Czy 14 sierpnia jest wolny od pracy? Szykuje się okazja na długi weekend, ale jest warunek

Święta państwowe i kościelne, które są zgodnie z ustawą wolne od pracy, to często doskonała okazja do przedłużenia sobie weekendu i porządny odpoczynek. Nic dziwnego, że większość z nas z wyprzedzeniem przegląda kalendarz, aby zaplanować dodatkowy urlop. Najbliższa szansa na długi weekend już wkrótce. 15 sierpnia we wtorek obchodzimy bowiem Święto Wojska Polskiego. Czy 14 sierpnia jest wolny od pracy?

Święto 14 sierpnia – czy ten dzień jest wolny od pracy?

W połowie sierpnia wypada kolejna okazja do dłuższego weekendu. 15 sierpnia we wtorek obchodzimy Święto Wojska Polskiego, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Niestety poniedziałek 14 sierpnia jest zwykłym dniem roboczym i jeśli ktoś ma w planach przedłużenie sobie wolnego, musi wziąć urlop. Wystarczy jednak wykorzystać tylko jeden dzień urlopu, aby cieszyć się aż 4-dniowym weekendem.

Zobacz: Kalendarz roku szkolnego 2023/2024 pozytywnie zaskoczy! Uczniów czeka rekordowo dużo dni wolnych, nauki będzie mniej

Święto 15 sierpnia

15 sierpnia obchodzi się w Polsce jedną z najważniejszych uroczystości państwowych – Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione ze względu na rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Tego dnia co roku w całej Polsce odbywają się oficjalne obchody z udziałem władz państwowych (np. uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie).

15 sierpnia to także święto kościelne – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W kościołach odprawiane są uroczyste msze, również w intencji żołnierzy, a do Częstochowy docierają ostatni pielgrzymi.

Sprawdź: Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2023? Uczniów zaskoczy nie tylko termin, ale także rewolucja w planie lekcji

Czytelnicy pytają o święta wolne od pracy

14 sierpnia 2023 wolne od pracy?

14 sierpnia jest zwyczajnym dniem roboczy, dlatego trzeba wziąć urlop, aby przedłużyć sobie weekend.

Zobacz też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo