To imię nadawano kobietom z wyższych sfer. Dziś kojarzy się z gazetą

Niegdyś nadawano je kobietom pochodzącym z arystokratycznego rodu, dziś niektórym kojarzy się z niemiecką supermodelką z lat 90. lub popularnym miesięcznikiem dla kobiet. Niewielu rodziców decyduje się tak nazwać córkę.

Wybór imienia dla dziecka wielu rodzicom spędza sen z powiek. Część decyduje się na popularne, ładnie brzmiące imiona, inni zaś wybierają imiona oryginalne, które sprawią, że pociecha wyróżni się na tle innych. Według danych ze strony gov.pl wśród 100 najpopularniejszych imion nadanych w 2022 roku znalazła się Klaudia. To imię otrzymało w ubiegłym roku 307 dziewczynek.

Sprawdź: Fanki “Pierwszej miłości” uwielbiały to imię. Teraz jego popularność maleje. Nadano je zaledwie 59 razy

Pochodzenie imienia Klaudia

Klaudia to imię pochodzenia łacińskiego. Niegdyś imieniem “Claudia” nazywano dziewczęta urodzone w rzymskim rodzie Klaudiuszy, miało wówczas oznaczać córkę wywodzącą się z tego rodu. Do Polski to imię dotarło dopiero w XVIII stuleciu, a okres jego największej popularności przypada na lata 80. i 90. XX wieku.

Klaudia obchodzi imieniny 20 marca, 18 maja i 7 sierpnia. Do popularnych zdrobnień tego imienia zaliczyć można: Klaudynka, Klaudeńka, Klaudusia, Klaudzia, Dusia, Duśka.

Sprawdź: To wyjątkowe imię oznacza “deszcz”. W Polsce nosi je tylko 10 kobiet

Imię Klaudia. Znaczenie

Klaudia to imię noszone przez kobiety, które doskonale wiedzą, czego chcą. Są zdyscyplinowane, dojrzałe i wykazują skłonność do poświęceń. Świetnie odnajdują się w towarzystwie, mają wielu przyjaciół, którym okazują wsparcie i pomoc w każdej sytuacji, przy czym nie oczekują niczego w zamian. Ich bezinteresowność sprawia, że wiele osób postrzega je jako osoby o wielkim sercu. O ile Klaudia jest w stanie wybaczyć innym niemal wszystko, sobie nie wybacza niczego.

W sferze miłosnej Klaudia nie znosi igrania z uczuciami innych. Jej wrodzony rozsądek i moralność sprawiają, że świetnie realizuje się jako kochająca partnerka i opiekuńcza matka.

Sprawdź: To imię dla dziewczynki błyskawicznie zyskuje popularność. Jest niezwykle eleganckie i klasyczne

W życiu towarzyskim Klaudia łatwo zjednuje sobie przychylność i sympatię innych ludzi, nie ma też problemów z nawiązywaniem nowych przyjaźni.

Znane osoby o imieniu Klaudia

  • Claudia Cardinale – włoska aktorka filmowa i piosenkarka;
  • Claudia Schiffer – niemiecka modelka, aktorka i projektantka mody, popularność zyskała w latach 90. XX wieku;
  • Klaudia Halejcio – polska aktorka i influencerka.

Sprawdź: To imię o królewskim rodowodzie. Szlacheckie, a ma je tylko 7 dziewczynek

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo