To imię nadano w tym roku tylko 2 dziewczynkom. Choć piękne, wybierane jest bardzo rzadko

Wyszukiwanie odważnych i nader wyjątkowych imion odeszło do lamusa. Wracają do nas imiona z dawnych czasów. Jednak jedno z nich zostało całkowicie zapomniane. W tym roku nadano je tylko 2 dziewczynkom.

Imię dla dziecka często nadawane jest od razu z ładunkiem emocjonalnym – tak nazywał się dziadek, babcia, ukochana ciocia czy wspaniały wujek. Wcześniej królowały nowoczesne imiona zza granicy, głównie z zachodu. Dzisiaj coraz częściej chcemy, aby nasze maleństwo nosiło imię po kimś dla nas ważnym, po kimś z rodziny. Dlatego tak zaskakujący jest fakt, że jedno z imion zostało całkowicie zapomniane. Według oficjalnych danych w pierwszej połowie tego roku nadano je tylko 2 razy.

Imię piękne, choć zapomniane. Co ono oznacza i jakie niesie ze sobą konotacje?

Niesłychanie zadziwiający jest fakt, że imię Żaneta tak niepostrzeżenie zniknęło z codziennego użytku. Imię to pochodzi z francuskiego Jeanette. Za granicą możemy spotkać jego angielski odpowiednik Janet lub włoski Gianna. Żanety są numerologicznymi czwórkami. Co to oznacza? Są skromne, prostoduszne i potrafią surowo patrzeć na świat. Są niesłychanie zaradne, oszczędnie korzystają z pomocy innych jak przystało na typowe zosie samosie. Pielęgnują w sobie praktyczność i pracowitość. Tego samego wymagają od innych, nie akceptują lenistwa i braku samorozwoju. Silnie interesują się ewolucją. Fascynuje je nauka. Żywiołem Żanety jest powietrze i ziemia.

Sławne Żanety. Imię znane na całym świecie

Na świecie znanych jest kilka sławnych osobistości o tym imieniu. Jedną z nich jest siostra Michaela Jacksona, piosenkarka Janet Jackson. Kolejną jest aktorka i piosenkarka z Ameryki, Jennette McCurdy, oraz amerykańska wokalistka soulowa i bluesowa Janis Joplin. W Polsce znaną osobą z tym imieniem jest lekkoatletka Żaneta Glanc i Żaneta Polkowska – polska profesor chemii.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general