Higiena jamy ustnej w pracy

Dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko kwestia codziennej rutyny w domu, ale także ważny aspekt zdrowia, który powinien być utrzymywany również w miejscu pracy. Niezależnie od tego czy spędzasz większość czasu w biurze, na spotkaniach, czy w innym środowisku musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach. Pomogą Ci zachować świeży oddech i piękny uśmiech przez cały dzień. Sprawdź czym należy się kierować chcąc zadbać o higienę jamy ustnej w pracy.

Przemyślana kosmetyczka

Pierwszym krokiem w drodze do dbanie o higienę jamy ustnej w pracy, jest skomponowanie odpowiednio wyposażonej kosmetyczki. Przygotuj zestaw, który możesz przechowywać w biurze lub podręcznej torbie. Powinny się w niej znaleźć produkty, które z jednej strony nie zajmą zbyt dużo miejsca, z drugiej zaś pozwolą na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych kroków higienicznych.

Z pewnością przyda Ci się mała składana szczoteczka manualna, taka jak GUM® TRAVEL. Złożona mieści się w dłoni, a po rozłożeniu jest wielkości klasycznej szczotki dla zębów. Dzięki temu możesz mieć ją zawsze przy sobie i używać, kiedy potrzebujesz.

W pracy, podobnie jak w domu, nie należy zapominać o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Do tego celu idealnie sprawdzą się małe, poręczne gumowe szczoteczki GUM® SOFT-PICKS® COMFORT FLEX MINT. Są skutecznym narzędziem, które pomaga w usunięciu resztek jedzenia i bakterii z trudno dostępnych miejsc. W opakowaniu dołączone jest małe etui, które sprawia, że możesz mieć przy sobie zapas szczoteczek odpowiadający Twojemu zapotrzebowaniu na dany dzień.

Przybornik do higieny jamy ustnej nie może się obyć bez odpowiedniej pasty. Dobierz ją adekwatnie do potrzeb Twoich zębów i dziąseł. Możesz również sprawdzić czy Twój ulubiony produkt znajduje się w wersji mini, co znacznie wpłynie na objętość kosmetyczki. Dzięki takiemu zestawowi będziesz mógł przeprowadzić kompletną pielęgnację i higienę jamy ustnej.

Myj zęby po posiłku

Obecność w pracy nie zwalnia Cię od zasady mycia zębów po każdym posiłku. Nie rób jednak tego zaraz po przerwie lunchowej czy zjedzonej przekąsce. Warto odczekać około 30 minut, ponieważ spożywanie pokarmów i napojów może powodować tymczasowe osłabienie szkliwa, a natychmiastowe szczotkowanie może doprowadzić do jego uszkodzenia.
Pamiętaj, że zęby powinno się szczotkować przez co najmniej dwie minuty, starając się dotrzeć do wszystkich zębów. Zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych usuniesz przy pomocy GUM® SOFT-PICKS® COMFORT FLEX MINT.

Unikaj pokarmów i napojów szkodliwych dla zębów

W miejscu pracy często jesteśmy narażeni na pokusę spożywania niezdrowych przekąsek i napojów. Jednak pamiętaj, że pewne produkty mogą szkodzić Twoim zębom. Unikaj, jeśli to możliwe – słodyczy, napojów gazowanych, kawy i alkoholu. Jeśli jednak spożywasz tego rodzaju produkty pamiętaj, żeby później znaleźć w ciągu dnia przestrzeń na higienę jamy ustnej.

Kiedy nie masz przestrzeni lub miejsca do higieny jamy ustnej…

Zdarza się, że sytuacja lub miejsce w jakim się znajdujesz nie pozwala na wyczyszczenie zębów. Co należy wtedy zrobić? Jest kilka alternatywnych działań, które możesz wykorzystać w wyjątkowych okolicznościach. Po zakończeniu posiłku możesz przepłukać usta wodą przez kilka sekund. Pomaga to usunąć część resztek pokarmowych i zmniejsza ilość bakterii w jamie ustnej. Drugim pomysłem jest żucie miętowej gumy bez cukru. Pomaga w stymulacji wydzielania śliny, co przyczynia się do naturalnego oczyszczania jamy ustnej. Takie bezcukrowe produkty działają natychmiastowo, przywracając świeży oddech. Należy jednak pamiętać, że żadne z tych działań nie zastępuje regularnego mycia zębów.

Higiena jamy ustnej w pracy nie musi być trudna, a bardzo pozytywnie może wpłynąć na jakość i zdrowie Twojego uśmiechu. Pamiętaj, że zdrowa jama ustna jest kluczowym elementem naszego ogólnego zdrowia i powinna być utrzymywana przez cały dzień, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Zachęcamy wszystkich pracowników do dbania o swoją higienę jamy ustnej, w tym do regularnego używania szczoteczek międzyzębowych, które są skutecznym narzędziem w utrzymaniu zdrowych zębów i świeżego oddechu. Więcej informacji na temat higieny jamy ustnej w pracy oraz produktów niezbędnych do czyszczenia zębów po posiłku znajdziesz na stronie https://www.sunstargum.com/pl-pl

Planowanie ślubu oraz wesela

Ciekawe pomysły na zaręczyny

Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo