Jak mieć więcej czasu dla swoich dzieci?

Każdy rodzic chciałby spędzać z dziećmi możliwie jak najwięcej czasu. Niestety, codzienne obowiązki bywają naprawdę pochłaniające. Jak odpowiednio uporządkować swój dzień, aby móc częściej przebywać ze swoimi pociechami.

Optymalizuj pracę

Prawdopodobnie najwięcej czasu spędzasz na pracy. Być może nawet przynosisz ją do domu. Jeśli tak, koniecznie musisz popracować nad jej lepszą organizacją. Często bywa tak, że najcięższe  zadanie odkładamy na sam koniec. Wówczas nie dość, że myślimy o nim przez cały dzień, to na dodatek inne rzeczy robimy wolniej, ponieważ nasza głowa ciągle przejęta jest tym, co jeszcze trzeba będzie zrobić. Z tego powodu najlepiej jest zaczynać od najtrudniejszego zadania. Gdy już się z nim uporamy, wszystko co będziemy później robić, będzie prostsze. Zastanów się również nad tym, czy podczas pracy jesteś odpowiednio skoncentrowany. Być może rozpraszają Cię media społecznościowe, maile bądź jeszcze coś innego. Odetnij się od tego, od czego jesteś w stanie. W efekcie i tak będziesz mieć więcej czasu, więc nadrobisz wszystkie rzeczy, które Cię ominęły, gdy akurat nie miałeś telefonu w ręce.

Zrezygnuj z zakupów stacjonarnych

Kolejną rzeczą są niepozorne zakupy. Tylko pomyśl, ile czasu spędzasz na nich każdego miesiąca. I nawet nie mamy na myśli kupowania odzieży czy rzeczy AGD. Każdego dnia potrzebujemy bowiem artykułów spożywczych i to po nie najczęściej udajemy się do sklepów. A co, gdyby nie musieć tego robić? Niemożliwe? Nie z InPost Fresh https://inpostfresh.pl/.

Od dzisiaj możesz zamawiać zakupy spożywcze w ramach usługi „w Twoim mieście” ze sklepów Makro czy Carrefour prosto do swoich drzwi. Inną opcją jest skorzystanie z wariantu „w całej Polsce”, wówczas zamówienie z innych sklepów odbierzemy wprost z automatu Paczkomat®. Zamiast jechać do sklepu, przedzierać się między regałami i stać w kolejce do kas, zamów wygodnie potrzebne produkty za pomocą aplikacji InPost Fresh. Jest ona prosta i intuicyjna, więc z całą pewnością sobie ze wszystkim poradzisz. To Ty decydujesz, kiedy odwiedzi Cię kurier, nie musisz więc czekać cały dzień na dzwonek do drzwi. No i przede wszystkim, zamiast marnować czas na zakupach, możesz po prostu spędzić te chwile razem z dziećmi.

Prowadź kalendarz

Kolejną sprawą jest prowadzenie swojego kalendarza. Na samym początku zarezerwuj w nim sobie czas dla swoich pociech. Gdy ktoś będzie chciał zarezerwować Ci ten termin, po prostu powiedz, że niestety, ale w tym czasie jesteś już zajęty. Naszym zdaniem tylko w taki sposób uda Ci się mieć zawsze choćby chwilę dla dzieci. Jeśli nastawisz się, że pobawisz się z nimi, gdy akurat będziesz wolny, to nie zdziw się, gdy okaże się, że takich momentów po prostu nie ma, ponieważ zawsze jest coś, co musisz zrobić. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest ustalony grafik i trzymanie się go.

Mamy nadzieję, że wiesz już, w jaki sposób działać, aby mieć lepiej uporządkowany dzień. Twoje dzieci na pewno będą zachwycone tym, że masz dla nich więcej czasu w ciągu tygodnia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo