Latająca dyskopiłka

Dyskopiłka to zabawka, która w ciągu ostatnich paru sezonów stała się prawdziwym hitem nie tylko wśród najmłodszych maluchów, ale uwielbiają ją również starsze dzieci, a nawet nastolatki i dorośli. Na czym polega jej fenomen?

Latająca dyskopiłka

Dyskopiłka to zabawka, która w złożonej postaci przypomina kwiat: ma okrągły środek i otaczających go sześć płatków. Na początku zabawy rzuca się nią jak frisbee, czyli płaskim latającym dyskiem. W czasie lotu dysk przemienia się w całkowicie okrągłą piłkę! Następnie wystarczy ścisnąć i znów staje się frisbee.

Sprawdź i porównaj ceny dyskopiłki>>>

Zabawka została wymyślona i opatentowana przez amerykańską markę Tucker International LLC. W Stanach Zjednoczonych sprzedawana jest pod tamtejszą nazwą Phlat Ball, która jest zastrzeżona. Po ogromnym sukcesie, który przerósł nawet oczekiwania jej twórców, dyskopiłka zaczęła być sprzedawana na całym świecie, a na rynkach zaroiło się od zabawek nią inspirowanych. Jeżeli planujesz zakup, upewnij się czy jest to produkt oryginalny. Jeżeli nie, koniecznie sprawdź certyfikaty danego producenta. Zabawka lichej jakości może okazać się niebezpieczna dla dzieci.

Dyskopiłka podbiła również serca polskich dzieci. Jej zaletą jest to, że można się bawić nią już w zaledwie dwie osoby, ale jest również idealna do gier zespołowych. Dzięki niej w zbijak czy w dwa ognie nabiorą interesującego wymiaru.

Latająca dyskopiłka świecąca w ciemności

Po sukcesie zabawki, jej twórcy rozpoczęli prace nad nowymi modelami. Najpierw zostały wypuszczone piłki w różnych rozmiarach. Dla młodszych dzieci dedykowany jest rozmiar Junior, który dzięki niewielkiej średnicy mogą złapać rączkami nawet najmłodsi.

Po pewnym czasie Phlat Ball została zaprezentowana w nowej generacji: zgodnie z zapewnieniami producenta poprawiony został kształt zabawki, dzięki czemu precyzyjniej zmierza ona w wybranym kierunku, a także ulepszono jakość materiałów, co pozwoliło na zmniejszenie jej wagi. Ponadto wypuszczono model świecący w ciemności, przez co możliwa jest zabawa nawet po zapadnięciu zmierzchu.

Dyskopiłka: gdzie kupić?

Oryginalną Phlat Ball można zakupić na Amazonie. Daje to pewność, że dostaniesz oryginalny produkt, a nie chińską podróbkę. Piłkę można kupić również na Ebay’u i na stronie producenta.

W Polsce dostępne są dyskopiłki firmy Epee. Można je zakupić w sklepach internetowych i na Allegro.

Zobacz ofertę dyskopiłek świecących w ciemności>>>

Dodaj komentarz

Zabawki

LEGO DC Super Hero Girls ma moc!

Jakiś czas temu na naszym Instagramie pokazaliśmy krótki materiał o tym, jak otrzymaliśmy zestaw klocków od LEGO. Zawsze przy fajnych paczkach w redakcji pojawia się walka o to, kto będzie...

Czytaj dalej →
Zabawki

Zabawki: Najlepsza kuchnia dla dziecka

Zabawkowe kuchnie to dla dzieci ośrodek twórczej zabawy, który daje maluchowi narzędzia – a w tym przypadku raczej naczynia – do poszerzania wyobraźni, doskonalenia umiejętności współpracy, poszerzania słownictwa oraz rozwinięcia...

Czytaj dalej →
Zabawki

Prezent urodzinowy dla 2-latki

Fajny prezent na 2 latka? Już niedługo 13 listopada, czyli urodziny naszej córki. Tym razem nie będzie to piątek :). Od tygodnia zmagamy się z przygotowaniem listy prezentów o którą...

Czytaj dalej →
Noworodek

Wyprawka dla dziecka urodzonego jesienią

Przygotowanie do porodu i rodzicielstwa to dla wszystkich spodziewających się pojawienia się na świecie maluszka ogromne przeżycie. Jeśli w niedługim czasie będziesz rodzić, zapewne zastanawiasz się, czego będziesz potrzebowała w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general