Od lat wieszam w oknie folię aluminiową. Koleżanki się śmiały, a teraz też to robią

Tegoroczne lato stoi pod znakiem upałów w wielu miejscach w Polsce. Mało kto wie, co robić, gdy z okna bije żar, a domowe wiatraki nie rozwiązują problemu. Co pomaga na upał? Sprawdzi się… folia aluminiowa na okno.

Folia aluminiowa służy nam w kuchni, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że może mieć też wiele innych, ciekawych zastosowań. Jeśli cierpisz z powodu upału, wykorzystaj produkt z kuchennej szafki. Ja używam go od lat, dzięki czemu w gorące dni szybko odczuwam ulgę. Co należy zrobić?

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Folia aluminiowa na okno. Zamontuj ją w ten sposób, a przetrwasz upały

Metod na zaradzenie upałom w domu jest bardzo dużo. Wiele osób wyposaża mieszkania w specjalne rolety przeciwsłoneczne, jednak rozwiązanie jest drogie i nie każdemu się sprawdza. Ja zamiast tego od lat korzystam z folii aluminiowej. Wystarczy, że przykleisz produkt do okna błyszczącą stroną do zewnątrz, dzięki czemu będzie odbijać promienie słoneczne. Metoda ma jedną wadę – powoduje zaciemnienie mieszkania. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz wykorzystać inne sposoby na ochłodzenie mieszkania w upał.

Sprawdź: Posyp blachę z piekarnika dwoma produktami z kuchni. Szybko zapomnisz o przypaleniach i żmudnym szorowaniu

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Wykorzystaj sprawdzone triki

Letnie dni są trudne zwłaszcza w przypadku osób, które przez długi czas siedzą zamknięte w czterech ścianach. Czasami można odnieść wrażenie, że żar z nieba leje się prosto na nas. Niekomfortowy problem możesz jednak rozwiązać wieloma różnymi sposobami. Oprócz folii aluminiowej na okna sprawdzi się też:

  1. Otwieranie okien na noc. Gdy na zewnątrz panują już niższe temperatury, wpuść chłodniejsze powietrze do mieszkania. Dzięki temu sen będzie o niebo lepszy. Pamiętaj jednak, by zamknąć okna przed porankiem, zanim na zewnątrz znowu będzie gorąco.
  2. Postaw na rośliny chłodzące. Okazuje się, że uprawa bluszczu i winorośli sprawi, że w pomieszczeniu będzie o wiele chłodniej. Jeśli uwielbiasz zieleń w mieszkaniu, to rozwiązanie będzie dla ciebie korzystne.
  3. Nie włączaj urządzeń. Podczas upału warto wstrzymać się z włączaniem lamp, telewizora czy piekarnika. Urządzenia wydzielają dodatkowe ciepło, które podczas jest w tym czasie zbyteczne. Zamiast włączać kuchenkę, postaw na lekkie, letnie sałatki i chłodnik.

Sprawdź: Mrówki opanowały dom i ogród? Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo