Weź garść i rozsyp pod krzewami. Przedłużysz kwitnienie róż do późnej jesieni

Jak przedłużyć kwitnienie róż? Zdradzamy patenty ogrodników, które sprawią, że krzewy będą wyglądać zachwycająco całą jesień. To sprawdzone domowe sposoby, a do tego są banalnie proste.

Pnące róże są wyjątkowo piękne, a wcale nie takie trudne w uprawie. Co zrobić, żeby róża zakwitła drugi raz? Przedłużenie kwitnienia to proces, a więc należy o to dbać przez cały rok. Podpowiadamy najprostsze ogrodnicze sztuczki, które mogą w tym nieco pomóc.

Sprawdź: Piękniejsze róże w następnym sezonie. Zrób to, zanim przyjdą przymrozki

Co wysypać wokół róż, żeby pięknie kwitły? Wykorzystaj naturalny nawóz do róż

Krzewy róż powinny być nawożone dopiero drugi rok po zasadzeniu. Jeśli o to nie zadbamy, poskutkuje to słabym kwitnięciem oraz szybkim przekwitaniem. Odpowiednich składników możemy dostarczyć naturalnymi nawozami. O jakich mowa? W pierwszej kolejności o gnojówce z pokrzywy. Do wysokiego wiadra wrzucamy kilogram liści i zalewamy 10 l wody. Zostawiamy całość na dwa tygodnie w ciemnym miejscu, ale codziennie raz mieszając. Po tym czasie rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:10 i podlewamy raz na trzy tygodnie. Drugą opcją są… fusy z kawy. Raz na dwa tygodnie garść fusów możemy rozsypać pod krzakiem. Takich resztek możemy jednak użyć wyłącznie po niesłodzonej kawie bez dodatku mleka lub innych produktów.

Sprawdź: Zalej wodą, odczekaj 24 godziny i podlej pelargonie. Ten domowy nawóz to hit ogrodników!

Jakie są odmiany róż? Tymi będziesz cieszyć się szczególnie długo

Dużą rolę odgrywa też wybrana przez nas odmiana. Warto decydować się na te najdłużej kwitnące, czyli Ghislaine de Féligonde o morelowo-kremowych kwiatach, która kwitnie nawet do października, ale też Claire Martin, Emelie czy New Dawn. Trzeba im też zapewnić odpowiednie warunki. Powinny być posadzone słonecznym miejscu, ale najlepiej lekko przewiewnym. Gleba powinna być zaś piaszczysto-gliniasta o lekko kwaśnym podłożu.

Sprawdź: Co zrobić, żeby róże długo stały w wodzie? Włóż jedną kapsułkę do wody, a nie pożałujesz

Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo