JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Na FF – pregnancy podałam datę ostaniej @ – 26 luty, i wyszło mi ze jestem w 5 tyd a Dzidzia w 3 tyg.
Jak to interpretowac?

Rybcia

http://www2.fertilityfriend.com/home/rybcia

7 odpowiedzi na pytanie: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

truskawka25 Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Tygodnie w ciązy liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jesli masz cykle regularne 28 dni, to owulacje miałas w 14 dniu cyklu, tą datę przyjmujesię za datę zapłodnienia, czyli dziecko ma 3 tyg. Jednak wcale nie musiałaś współżyc tego dnia, ponadto możesz nie pamiętac daty, dlatego lekarze liczą od OM bo to jest jedynie pewna data. Podaje się że ciąża trwa 40 tyg, ale faktycznie dziecko siedzi w tobie 38 tyg. A sam termin porodu może być rozbierzny właśnie przez tak liczone tygodnie.
Pozdrawiam
Anita 01.06

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

No właśnie – liczy sie ZAWSZE od pierwszego dnia ostatniej miesiączki – lekarz też tak będzie liczył.
A licząc od zaplodnienia można określić wiek płodu – ale tylko orientacyjnie – tego wieku raczej się nie bierze pod uwagę podczas badań lekarskich, USG itd – zawsze najważniejszy jest wiek ciąży czyli od ostatniej miesiączki.
Agata

carmel Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Witaj Rybciu
Ja, podobnie jak TY ostatnią @ miałam 26.02 i 2 kreseczki ujrzałam 31,03. Do lekarza dopiero pójdę ; niedawno przeglądałam jakieś czasopismo ze szczegółową tabelą dotyczącą OM a terminu porodu. Wyszło że będziemy się cieszyć naszymi maleństwami ok. 4 grudnia . Ztego co tam wyczytałam to jesteśmy w 5 Tyg. ciąży , ale z kolei mi się wydaje że to dopiero 3 tydzień. Troszkę namieszałam, ale chyba najważniejsze co powie lekarz. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Rybciu i Carmel!
Obydwie dobrze liczycie. Wasze dzieciaczki mają po 3 tyg, natomiast jesteście w 5 tyg. ciąży, ponieważ przyjęte jest umownie że pierwszy dzień ciąży to pierwszy dzień ostatniej miesiączki (chociaż tak faktycznie nie jest). Dokładnie tak jak tu wcześniej napisały dziewczyny.
Ja np. wiem kiedy dokładnie zaszłam w ciążę, ale i tak liczę tygodnie w ten umowny sposób. Jak poszłam do gina na pierwszą wizytę, to byłam przekonana, że to 5 tydzien, a okazało się że 7. bo tak właśnie się to liczy!
Pozdrawiam serdecznie
Basia

devilry Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Cieszę się, że przejdziemy przez te 9 m-cy razem 🙂
Nawet zawody mamy takie same 🙂

Ja do Gina idę we wtorek 🙂
I zaraz tu wszytsko zamelduję, czekam rówież na “raport” od Ciebie 🙂

Rybcia

[Zobacz stronę]

carmel Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Cześć ! Czekam na wiadomości dotyczące Twojej wtorkowej wizyty ; ja do lekarza pójdę chyba dopiero po świętach ponieważ ” mój lekarz ” obecnie jest na urlopie, a nie chcę iść do innego przypadkowego. W gazecie wyczytałam,że po pozytywnym wyniku testu powinno się w ciągu 2 najbliższych tygodni zgłosić do lekarza , więc myślę że mogę troszkę poczekać.

jestem Dodane ponad rok temu,

Re: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ??

Cześć!
Rozwieję Twoje wątpliwości. Ciążę liczy się od ostatniej miesiączki – bo w tym właśnie cyklu doszło do zapłodnienia. Jest to o tyle logiczne, że ilość czasu jaka minęła między miesiączką a owulacją jest trudna do określenia. Przyjmuje się jednak, że owulacja nastąpiła około 14 dnia cyklu. Dlatego wiek zarodka jest młodszy o dwa tygodnie niż ciąży. Do zapłodnienia mogło dojść jednak później, bo cykl mógł być dłuższy, a plemniki “żyją” nawet do 72 godzin, lub wcześniej jeśli cykl był krótszy. Żeby więc było łatwiej – bo przecież nie zawsze dokładnie wiadomo, kiedy był TEN moment – ciążę liczy się od ostatniej miesiączki.
I to tyle.
Pozdrowionka.


Daga i …

Znasz odpowiedź na pytanie: JAK LICZYĆ TYGDZIEŃ CIĄŻY ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
pytanie o FF
Na wykresie jest linia pozioma i pionowa wiem ze pionowa okresla dzien owulacji a pozioma?Moze wyznacza na jakim poziomie temperatura powinna sie utrzymac by miec nadzieje na ciaze?A gdy temperatura
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
pazdziernikowki -macie juz małe brzuszki?????
ja mam termin na 29.10.04 i juz nie mieszcze sie w zadne spodnie.MOJA dzidzia na ostatnim usg czyli 30.03 miała 27.2mm i widziałam nozki i raczki a co słychac u
Czytaj dalej