Najpopularniejsze imiona 2020 [imiona męskie]

Jakie imię męskie będzie najpopularniejszym i najchętniej nadawanym imieniem w 2020 roku? Na takie statystyki musimy jeszcze poczekać. Informacje na ten temat publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach, jak i Ministerstwo Cyfryzacji. Z danych z ubiegłych lat wynika jednak, że polscy rodzice szczególnie upodobali sobie kilka imion dla chłopców. O jakich imionach mowa? Jakie podbiją ranking imion 2020?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Najpopularniejsze imiona męskie w 2019 roku to Antoni, Jan oraz Jakub.
  • W rankingu w pierwszej dziesiątce znalazły się też Aleksander, Szymon, Franciszek, Filip, Mikołaj, Wojciech oraz Adam.
  • Na przestrzeni wielu lat najczęściej chłopcom nadawano imię Jan, Stanisław oraz Piotr.
  • W rejestrze PESEL najrzadziej można natrafić na takie imiona jak Weimin, Gasper, Koloman, Changlin, Saro, Jernej, Botirjon, Sefir, Shaowei i Md Ali.

Najpopularniejsze imiona 2020? W ostatnich latach najwięcej Antonich, Janów i Jakubów

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało dane na temat najczęściej nadawanych imion męskich oraz żeńskich w roku 2019. Wynika z nich, że najpopularniejszym imieniem dla chłopca w ubiegłym roku było imię Antoni. Takie imię otrzymało 8550 dzieci. Na drugim miejscu uplasował się Jan – to imię nadano 8032 chłopcom. Na podium znalazło się także imię Jakub, które otrzymało 7966 osób. Oprócz tych imion do pierwszej dziesiątki zakwalifikowały się także imiona Aleksander, Szymon, Franciszek, Filip, Mikołaj, Wojciech oraz Adam.

Resort cyfryzacji informuje, że w roku 2018 roku najpopularniejsze były te same imiona, choć ich ranking wyglądał nieco inaczej. Najpopularniejszym imieniem męskim było wówczas imię Antoni (bez zmian), drugie miejsce na liście zajęło imię Jakub (spadek o jedno oczko), a trzecie – Jan (wzrost o jedno oczko). Oprócz tego w pierwszej dziesiątce znalazły się kolejno imiona Szymon, Aleksander, Franciszek, Filip, Mikołaj, Wojciech oraz Kacper. Imię Adam zajęło wówczas jedenaste miejsce.

Jakie imię męskie będzie najpopularniejsze w 2020  roku? Nie ma powodów, aby wierzyć w to, że w tym roku kalendarzowym gust polskich rodziców diametralnie się zmieni. Prawdopodobnie w dalszym ciągu najchętniej będziemy nadawać swoim pociechom te same imiona, co w latach ubiegłych, choć oczywiście możliwe są pewne roszady.  Szukając informacji na temat najpopularniejszych imion w 2020 roku, natrafiliśmy na kilka rankingów, w których pojawiały się takie propozycje jak Marcel, Leon, Natan czy Fabien. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że imię Fabien występuje w zestawieniu Ministerstwa Cyfryzacji tylko dwa razy, co oznacza, że jest jednym z najrzadziej nadawanych imion w kraju.

Najpopularniejsze imiona w Polsce. Jan niekwestionowanym królem

Jakie męskie imiona były najpopularniejsze na przestrzeni wielu lat? Mówią nam o tym dane na temat imion męskich znajdujących się w rejestrze PESEL. Lista ta uwzględnia zarówno dane osób żyjących, jak i zmarłych. Z informacji dostępnych na stronie dane.gov.pl wynika, że najwięcej Polaków nosi lub nosiło imię Jan. Występuje ono w rejestrze PESEL aż 1066985 razy. Drugim najpopularniejszym imieniem męskim jest imię Stanisław, które nadano 935195 osobom. Na trzecim miejscu uplasowało się imię Piotr, które otrzymało 807374 chłopców znajdujących się w rejestrze PESEL.  Oprócz nich w pierwszej dziesiątce znajdują się imiona Andrzej, Krzysztof, Józef, Tomasz, Paweł, Michał i Adam.  Wśród imion, które figurują w rejestrze PESEL najrzadziej, są takie imiona jak Weimin, Gasper, Koloman, Changlin, Saro, Jernej, Botirjon, Sefir, Shaowei i Md Ali.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2020

Źródła:
  • dane.gov.pl

Dodaj komentarz

Imiona dla dzieci

Jak wybrać imię dla dziecka?

Jeszcze kiedy kobieta jest w ciąży, przyszli rodzice zastanawiają się często nad wyborem imienia dla swojego berbecia. W tej chwili można dowiedzieć się dzięki badaniom, czy będzie to chłopiec, czy...

Czytaj dalej →
Imiona dla dzieci

Imię męskie kończące się na a

Imię męskie kończące się na a to w Polsce duża rzadkość. Nie spotyka się ich w szkolnych dziennikach i pracowniczych listach obecności. Przyjęło się bowiem twierdzić, że samogłoska „a” na...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele

Sukienki na wesele dla 60 latki

Sukienki dla 60 latki są tak różne, jak odmienne od siebie mogą być kobiety w tym wieku. Wybierzmy więc Twój ideał kierując się nie tylko figurą, ale również trybem życia...

Czytaj dalej →
Ciąża miesiąc po miesiącu

5 miesiąc ciąży

Kalendarz ciąży: 5 miesiąc Piąty miesiąc ciąży jest dla wielu przyszłych mam magiczny. Przede wszystkim to właśnie w tym czasie zaczynają odczuwać pierwsze ruchy maleństwa. Poza tym podczas badania USG...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general