Koniec 1 semestru 2022. Do kiedy wystawianie ocen? Uczniowie muszą się spieszyć

W szkołach nieuchronnie zbliża się koniec 1. semestru. Już wkrótce uczniowie zakończą zmagania w I półroczu i za swoje osiągnięcia otrzymają oceny. To już naprawdę ostatni moment na poprawę stopni, a czasu zostało już niewiele. Jeśli zatem ktoś liczy na wyższą ocenę semestralną, powinien się pospieszyć. Sprawdź, kiedy jest koniec 1 semestru 2022 w szkołach. Do kiedy wystawianie ocen?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Nie ma jednej konkretnej daty zakończenia 1. semestru dla wszystkich placówek. Wszystko zależy od decyzji dyrekcji oraz terminu ferii zimowych.
  • Dla części placówek 1. semestr zakończy się przed feriami, a inni rozpoczną drugie półrocze, jeszcze przed zimową przerwą.
  • Wystawienie ocen zazwyczaj odbywa się w ostatnim tygodniu przed zakończeniem semestru, podczas rady pedagogicznej.

Koniec 1 semestru 2022

Niestety nie ma jednej oficjalnej daty dla wszystkich szkół. Dużo zależy od terminu ferii zimowych w danym województwie. Należy pamiętać również, że uczniowie klas maturalnych zawsze kończą I półrocze nieco wcześniej niż pozostali – niektórzy oceny muszą mieć wystawione już przed Świętami. Najlepiej dowiedzieć się u wychowawcy klasy, kiedy dokładnie odbywa się rada pedagogiczna dotycząca wystawienia ocen i podsumowanie I semestru.

Sprawdź: Szykują się nowe obostrzenia w szkołach? Uczniów mogą czekać kolejne zmiany

Kiedy kończy się 1 semestr 2021/22?

Jak się okazuje, nie ma jednej konkretnej daty zakończenia 1. semestru, która dotyczyłaby wszystkich placówek w Polsce. Dużo zależy od decyzji dyrekcji danej placówki, a także od terminu ferii zimowych w danym roku. W praktyce oznacza to, że w części szkół I semestr kończy się przed rozpoczęciem przerwy zimowej. W innych zakończenie może pokrywać się z zakończeniem ferii, a zatem oceny muszą być wystawione wcześniej. Natomiast w szkołach, gdzie ferie zimowe przypadają w dalszych terminach, II semestr może rozpocząć się jeszcze przed nimi.

Dokładne informacje dotyczące daty zakończenie 1. semestru powinni przekazań uczniom wychowawcy wraz z przypomnieniem, do kiedy powinny zostać wystawione oceny. Jeśli dziecko nie jest pewne lub nie pamięta, najlepszym rozwiązaniem będzie e-mail lub telefon do wychowawcy.

Zobacz: Jaka średnia na czerwony pasek?

Koniec 1 semestru 2022: do kiedy wystawianie ocen 2022?

W związku z tym, że nie obowiązuje jedna oficjalna data końca 1. semestru dla wszystkich placówek, nie ma także jednego terminu na wystawienie ocen. To dyrekcja, biorąc pod uwagę różne czynniki, np. ferie zimowe w danym roku, ustala termin rady pedagogicznej, podczas której następuje ostateczne wystawienie ocen wszystkim uczniom. Warto zatem upewnić się co do daty u wychowawcy dziecka.

Na pytanie, do kiedy wystawianie ocen 2021 na 1 semestr, nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od ferii. W większości placówek wystawienie ostatecznych ocen odbywa w ostatnim tygodniu nauki w pierwszym semestrze.

Sprawdź: Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli! Część nie kryje oburzenia

Rodzice pytają o koniec pierwszego semestru 2021/22

Kiedy kończy się pierwszy semestr?

Wszystko zależy od ustaleń dyrekcji danej placówki oraz od terminarza ferii. Najlepiej pytać o dokładną datę wychowawcę/wychowawczynię klasy.

Co jeśli ma się 1 na semestr 2022?

Najlepiej zapytać o to nauczyciela tego przedmiotu, z którego 1 została wystawiona. Można także poprosić o pomoc wychowawcę. W większości takich przypadków uczeń musi napisać egzamin poprawkowy z poprzedniego semestru lub wykonać szereg innych mniejszych prac, aby zaliczyć materiał z oblanego semestru.

Do kiedy można poprawić 1 semestr?

Poprawy ocen z 1. semestru w dużej mierze zależą od konkretnego nauczyciela, który wyznacza poprawy. Niestety nie wszędzie można poprawiać do skutku. Nauczyciela ogranicza również termin rady pedagogicznej kończącej pierwszy semestr, podczas której oceny muszą już być ostateczne.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela, Strefa gości weselnych

Lista gości

Lista gości to jedno z podstawowych zagadnień podczas planowania ślubu i wesela. Jej przygotowanie zazwyczaj zajmuje dużo czasu. Pominięcie kogoś może być źle widziane, dlatego listę gości trzeba gruntownie przemyśleć...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Śmieszne historyjki waszych dzieci

Na naszym forum Rodzice.pl jakiś czas temu zapytałyśmy użytkowniczki o śmieszne historyjki związane z ich dziećmi. Specjalnie dla Was wybrałyśmy te najśmieszniejsze. Bawcie się dobrze i koniecznie podzielcie się swoimi...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo