Wakacje 2024 – kiedy się zaczynają? Odliczanie do końca roku już się zaczęło, a uczniów czeka miła niespodzianka

Nowy rok szkolny nie zdążył się jeszcze na dobre rozpocząć, a uczniowie startują już z odliczaniem do kolejnych wakacji. W internetowych wyszukiwarkach sprawdzają także terminy najbliższych dni wolnych i ferii, a kalendarz przeglądają, poszukując najbliższych świąt. Nauki nie da się jednak przyśpieszyć i jeszcze trochę na upragniony odpoczynek trzeba będzie poczekać, ale koniec roku szkolnego 2024 przyniesie pewną niespodziankę. Kiedy się zaczynają wakacje 2024?

Wakacje 2024 – kiedy się zaczynają?

Za nami uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Po dwóch miesiącach odpoczynku uczniowie wreszcie powrócą do nauki, która potrwa przez długie 10 miesięcy. Początek września to dla większości dzieci i młodzieży dosyć smutny, a czasami nawet trudny i stresujący moment. Ponowne uczestniczenie w zajęciach, nawał obowiązków, prace domowe i poranne wstawanie – za tym na pewno nikt nie tęsknił. Nic więc dziwnego, że już wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczyna się oficjalne odliczanie do wakacji 2024.

Przed uczniami jeszcze mnóstwo wyzwań i bardzo dużo czasu nauki, ale wizja kolejnych wakacji zawsze działa nieco pocieszająco. Chociaż trzeba się uzbroić w cierpliwość, to jest jedna dobra wiadomość – zakończenie roku, a tym samym wakacyjny wypoczynek, przyjdą w tym roku wyjątkowo wcześniej – bo już 22 czerwca.

Zobacz: Kalendarz roku szkolnego 2023/24. Jesienią uczniowie będą zawiedzeni, ale II semestr zacznie się lepiej. Niespodzianka także w czerwcu

Odliczanie do wakacji 2024

4 września nastąpiło oficjalne powitanie nowego roku szkolnego, ale nauka rozpoczyna się na dobre dopiero w kolejnych dniach. Wielu uczniów niezbyt cieszy się z tego faktu, ale już mogą odliczać – do zakończenia roku 2024 pozostało 185 dni nauki i 106 dni wolnych (w tym weekendy oraz wszystkie święta i ferie).

Sprawdź też:

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general