W wieku 66 lat urodziła pierwsze dziecko. Dziś córka jest już pełnoletnia. Jak wyglądają po latach?

Współcześnie kobiety coraz później decydują się na macierzyństwo, chcąc wcześniej rozwinąć swoją karierę zawodową i zapewnić sobie stabilność finansową i mieszkaniową. Niekiedy jednak późne macierzyństwo wynika z wieloletnich problemów z płodnością. Tak było w przypadku Adriany Iliescu, pisarki, która przez wiele lat chciała zostać mamą. Udało się dopiero w wieku 66 lat.

Została matką w wieku 66 lat. Dziś jej córka jest już dorosłą kobietą

Chociaż współcześnie kobiety coraz częściej decydują się na późne macierzyństwo, to jednak wciąż widok dojrzałych matek wzbudza skrajne komentarze. Ciąża po 40. roku życia wiąże się również z dużo większym ryzykiem wystąpienia rozmaitych powikłań czy wad płodu.

Z pewnością, decydując się na zajście w ciążę, zdawała sobie z tego sprawę również rumuńska pisarka Adriana Iliescu. Kobieta została mamą w wieku 66 lat. Przez lata bez powodzenia starała się o dziecko, aż wreszcie postanowiła skorzystać z procedury zapłodnienia in vitro.

Mimo zaawansowanego wieku zabieg się udał, a ciąża przebiegła pomyślnie i w 2005 roku Adriana urodziła zdrową córkę. Jednocześnie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza kobieta na świecie, która urodziła dziecko.

Zobacz: Stworzył kultową bajkę dla dzieci. Za sukces zapłacił rodzinnym szczęściem. Własnego syna posądził o kazirodztwo

Jak dziś wyglądają matka i córka?

Od porodu minęło już 18 lat. Adriana ma 84 lata, a jej córka jest już pełnoletnie i powoli wkracza w dorosłe życie. Aktualnie dziewczyna kończy szkołę, a w planach na przyszłość ma studia na jednym z uniwersytetów w Bukareszcie.

Sprawdź też:

Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general