3 mce – ile czasu bawią się same?

Do ilu minut maksymalnie Wasze dzieci potrafia zająć się sobą? Chodzi mi 2-3 miesieczne dzieci.

21 odpowiedzi na pytanie: 3 mce – ile czasu bawią się same?

  1. Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

    Moje dzieciaki tak do 10 min(dokładnie nie pamiętam ale była to chwila), kuzynki mała 2.5h (byłam/jestem w szoku)

    Ania & Mati & Wojtek

    • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

      Nikodem ma 3 miesiace i 5 dni. Po jedzeniu jest odbijany i kładę go na leżaczek. Tam wodzi za nas wzrokiem tak przez 30-40 min. Zaczyna marudzic, to przekładam go na łózko do córki pokoju (czytaj – nowe widoki do oglądania) Leży tak góra z 20 minut, najpierw na brzuszku potem na pleckach. Jak zaczyna marudzić, to biorę go na kolana i gadamy sobie:) Nagadamy sie do upadlego i młodego kładę spać. Czasami zasypia sam, czasami buczy, to usypiam go w ramionach na fotelu bujanym. Ale tak cudowne dziecko mam dopiero jak przeszliśmy na nutramigen. Wcześniej na cycu, jak darł się całe dnie i noce, to miałam ochotę go siup przez okno:|

      zupa, Gabi i Niko

      • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

        sam sie bawil albo kwadrans albo godzine – takie mial widzimisie

        Leon

        • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

          Antek nie chciał ani chwili
          Zośka potrafila naprawdę baaaardzo dlugo, godzinami 🙂

          • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

            yosik jakies 40min-1h. lu zobaczymy 🙂

            ania i moje

            • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

              A czy to Waszym zdaniem przekłada się na temperament? Czy takie dzieci krótkodystansowe wyrastają na te bardziej “żywe”?

              • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                zero

                Ulcia i listopadowy Wojtuś

                • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                  Na razie nie mam porównania.

                  Może Ulka nie jest specjalnie nadpobudliwa, ale bardzo szybko się rozwijała i rozwija. I myślę, że to własnie zasługa tej ciekawości swiata, tego, że nie leżala, nie bawiła się sama, tylko ciągle wymagała, żeby ją stymulować, pokazywać świat, opowiadac o wszystkim.
                  żeby ugotowac obiad kładłam ją w leżaczku i musiałam pokazywać, że obieram ziemniaka i opowiadac o tym ziemniaku. I tak cały czas, bez przerwy.

                  Ulcia i listopadowy Wojtuś

                  • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                    Igor 10 minut często nic, Olek do 1 godziny.
                    Obserwacje późniejsze. Igor potrafi teraz sam sie czymś zająć, Olek jest bardziej wymagający niż był Igor w jego wieku.
                    Cuudna fotka.
                    Cieszę sie, ze widzę w końcu obu Twoich ślicznych chłopców!!

                    • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                      Dzięki Ikkuniu – Twoi chłopcy tez prześliczni:)

                      • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                        U mnie zdecydowanie się przełożyło 🙂

                        • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                          Olek w tym wieku potrafił bardzo długo się sam bawić zabawką zawieszoną nad nim i jak się znudzij często usypiał

                          Ania, Liw i Olek

                          • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                            az z ciekawosci zajrzalam do swoich dzieciowych notatek
                            adachu nie zajmowal sie soba wcale
                            czyli zero czasu zabawy wlasnej
                            alek jako dwu-trzymiesieczniak potrafil nawet przez godzine gapic sie w sufit a jak mu sie gapienie nudzilo, zasypial i tyle
                            czy sie przeklada na temperament?
                            sadzac po adachu, tak
                            do teraz jest wiercipieta i nygusem, ktory skupia sie na jednej czynnosci przez bardzo krotko (wyjatek to klocki i baby einstein, jezykowe programy edukacyjne)
                            alek? trudno powiedziec, czas umiejetnosci zajecia sie soba ma sie u niego roznie, czasami sidzi na kocu i bawi sie sam nawet przez dobre pol godziny, w towarzystwie adacha nawet dluzej
                            ale bywaja tez dni, kiedy wyje przerazliwie po pieciu minutach

                            Adach i Alek

                            • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                              mój praktycznie wcale, wymaga stałego zainteresowania. ale znalazłam sposób- okazało się że całkiem długo słucha śpiewu ptaków nagranego na CD oraz muzyki (próbowałam różnych gatunków-od poważnej do Heavy metalu, ale upodobał sobie…. Christinę Aguilerę, z czego nie jestem zbyt zadowolona bo nie przepadam za nią…). dzięki temu mam jakieś 30-40 min spokoju;)

                              jolcia&jasinek

                              • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                U mnie się nie przełożyło. Gabrysia była bardzo spokojna. Żywym sreberkiem stała się jak tylko zaczęła raczkować i tak jest do dziś. Adaś na razie tez jest bardzo spokojny. Własciwie od urodzenia bawie się z nim, bo mam na to ochotę, a nie dlatego, ze on jest niezadowolony jak sam się sobą zajmuje. Ciekawa jestem, jak będzie potem.

                                • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                  Może to nie kwestia powiązana z temperamentem, tylko kolejnością w rodzinie?
                                  W moim odczuciu (nie mam notatek 🙂 Mati zajmował się sobą dość krótko (kilka minut), zaczął ciut dłużej gdy położyłam go na macie edukacyjnej, sufit nigdy go nie pociągał :)) A z Martą odwrotnie, gdzie by nie leżała, tam było ciekawie. Dłuuugo zajmowała się sobą, potem zabawkami i tak było chyba do jej roczku, potem zrobiła się bardziej absorbująca
                                  Może drugie dziecko wie, że nie ma wyjścia, MUSI się sobą samo zająć??


                                  M&M

                                  • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                    wiesz co, yosik jest wiecznie w ruchu, trudn za nim nadyc. siedzi tylko gdy glada ksiazke,alb uklada swoje puzzle.
                                    ata od 7-21 z max. 2h przerwa na drzemke.

                                    lulek ma juz teraz prawie 7tygodni i gdy jest budzony, to wymaga niemalze salej opieki i zabawiania. jeszcze 2tyg temu tak nie bylo.
                                    usmiecha sie i nie ma szns na polezenie, cos sie musi dziac.
                                    le on w brzuchu byl sraszne zywiolowy, przebil yosika.
                                    zobaczymy jak bedzie dalej.

                                    buziaki dla twich chlopcow 🙂

                                    ania i moje

                                    • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                      A mam pytanie z innej beczki, czy bezproblemowo przeszliście na nutramigen? Ja próbuje swojego małego od kilku dni przestawić na to paskudztwo i bez rezultatów. Zawziął się i nie chce tego pić. Jak daliście sobie radę?

                                      • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                        Ciku milo widziec Twoich chlopakow na zdjeciu!!!
                                        buziaki dla Was!

                                        a co do pytania Twojego to Michalek po otworzeniu oczu od razu podnosil na nogi towarzystwo,bardzo malo sie umial sam soba zajac i bawic…i teraz zywiol czesto nie do opanowania jest!!!!

                                        Mateusz wydaje mi sie inny,potrafi lezec i patrzec na sloneczniki na balkonie,gada z karuzelka nad lozeczkiem… A jak podniesie do wiwatu to wiadomo ze to tylko o cyc chodzi!!!glod!!!

                                        mam nadzieje ze Mateusz bedzie tym spokojniejszym egzemplarzem!!!

                                        pozdrawiam kaska i chlopaki

                                        • Re: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                          Młody ma 1 mies. i 3 tyg. i jak jest najedzony i wyspany to do godz. sam się sobą zajmie:) leży na macie i gada z odbiciem albo z misiami:) ale on jest b. spokojnym i ugodowym dzieckiem:)


                                          Jeremi i Matyś

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 mce – ile czasu bawią się same?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general