Zmieszaj, nałóż na spód patelni i chwilę poczekaj. Jeszcze nigdy nie była tak czysta

Jak wyczyścić patelnię domowym sposobem? Wiele osób sięga po sklepowe preparaty, jednak domowe mieszanki szybko i skutecznie rozwiążą problem nawet największych przypaleń. Sprawdź, po jakie środki sięgnąć, by cieszyć się patelnią bez tłuszczu i plam.

Jak wyczyścić bardzo brudną patelnię? Mało kto skupia się na myciu jej spodu, gdyż ta część naczynia nie ma żadnego kontaktu z przygotowywanym przez nas jedzeniem. Przez to wiele domowych patelni wygląda nieestetycznie i zwyczajnie brzydko. Na szczęście możesz to odmienić prostymi trikami, które stosowały już nasze babcie i prababcie. Czy masz te produkty w domu?

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Jak usunąć zapieczony tłuszcz z patelni? Pomoże ci ocet z kuchni

Jeśli nie wiesz, jak usunąć brud ze spodu patelni, sięgnij po ocet z kuchennej szafki. Okazuje się, że to świetna alternatywa dla preparatów ze sklepu. Pamiętaj jednak, by nie stosować triku na powierzchniach emaliowanych, co mogłoby je zniszczyć. Jak zastosować ocet? Wystarczy, że namoczysz spód patelni w płynie i odczekasz kilka godzin. Później wyszoruj powierzchnię druciakiem, gąbką lub kulką z folii aluminiowej, a brud odejdzie bez większego trudu. Możesz się też wspomóc drewnianą łopatką. Jeśli borykasz się z niewielkimi zabrudzeniami, wystarczy, że rozrobisz ocet z wodą (na przykład w proporcji 1:1), spryskasz patelnię i ją wyszorujesz. Unikniesz wtedy namaczania, a proces będzie szybszy.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Jak wyczyścić patelnię solą? Oprócz tego składnika wykorzystaj też sodę i płyn do naczyń

Oprócz powyższej metody możesz też wyczyścić spód patelni solą, sodą oczyszczoną i płynem do naczyń. Wystarczy, że połączysz produkty w taki sposób, by przygotować gęstą papkę, a następnie nałożysz ją na zabrudzenia na patelni. Pokryj produkt suchymi ręcznikami papierowymi i odczekaj kilkanaście minut. Zdejmij ręczniki, wyszoruj zabrudzenia i przemyj wszystko ciepłą wodą, by pozbyć się resztek specyfiku. Poczekaj, aż patelnia wyschnie, a będzie jak nowa.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo