Latająca dyskopiłka

Dyskopiłka to zabawka, która w ciągu ostatnich paru sezonów stała się prawdziwym hitem nie tylko wśród najmłodszych maluchów, ale uwielbiają ją również starsze dzieci, a nawet nastolatki i dorośli. Na czym polega jej fenomen?

Latająca dyskopiłka
Pixabay

Latająca dyskopiłka

Dyskopiłka to zabawka, która w złożonej postaci przypomina kwiat: ma okrągły środek i otaczających go sześć płatków. Na początku zabawy rzuca się nią jak frisbee, czyli płaskim latającym dyskiem. W czasie lotu dysk przemienia się w całkowicie okrągłą piłkę! Następnie wystarczy ścisnąć i znów staje się frisbee.

Sprawdź i porównaj ceny dyskopiłki>>>

Zabawka została wymyślona i opatentowana przez amerykańską markę Tucker International LLC. W Stanach Zjednoczonych sprzedawana jest pod tamtejszą nazwą Phlat Ball, która jest zastrzeżona. Po ogromnym sukcesie, który przerósł nawet oczekiwania jej twórców, dyskopiłka zaczęła być sprzedawana na całym świecie, a na rynkach zaroiło się od zabawek nią inspirowanych. Jeżeli planujesz zakup, upewnij się czy jest to produkt oryginalny. Jeżeli nie, koniecznie sprawdź certyfikaty danego producenta. Zabawka lichej jakości może okazać się niebezpieczna dla dzieci.

Dyskopiłka podbiła również serca polskich dzieci. Jej zaletą jest to, że można się bawić nią już w zaledwie dwie osoby, ale jest również idealna do gier zespołowych. Dzięki niej w zbijak czy w dwa ognie nabiorą interesującego wymiaru.

Latająca dyskopiłka świecąca w ciemności

Po sukcesie zabawki, jej twórcy rozpoczęli prace nad nowymi modelami. Najpierw zostały wypuszczone piłki w różnych rozmiarach. Dla młodszych dzieci dedykowany jest rozmiar Junior, który dzięki niewielkiej średnicy mogą złapać rączkami nawet najmłodsi.

Po pewnym czasie Phlat Ball została zaprezentowana w nowej generacji: zgodnie z zapewnieniami producenta poprawiony został kształt zabawki, dzięki czemu precyzyjniej zmierza ona w wybranym kierunku, a także ulepszono jakość materiałów, co pozwoliło na zmniejszenie jej wagi. Ponadto wypuszczono model świecący w ciemności, przez co możliwa jest zabawa nawet po zapadnięciu zmierzchu.

Dyskopiłka: gdzie kupić?

Oryginalną Phlat Ball można zakupić na Amazonie. Daje to pewność, że dostaniesz oryginalny produkt, a nie chińską podróbkę. Piłkę można kupić również na Ebay’u i na stronie producenta.

W Polsce dostępne są dyskopiłki firmy Epee. Można je zakupić w sklepach internetowych i na Allegro.

Zobacz ofertę dyskopiłek świecących w ciemności>>>

Dodaj komentarz

Przepisy Kulinarne
Szparagi: przepisy dla dzieci
Szparagi są coraz bardziej docenianym przez Polaków warzywem. W sklepach można zakupić zarówno te zielone, fioletowe, jak i białe. Również najmłodsi smakosze chętnie je jedzą. Kiedy do diety dziecka wprowadzać
Czytaj dalej
Zakupy
Sukienki dla dziewczynek na wesele
Sukienki dla dziewczynek na wesele to obowiązkowy podpunkt na liście przygotowań przed sezonem ślubnym. Przyznacie przecież, że mało która młoda dama zechce iść na tak ważną uroczystość w spodniach. Pewnie
Czytaj dalej