Zabawki edukacyjne dla najmłodszych – sprawdzone pomysły na mądry prezent dla dziecka

Wybierając zabawki dla dzieci, zależy nam przede wszystkim na tym, aby sprawić maluchom wiele radości i frajdy. Nie powinien być to jednak jedyny czynnik brany pod uwagę podczas zakupów. Nie każda forma zabawy i rodzaj zabawki są dla dziecka odpowiednie. Ważne jest, aby zabawki nie tylko zapewniały rozrywkę, ale także dawały dzieciom możliwość przyswajania wiedzy i wspierały rozwój. Nie bez przyczyny to właśnie nauka przez zabawę jest uznawana za najlepszą formę poznawania i rozszerzania umiejętności. Dlatego też jakościowe zabawki edukacyjne dla najmłodszych to dobra inwestycja w ich przyszłość. Jak wybrać najlepsze?

Dlaczego zabawki edukacyjne to dobry pomysł na prezent dla najmłodszych?

Chociaż zdobywanie wiedzy kojarzymy przede wszystkim ze studiowaniem podręczników i czytaniem mądrych książek, to przecież tak naprawdę nauka nie zaczyna się dopiero na etapie szkolnym. Rozwój młodego człowieka – zarówno ten fizyczny, jak i intelektualny i emocjonalny – trwa już od najwcześniejszych etapów życia. Swoje pierwsze umiejętności dziecko zdobywa już w okresie niemowlęcym – ważne jest zatem, aby zapewnić mu w tym aspekcie odpowiednie wsparcie. W tej roli świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla najmłodszych.

Proponowanie dzieciom rozrywki, która będzie nie tylko bawić, ale i rozwijać zdolności poznawcze, zaciekawiać i rozbudzać wyobraźnię, to jedno z podstawowych zaleceń współczesnej edukacji. Specjaliści wskazują, że zabawki edukacyjne w przyjemny sposób stymulując mózg małego dziecka do pracy, rozbudzają jego kreatywność i otwierają na świat. Mogą przynieść również niebagatelne korzyści w przyszłości – zaszczepiona w dzieciństwie potrzeba poznawania nowości i zdobywania nowych umiejętności może sprawić, że na etapie przedszkolnym i szkolnym dziecko będzie z większym entuzjazmem podchodzić do poszerzania wiedzy.

Dbanie o to, aby dziecko skupiało się w ciągu dnia na edukacyjnych rozrywkach to również sposób na ograniczenie mu potrzeby kontaktu z najnowszymi technologiami. Jeśli maluszki będą dobrze bawiły się w świecie rzeczywistym, nie będą tak bardzo potrzebowały na co dzień internetu czy telewizji.

Mądre zabawki to wsparcie dla rozwoju dziecka

Producenci zabawek edukacyjnych dbają o to, aby wspierały one każdy istotny aspekt rozwoju dziecka. Do najważniejszych zalicza się rozwój: społeczny,  fizyczny, emocjonalny i poznawczy. W przypadku najmłodszych dzieci zabawki służą przede wszystkim ćwiczeniu motoryki małej, wzmacnianiu integracji sensorycznej czy wspomaganiu koordynacji ręka-oko. Rola edukacyjna zabawek polega również na tym, że rozwijają umiejętności ruchowe oraz wyobraźnię dziecka, a zatem powinny być dla niego ciekawe i bezpieczne. Takie właśnie produkty oferuje m.in. marka Little Smoby.

Litte Smoby Interaktywny stolik edukacyjny

Idealna propozycja na prezent dla ciekawego świata brzdąca. Zapewnia wsparcie niemal każdego aspektu rozwoju małego dziecka. Pomaga poszerzać zdolności motoryczne i wspiera koordynację ruchowo-wzrokową. Podczas zabawy maluch uczy się rozpoznawania kształtów, dzięki specjalnemu sorterowi. Nieskomplikowane klocki łatwo dają się wpasować w odpowiednie otwory, a w dodatku ozdobione są obrazkami zwierzaków. Cały stolik w przyjemny sposób pobudza mózg dziecka do działania.


Litte Smoby Moja Pierwsza Kuchnia

W pierwszych etapach życia malucha bardzo ważne jest wspieranie m.in. motoryki małej oraz koordynacji. Moja pierwsza kuchnia pozwala maluchowi ćwiczyć te wszystkie aspekty, a jednocześnie gwarantuje długie godziny wciągającej zabawy. Dzięki zabawce dziecko może również zaspokajać naturalną potrzebę naśladownictwa, która umożliwia coraz lepsze poznawanie i rozumienie otaczającego świata. Kuchnia oprócz typowych elementów została wyposażona również w sorter klocków, którzy służy m.in. nauce rozpoznawania kształtów.


Little Smoby Mój pierwszy garaż

Mój pierwszy garaż z serii Little Smoby będzie świetnym wyborem, jeśli poszukujemy zabawki rozwijającej wyobraźnię i pobudzającej mózg do kreatywnego myślenia. Dziecko może ćwiczyć te zdolności, snując rozmaite historie, a pomogą w tym dobrze przemyślane elementy garażu. Znajdziemy w nim bowiem miejsca do parkowania, przejazdy, rogatki, windę, warsztat, zjeżdżalnię, myjnię samochodową, a nawet lądowisko dla helikopterów.


Little Smoby Siedzisko interaktywne

Jedna z lepszych propozycji na pierwszą zabawkę edukacyjną, ponieważ mogą z niej korzystać już półroczne maluszki. Dzięki interaktywnemu stoliczkowi dziecko odkrywa nowe kształty, tekstury i kolory, a wszystkie elementy doskonale wspierają nie tylko integrację sensoryczną, ale także zdolności motoryczne. Co ważne, elementy są odłączane, więc można używać zabawki po prostu jako wygodnego miejsca do odpoczynku.


Little Smoby Chodzik 3 w 1

Świetna zabawka zapewniająca ogólny rozwój małego dziecka, ze szczególnym naciskiem na rozwój fizyczny i naukę koordynacji ruchowej. Pomoże w stawianiu pierwszych kroków i pozwoli maluchowi w bezpieczny sposób trenować równowagę. Ruch sprawia, że dziecko staje się nie tylko bardziej samodzielne, ale i bardziej ciekawe świata. Mały odkrywca może korzystać również z interaktywnego panelu, którego poszczególne elementy stymulują jego mózg i wzmacniają integrację sensoryczną.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych. Jak wybrać odpowiedni prezent dla maluszka?

Wśród najbardziej polecanych zabawek edukacyjnych wymienia się przede wszystkim te motywujące do używania wyobraźni i kreatywności. Dzięki temu podczas zabawy mózg dziecka jest cały czas stymulowany, ale w łagodny i przyjazny sposób. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne czy sensoryczne. Najważniejsze jednak, aby produkt dopasować do wieku oraz poziomu indywidualnych umiejętności dziecka – jeśli zabawka będzie zbyt skomplikowana, szybko trafi w kąt nieużywana, podobnie będzie w sytuacji, gdy okaże się dla dziecka zbyt przewidywalna i nudna.

Każda zabawka edukacyjna to krok w kierunku samodzielności, ponieważ uczy nowych i rozwija nabyte już umiejętności. Warto więc zainwestować właśnie w tego typu, mądre prezenty.

Little Smoby Maxi garaż

Propozycja przeznaczona dla nieco starszych dzieci, od 18. miesiąca życia. Dzięki dopracowanym, szczegółowym elementom zabawka wspiera motorykę małą dziecka, a jednocześnie zapewnia rozwój wyobraźni i w przyjemny sposób stymuluje mózg do kreatywnego działania. Duży, trzypoziomowy garaż skrywa w sobie nieskończone możliwości do odgrywania różnych ról i wymyślania historii!


Little Smoby jeżdzik

Kolejna zabawka edukacyjna, tym razem wspierająca przede wszystkim rozwój fizyczny i koordynację ruchową malucha. Swobodne poruszanie się wpływa na większą samodzielność i pozwala dziecku eksplorować najbliższe otoczenie, dzięki czemu uczy się i poznaje nowe rzeczy, a przy tym rozbudza zainteresowania i wyobraźnię.


Little Smoby siedzisko do kąpieli

Dzięki temu produktowi codzienne kąpiele przestaną być nudną rutyną, a staną się ekscytującą przygodą. Stolik wyposażony został m.in. w psikawkę do kąpieli o wyglądzie uroczego wielorybka – zabawa nią wspiera rozwój motoryczny i sensoryczny małego dziecka. Produkt jest bardzo trwały, a także w pełni bezpieczny i stabilny, dzięki przyssawkom mocującym go do wanny.


Little Smoby Jeździk Pony

Nietypowy jeździk, który dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi podbije serce każdego maluszka. Oprócz wsparcia dla rozwoju ruchowego dziecka, zapewnia również moc frajdy i długie godziny zabawy. Jeździk jest łatwy w obsłudze dzięki ergonomicznemu uchwytowi, a zamontowana do niego przyczepka pozwala dziecku przewozić ulubione zabawki. Zabawka świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i na dworze.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo