Zmieszaj z wodą i spryskaj mszyce. Szkodniki same pospadają z liści

Mszyce potrafią zniszczyć wygląd nawet najpiękniejszych roślin ogrodowych. Zamiast jednak załamywać ręce, sięgnij po skuteczny oprysk na mszyce. Dzięki niemu uciążliwe żyjątka pospadają z liści, a rośliny szybko odwdzięczą się bujnym i zdrowym wzrostem.

Walka z mszycami w ogrodzie wcale nie musi być nierówna. Problem dotyka wielu ogrodników praktycznie każdego roku. Z tego względu warto poznać sposoby na pozbycie się szkodników szybko i na dobre. Okazuje się, że nie musisz sięgać po sklepowe preparaty. Domowy oprysk na mszyce przygotujesz z kilku składników. Możliwe, że niektóre z nich masz już w swojej kuchni.

Jak pozbyć się mszyc domowym sposobem? Przygotuj oprysk na mszyce z chilli

Skuteczny oprysk na mszyce przygotujesz z dwóch produktów. Masz je w kuchni? Mowa o wodzie i papryczce chilli w proszku. Wystarczy dodać do 1,5 ugotowanej cieczy jedną łyżkę przyprawy i odstawić mieszankę na kilka dni. Po tym czasie należy przelać specyfik do butelki z atomizerem i spryskać obficie uciążliwe owady, które zazwyczaj bytują pod liśćmi roślin. Dzięki zawartości kapsaicyny w papryce mszyce zostaną podrażnione i szybko same pospadają z gałęzi. Taki oprysk pomoże też zwalczyć stonkę ziemniaczaną. W przypadku młodych i delikatnych roślin dobrą praktyką jest spryskiwanie płynem dodatkowo rozcieńczonym wodą. Dzięki temu nie ulegną poparzeniu i przypadkiem im nie zaszkodzimy.

Sprawdź: Jak często podlewać pomidory? Liczy się nie tylko pora, ale i produkt. “Świetna wskazówka”

Oprysk z szarego mydła na mszyce. Jak go zrobić?

Okazuje się, że szare mydło jest skutecznym środkiem do zwalczania mszyc w ogrodzie. Naturalny produkt ze względu na swoje właściwości łatwo wnika w ciało mszyc i sprawia, że się duszą. Mydło uszkadza też nalot chroniący owady. Czego potrzebujesz? Wystarczy szare mydło z naturalnym składem (bez soli i barwników) i ciepła woda.

  1. Rozpuść jedną łyżkę mydła w 1 l wody. Zetrzyj je wcześniej na tarce, by szybciej się rozpuściło.
  2. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem i spryskaj mszyce.

Oprysk stosuj regularnie, aż do wyeliminowania wszystkich szkodników.

Sprawdź: Rośliny trujące dla kota – Jakie kwiaty są trujące dla kota? Gatunki i objawy zatrucia

Coca cola na mszyce? Mało kto wie, że również działa na szkodniki

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że popularny napój, jakim jest cola, ze względu na swoje właściwości (kofeina i kwas fosforowy) jest toksyczny dla mszyc. Z tego względu można z powodzeniem wykorzystać go w walce z owadami. Co należy zrobić? Wlej niewielką ilość płynu do spodeczka i postaw w miejscu, w którym pojawiają się mszyce. Zachowaj jednak ostrożność, gdyż zapach specyfiku może przyciągnąć inne owady. Nie polewaj nim też bezpośrednio roślin.

Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general