jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?

Hej dziwczyny. Moja malutka urodziła się mc przed terminem. Byłam już sprawdzić retinopatięi wszystko w porządku ale pani neurolog poleca mi pójśc zbadac wzrok. Machała przed oczkami grzechotką ale mała nie chciała patrzeć. Podczas badania okulistycznego mała strasznie płakała ale to było badanie na retinopatię. Gdybym wiedziała że badanie wzroku nie boli to poszłabym sprawdzić dla jej i mojego spokoju.
pozdrowionka

3 odpowiedzi na pytanie: jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?

sweet-natalka Dodane ponad rok temu,

Re: jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?

Ja byłam z moją coreczka i przed wizyta miala zakroplone oczka i to jedyne bylo nieprzyjemne 🙂 Cala wizyta przebiegła bez problemowo. Nie masz sie co obawiac 😉

lenka Dodane ponad rok temu,

Re: jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?

Czesc
w przychodni spotkalam mame u której dziecko miało badane oczka ale niewiem jakie to było badanie. Z tego co mi mowiła to robią dziecku znieczulenie wstawiają takie otwieracze oczu i pencetą coś tam robią .
Niechce cię straszyć bo ja sama niebyłam. ale lepiej być przygotowanym na wszystko
mowiła że ona trzymała dziecko ojciec i jeszcze pielęgniarka
niewiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam i życze zdrówka.

Lenka i Kubuś 20 lipca 2004

mordeczka Dodane ponad rok temu,

Re: jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?

Ja też byłam z Adasiem jak miał 4 m-ce.Rzeczywiście zakraplanie było nieprzyjemne-ale mały specjalnie nie protestował.Samo badanie wyglądało tak,że ja i dwie pielęgniarki trzymałysmy Adasia za rączki i nóżki -żeby się nie ruszał przy badaniu dna oka.A tu niespodzianka-Adaś leżał tak spokojnie ,że pani doktor była szczerze zdziwiona.Drugie badanie odbyło się jak Adas miał około roku i tu już nie było niespodzianek.Wył,wył i wył-ale to ze strachu.Bądż dobrej myśli i nie przejmuj się na zapas.

Dorota i Adaś / 15.04.2002 /

Znasz odpowiedź na pytanie: jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
jak wygląda badanie wzroku u 4mniaka?
Hej dziwczyny. Moja malutka urodziła się mc przed terminem. Byłam już sprawdzić retinopatię ale pani neurolog poleca mi pójśc zbadac wzrok. Machała przed oczkami grzechotką ale mała nie chciała patrzeć.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
prawie nie gaworzy
Dziewczyny, w zasadzie nie wiem, co się dzieje. Moja Haneczka wydaje bardzo mało dźwięków, mimo, że zaraz skończy 5 miesięcy. Jak ją zagaduję, to czasem coś "odpowie", ale generalnie siedzi
Czytaj dalej