Koniec ze smrodem przy gotowaniu kalafiora! Ten trik jest naprawdę genialny

Gotowany kalafior, posypany świeżą bułką tartą to bardzo proste, a jednocześnie pożywne i pyszne danie. Najczęściej przygotowywany wiosną i latem, kiedy dostęp do świeżych warzyw jest dużo łatwiejszy, a dodatkowo – ze względu na swoją lekkość potrawa znakomicie nadaje się na upalne dni. Niestety kalafior ma jedną zasadniczą wadę – podczas gotowania wydziela bardzo nieprzyjemny zapach. Jak cieszyć się ulubionym przysmakiem i uniknąć smrodu? Wypróbuj ten niezawodny sposób!

Ugotuj kalafiora w ten sposób i pozbądź się smrodu

Gotowany kalafior to nie tylko pyszna przekąska, ale także niezwykłe bogactwo witamin i składników odżywczych. Zawiera ogromne ilości witaminy C oraz kwasu foliowego. Dostarcza również sporej dawki witamin K i B12, magnezu, fosforu, białka, błonnika i potasu. Do częstszego jedzenia kalafiora zachęca również łatwość przygotowania. Wystarcza kilka minut gotowania i odrobina bułki tartej, a lekki, smaczny i pożywny obiad gotowy.

Niestety każdy, kto lubi delektować się pysznym smakiem gotowanego kalafiora, doskonale wie, że przyrządzenie go oznacza bardzo nieprzyjemny zapach roznoszący się po całym domu. Aromat jest na tyle intensywny, że potrafi unosić się w pomieszczeniach przez jakiś czas, nawet po otwarciu okien. Za smród odpowiada obecna w warzywie siarka.

Aby ograniczyć nieco wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, zaleca się dobrze schłodzić lub nawet zmrozić kalafiora przed gotowaniem. Inną skuteczną metodą jest ponoć ugotowanie warzywa w specjalnie przygotowanej mieszance – do wody należy dodać 3-4 liście laurowe, odrobinę soku z cytryny oraz łyżkę soli i cukru.

Zobacz: Idealna mizeria? Przepis nie jest trudny. Wystarczy nie pominąć jednego kroku

Ten patent to gwarancja miękkości i smaku

Miłośnicy gotowanego kalafiora polecają jednak szczególnie jeden patent na ograniczenie smrodu w kuchni. Aby metoda się powiodła, należy przygotować wrzątek, sporą miską oraz folię używaną do pieczenia w piekarniku. Zamiast w garnku kalafior ląduje najpierw w foliowym woreczku. Następnie zalewamy go wrzątkiem (można dodać też odrobinę soli dla smaku) i woreczek szczelnie zamykamy. Po upływie mniej więcej kwadransa kalafior będzie idealnie miękki i gotowy do spożycia, a nieprzyjemne zapachy ograniczone do minumum.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo