Co torebka pudrowy róż ma wspólnego z Jacqueline Kennedy?

Czy torebka pudrowy róż może się z czymś kojarzyć?

Co łączy torebkę i pudrowy róż? Oczywiście postać Jacqueline Kennedy! Nie widzicie związku? Żona prezydenta Kennedy’ego po dziś dzień jest uważana za ikonę mody. Nie zmienił tego ani upływ kolejnych dziesięcioleci, ani jej śmierć. Jacqueline Kennedy ubierała się u najlepszych projektantów. Doczekała się też torebki sygnowanej własnym imieniem, co jak wiadomo niewielu kobietom do tej pory się przytrafiło. Została zaprojektowana przez włoski dom Gucci. Wtedy jeszcze nikt nie pozwalał sobie na szaleństwa w postaci torebki w pudrowym różu. Dodatki były czarne lub brązowe i miały idealnie pasować do butów
Jacqueline Kennedy kojarzona jest z kobiecymi fasonami ubrań, ale również z pastelami. Do historii mody lat 60. XX wieku przeszedł m.in. jej sławny różowy kostium od Chanel. Była pierwsza dama jest w takim stopniu utożsamiana z rozbielonymi kolorami, że wystarczy postawić na monochromatyczną, jasną stylizację, by wywołać skojarzenie z jej stylem. A że najczęściej jest ono bardzo pozytywnie odbierane, warto sięgnąć właśnie po torebkę pudrowy róż.

Jaki model wybrać?

Zdecyduj się na jedną z możliwości:

  • torebka lakierowana pudrowy róż – wraca raz po raz do najnowszych kolekcji i ma wiele zwolenniczek. Być może staniesz się jedną z nich?
  • torebka wizytowa pudrowy róż – najczęściej jest nią torebka kopertówka pudrowy róż. Pierwowzór tego modelu miał kształt i formę koperty. Wraz z upływem lat ewoluował zmieniając się na wiele sposobów. Obecnie możesz sięgnąć zarówno po modele niewiele większe od koperty, jak i takie o wymiarach kartki A4 czy nawet A5. Te ostatnie świetnie sprawdzą się w codziennych lookach, choć możesz zabrać je również na wesele lub inne przyjęcie.
  • mała torebka pudrowy róż ma ostatnio najczęściej formę bogato zdobionego pudełeczka. Liczne kamienie, błyszczące detale, a nawet brokat i cekiny sprawiają, że jest niemal biżuteryjnym dodatkiem. To propozycja na większe wyjścia i eleganckie okazje.

A na którą wersję torebki pudrowy róż ty zdecydujesz się najchętniej?

Dodaj komentarz

Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo