JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #43604

  devilry

  Na FF – pregnancy podałam datę ostaniej @ – 26 luty, i wyszło mi ze jestem w 5 tyd a Dzidzia w 3 tyg.
  Jak to interpretowac?

  Rybcia

  http://www2.fertilityfriend.com/home/rybcia

  #569240

  truskawka25

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Tygodnie w ciązy liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jesli masz cykle regularne 28 dni, to owulacje miałas w 14 dniu cyklu, tą datę przyjmujesię za datę zapłodnienia, czyli dziecko ma 3 tyg. Jednak wcale nie musiałaś współżyc tego dnia, ponadto możesz nie pamiętac daty, dlatego lekarze liczą od OM bo to jest jedynie pewna data. Podaje się że ciąża trwa 40 tyg, ale faktycznie dziecko siedzi w tobie 38 tyg. A sam termin porodu może być rozbierzny właśnie przez tak liczone tygodnie.
  Pozdrawiam
  Anita 01.06  #569241

  shibaa

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  No właśnie – liczy sie ZAWSZE od pierwszego dnia ostatniej miesiączki – lekarz też tak będzie liczył.
  A licząc od zaplodnienia można określić wiek płodu – ale tylko orientacyjnie – tego wieku raczej się nie bierze pod uwagę podczas badań lekarskich, USG itd – zawsze najważniejszy jest wiek ciąży czyli od ostatniej miesiączki.
  Agata

  #569242

  carmel

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Witaj Rybciu
  Ja, podobnie jak TY ostatnią @ miałam 26.02 i 2 kreseczki ujrzałam 31,03. Do lekarza dopiero pójdę ; niedawno przeglądałam jakieś czasopismo ze szczegółową tabelą dotyczącą OM a terminu porodu. Wyszło że będziemy się cieszyć naszymi maleństwami ok. 4 grudnia . Ztego co tam wyczytałam to jesteśmy w 5 Tyg. ciąży , ale z kolei mi się wydaje że to dopiero 3 tydzień. Troszkę namieszałam, ale chyba najważniejsze co powie lekarz. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

  #569243

  beasia

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Rybciu i Carmel!
  Obydwie dobrze liczycie. Wasze dzieciaczki mają po 3 tyg, natomiast jesteście w 5 tyg. ciąży, ponieważ przyjęte jest umownie że pierwszy dzień ciąży to pierwszy dzień ostatniej miesiączki (chociaż tak faktycznie nie jest). Dokładnie tak jak tu wcześniej napisały dziewczyny.
  Ja np. wiem kiedy dokładnie zaszłam w ciążę, ale i tak liczę tygodnie w ten umowny sposób. Jak poszłam do gina na pierwszą wizytę, to byłam przekonana, że to 5 tydzien, a okazało się że 7. bo tak właśnie się to liczy!
  Pozdrawiam serdecznie
  Basia

  #569244

  devilry

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Cieszę się, że przejdziemy przez te 9 m-cy razem 🙂
  Nawet zawody mamy takie same 🙂

  Ja do Gina idę we wtorek 🙂
  I zaraz tu wszytsko zamelduję, czekam rówież na „raport” od Ciebie 🙂

  Rybcia

  http://www2.fertilityfriend.com/home/rybcia  #569245

  carmel

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Cześć ! Czekam na wiadomości dotyczące Twojej wtorkowej wizyty ; ja do lekarza pójdę chyba dopiero po świętach ponieważ ” mój lekarz ” obecnie jest na urlopie, a nie chcę iść do innego przypadkowego. W gazecie wyczytałam,że po pozytywnym wyniku testu powinno się w ciągu 2 najbliższych tygodni zgłosić do lekarza , więc myślę że mogę troszkę poczekać.

  #569246

  jestem

  Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

  Cześć!
  Rozwieję Twoje wątpliwości. Ciążę liczy się od ostatniej miesiączki – bo w tym właśnie cyklu doszło do zapłodnienia. Jest to o tyle logiczne, że ilość czasu jaka minęła między miesiączką a owulacją jest trudna do określenia. Przyjmuje się jednak, że owulacja nastąpiła około 14 dnia cyklu. Dlatego wiek zarodka jest młodszy o dwa tygodnie niż ciąży. Do zapłodnienia mogło dojść jednak później, bo cykl mógł być dłuższy, a plemniki „żyją” nawet do 72 godzin, lub wcześniej jeśli cykl był krótszy. Żeby więc było łatwiej – bo przecież nie zawsze dokładnie wiadomo, kiedy był TEN moment – ciążę liczy się od ostatniej miesiączki.
  I to tyle.
  Pozdrowionka.


  Daga i …

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close