Oświetlenie w mieszkaniu ma wpływ na wzrok dziecka. Jak odpowiednio je dobrać?

Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się jak właściwie zadbać o wzrok Twojej rodziny

W okresie jesienno – zimowym wszyscy odczuwamy obniżenie odporności i doświadczamy pogorszenia nastroju. Sezonowe ograniczenie dostępu do światła dziennego, nie tylko wpływa na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Dzięki odpowiedniemu światłu za dnia jesteśmy aktywni, wieczorem, gdy zaczyna być go mniej – wyciszamy się, a po zapadnięciu zmroku nie mamy problemów z zasypianiem. Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy mieli bardzo ograniczony dostęp do światła słonecznego. Jego niedobór może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie sprawiając, że stajemy się bardziej senni i melancholijni, często brakuje nam siły, chętniej sięgamy po słodycze i ciężkostrawne posiłki. Zimą większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, nie zdając sobie sprawy, że nieodpowiednie oświetlenie może być przyczyną zmęczenia oczu, łzawienia, problemów z koncentracją, bólu głowy a nawet nudności.

materiały prasowe

Odpowiednio dobrane oświetlenie poprawi nie tylko Twoje samopoczucie

Światło w znaczący sposób wpływa na nasze oczy i na cały organizm. Za pomocą wzroku przekazujemy do naszego mózgu sygnały i bodźce ze świata zewnętrznego, od których zależy nasze samopoczucie. Od czasu do czasu pozwól swoim oczom odpocząć, zamykając je na około 30 sekund. Warto również wzbogacić codzienną dietę poprzez włączenie do posiłków tłustych ryb, cytrusów i zielonych warzyw liściastych. Należy graniczyć również czas spędzany przed ekranami i w miarę możliwości spędzać go jak najwięcej na świeżym powietrzu.

W domu warto postawić na wysokiej jakości oświetlenie LED, które będzie odpowiednie dla Twoich oczu. Na rynku dostępnych jest wiele źródeł LED, ale nie wszystkie są dla nas jednakowo dobre. Przy zakupie oświetlenia kieruj się wyborami, które będą najlepsze dla wszystkich domowników. Doskonałą inwestycją są energooszczędne źródła Philips LED SceneSwitch, które emitują niemigoczące światło o zmiennej barwie, jak także ilośc które sprzyja komfortowej nauce i pracy, skutecznemu wypoczynkowi, a co ważne przeciwdziałają zmęczeniu oczu i bólom głowy. Dzięki nim możesz dostosować barwę i natężenie światła do indywidualnych potrzeb każdego z członków rodziny.dr Paweł Morawski, specjalista technologii LED Signify.

Odkryj oświetlenie, które dostosujesz do indywidualnych potrzeb domowników

Seria Philips LED SceneSwitch została zaprojektowana z myślą o różnych sytuacjach, w których potrzebne jest nam odpowiednie oświetlenie. Pozwala na zmianę intensywności światła bez konieczności instalowania ściemniacza. Wystarczy jedynie przełącznik, który masz już w domu. Dzięki niej możesz wykreować nastrój pomieszczeń w Twoim domu, dostosowując je do odpoczynku, hobby, rekreacji lub pracy. Posiada też funkcję zapamiętywania i obejmuje różne ustawienia.

materiały prasowe

W wersji 3 ustawień oświetlenia (dostępna jest też wersja z 2 ustawieniami oświetlenia) są to:

Światło ciepłe – przytulne o ciepłej barwie i natężeniu 2200K/80lm, doskonale pomaga się zrelaksować i pozwolić na drzemkę w domowym zaciszu.

Światło naturalne – optymalne, np. do czytania książek. Mniej intensywne, naturalne światło, tworzące przytulną atmosferę, przy której, aż chce się usiąść z dobrą książką (2500K/320lm).

Światło jasne – idealne, gdy trzeba dostrzec każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, np. podczas odrabiania lekcji przez twoje dziecko. Takie ustawienie 2700K/806lm, dostarczy intensywne światło, które pomoże uzyskać skupienie.

materiały prasowe

Obecnie nasze domy i mieszkania to wielofunkcyjne przestrzenie, które służą nam do pracy, rozrywki i relaksu. Dzięki takiemu rozwiązaniu odpowiesz na wszystkie potrzeby dostosowania światła do wykonywanych przez Ciebie czynności, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

__________

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips

Więcej informacji na stronie: www.philips.pl/3w1

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo