Zajrzała za kanapę po pół roku od zamieszkania i przeżyła szok. “Zupełnie się nie spodziewałam!”

Regularne sprzątanie nie tylko pomaga utrzymać dom cały czas w czystości, ale także pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na generalne porządki. Niestety często w pośpiechu lub z powodu braku chęci nie sprzątamy zbyt dokładnie, a brud może czaić się wszędzie. Przekonała się o tym dość boleśnie pewna kobiet po tym, jak odsunęła kanapę.

Oniemiała po odsunięciu kanapy. “Szok”

Większość z nas sprząta swoje mieszkania dosyć regularnie. Przynajmniej raz w tygodniu wycieramy kurze, myjemy podłogi, sprzątamy dokładnie łazienkę i kuchnię. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać wnętrza we względnym porządku. Niestety ze względu na brak czasu i energii sprzątanie często ogranicza się wyłącznie do tej przestrzeni, którą widzimy gołym okiem i z której najczęściej korzystamy. Tymczasem większość kurzu, okruchów i brudu gromadzi się w zakamarkach, do których najtrudniej dotrzeć.

Pewna kobieta boleśnie się o tym przekonała, a swoim doświadczeniem podzieliła się w internecie. Przyznała, że sprząta w swoim mieszkaniu regularnie co tydzień, ale kanapę odsunęła ostatnio po raz pierwszy od pół roku. To, co tam zobaczyła, przeraziło ją i zszokowało. Okazało się, ze w tym czasie zdążyła się tam zebrać pokaźna ilość kurzu, mimo że kobieta za każdym razem starała się wjeżdżać odkurzaczem również pod kanapę.

Zobacz: Przez ten drobny błąd możesz sprowadzić pluskwy do swojego domu. To coraz częstsza praktyka

“Wydawało mi się, że moje mieszkanie jest czyste”

Kobieta była przekonana, że dokładnie dba o czystość wszystkich pomieszczeń. Tymczasem okazało się, że nie da się utrzymać porządku, jeśli nie zajrzy się we wszystkie kąty i zakamarki. Które miejsca warto sprawdzać? Dokładnie trzeba sprzątać m.in. klamki, włączniki światła, piloty od wszystkich urządzeń, a także uchwyty od szafek, zwłaszcza w kuchni. W poszukiwaniu kurzu warto zaglądać także na wierzch szaf i szafek, na parapety oraz lampy i żyrandole.

Sprawdź też:

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general