Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Nie zawsze pamiętamy o tym, by regularnie czyścić kratkę z okapu kuchennego. Niestety osiada na nim sporo tłuszczu, który z czasem jest coraz trudniejszy do usunięcia. Na szczęście problem rozwiążesz domowymi sposobami i to bez potrzeby mozolnego szorowania.

Zazwyczaj gdy sprzątamy kuchnię, zapominamy o umyciu kratki z okapu. Należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu, by tłuszcz odchodził z łatwością. Zamiast wykorzystywać specjalistyczne i drogie preparaty ze sklepu, postaw na domowe mieszanki. Dzięki nim szybko zapomnisz o mozolnym szorowaniu, a powierzchnia zalśni nieskazitelną czystością.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Jak wyczyścić kratki od okapu? Sprawdzą się domowe sposoby

Zdarza się, że szorujesz kratkę od okapu przez wiele minut, a tłuszcz z niej nie schodzi? Podczas gdy niektóre preparaty ze sklepu się nie sprawdzają, warto wykorzystać domowe sposoby. Jedną ze skutecznych i prostych w przygotowaniu mieszanek jest zastosowanie sody oczyszczonej, której opakowanie kupisz w sklepie już za 2 zł i wody. Co należy zrobić?

  1. Przygotuj szeroką miskę, do której zmieści się kratka.
  2. Wlej do miski około 3 litry ciepłej wody i dodaj 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej.
  3. Włóż okap do środka i poczekaj co najmniej 15 minut.
  4. Gdy czas minie, wyciągnij okap i pozbądź się resztek tłuszczu przy pomocy szorstkiej strony gąbki kuchennej lub szczotki do zębów.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym wyczyścić kratkę z okapu kuchennego? Sięgnij po ocet z kuchennej szafki

Równie dobry efekt uzyskasz, jeśli do czyszczenia kratki z okapu wykorzystasz ocet z kuchennej szafki. Wystarczy, że zmieszasz go z wodą w proporcji 1:2 i przelejesz do butelki z atomizerem. Później należy spryskać dokładnie przedmiot, pozostawić go na 20 minut, przetrzeć zabrudzenia gąbką i zmyć resztki octu bieżącą wodą.

Czy kratki od okapu można myć w zmywarce? Tłuszczu pozbędziesz się podczas jednego cyklu

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że większość kratek z okapu można z powodzeniem umyć w zmywarce. Wystarczy położyć przedmiot na dolnej półce, ustawić program na 50 stopni, dołożyć standardową tabletkę do zmywarki i tyle. Należy jednak pamiętać, że częste stosowanie tego sposobu z czasem może sprawić, że na kratce z okapu pojawi się rdza.

Sprawdź:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo