  11-12 dzień cyklu
  Estradiol 112,2
  Prolaktyna-30,10 i po obciążeniu 379,4
  20-22 dzień cyklu
  Prolaktyna 35,4
  FT4 -1,47 FT3-3,3
  TSH- 0.941
  Progesteron 9,1
  Różyczka IgG 9,2
  IgM ujemny
  Toxoplazmoza IgG 25
  IgM ujemny
  Posiew z kanału szyjki macicy – Wynik po 48h brak wzrostu.
  Hodowla jałowa
  Nie wspomniałam że staram się o dziecko od 4 lat.
  Z góry dziękuje za opinie. Pozdrawiam

  #890104

  monika3r

  Re: wyniki

  Prolaktyna trochę duża, na reszcie sie nie znam.

  Monika – to już dwa lata starań 🙁  #890105

  matyldac

  Re: wyniki

  Witam Cię!!! Nie napisałaś na jakim etapie jest Twoje leczenie. Napewno dziewczyny dokładnie odpowiedzą na Twoje pytanie. Ja mogę tylko powiedzieć, że według mnie prolaktyna przed jak i po obciążeniu jest za wysoka. Wynik przed obciążeniem może wzrosnąć maksymalnie 5-6 razy, u Ciebie jest przeszło 12 razy podwyższony. Może akurat w Twoim przypadku wystarczy prolaktynę obniżyć lekami (Bromergon lub skuteczny ziołowy lek Castagnus). Jeśli chodzi o FSH i LH, to wynik powinien być 1:1, a też jest inaczej. Ten ostatni wynik może (a wcale nie musi) wskazywać na zespół policystycznych jajników. To często bywa powodem problemów z zajściem w ciążę. Tak było w moim przypadku. O maleństwo starałam się dwa lata. Powodem niepowodzeń była zbyt wysoka prolaktyna-hiperprolaktynemia i własnie zespół policystcznych jajników. Z tego drugiego powodu w lutym przeszłam laparoskopię, a końcem marca zaszłam w upragnioną ciążę. Czego i Tobie z całego serca życzę!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że chociaż trochę Ci pomogłam, jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to chętnie służę pomocą.
  Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!!!!!
  Asia i grudniowa Zuzia

  #890106

  gablysia

  Re: wyniki

  Witam, ja się przyczepię do prolaktyny, co zauważyły moje poprzedniczki, do za wysokiego FSH (choć to zależy od laboratorium generalnie), za niskiego progesteronu w II fazie. Nie miałaś w tym cyklu owulacji, bo progesteron nie podskoczył, może przez prolaktynę. I to FSH mnie martwi. Reszta chyba w porządku, ale sprawdź sobie to w wynikach z ich normami, bo czasem się mogą różnić nawet dość znacznie.
  Pozdrawiam.

  Weteranka wojny w Wietnamie. 3 lata już za mną ale się nie dam!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close