180 mln złotych już na kontach rodziców. ZUS rozpoczął wypłaty świadczenia “Dobry Start”

Chociaż wakacje wciąż trwają, to wcale nie pozostało już wiele czasu do rozpoczęcia roku. W związku z tym ZUS rozpoczął już wypłaty świadczenia w ramach programu “Dobry start”. Pieniądze w pierwszej kolejności trafiają do tych rodziców, którzy złożyli wnioski od razu. Kiedy wypłaty dotrą do pozostałych beneficjentów?

Program “Dobry start”. ZUS przelał rodzicom już 180 milionów złotych

Chociaż do rozpoczęcia roku jeszcze trochę czasu, ZUS już rozpoczął pierwsze wypłaty świadczenia 300 plus na wyprawkę. Jak informują urzędnicy, pieniądze trafiły już do ok. 600 tys. dzieci.

Robimy wszystko, aby rodzice jak najszybciej po złożeniu wniosku otrzymali świadczenie. W poniedziałek przelaliśmy kolejne ok. 60 mln złotych w ramach programu.prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, wypowiedź dla PAP

Świadczenie wypłacane jest jednorazowo z myślą o wydatkach, które obciążają domowy budżet w okolicach rozpoczęcia roku szkolnego. Zgodnie z przepisami środki te przysługują na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20 roku życia (do 24 lat w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Zobacz też: 400 plus wyprawka. Część rodziców może liczyć na dodatkowe pieniądze na rok szkolny. Konieczne będzie złożenie wniosku

Wniosek o świadczenie 300 plus

Świadczenie z programu “Dobry Start” nie jest jednak przyznawane i przelewane automatycznie. Aby otrzymać 300 plus, należy złożyć do ZUS odpowiedni wniosek. Składanie wniosków trwa od 1 lipca. Im szybciej rodzice dostarczą dokumenty, tym większa szansa, że pieniądze pojawią się na koncie akurat na czas powrotu do szkoły.

Jak informuje ZUS, złożenie wniosku do 31 sierpnia to gwarancja wypłat jeszcze we wrześniu. Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada 2023.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo