To imię żeńskie oznacza “boska” . Niektórzy jednak nazywają nim… psy

W 2022 r. nadano to imię 499 dziewczynkom w Polsce. Cieszy się popularnością, jednak nie zawsze otrzymują je dzieci, bo niektórzy nazywają tak też swoje zwierzęta. Innym kojarzy się ze zmarłą księżną Walii. Co oznacza imię Diana?

Imię Diana pochodzi z łaciny. Kojarzy się z rzymską boginią łowów i płodności. Oznacza “boska” i “podobna do bogini”. Choć cieszy się w Polsce sporą popularnością, pojawiło się w naszym kraju dopiero około XIX w. Kobiety o tym imieniu obchodzą imieniny 10 czerwca i 13 sierpnia. Jakie znaczenie ma Diana, kiedy obchodzi imieniny i jakie cechy przypisuje się kobietom o tym imieniu?

Sprawdź: Mąż wybrał wyjątkowe imię dla dziecka. Żona dowiedziała się, skąd czerpał inspirację, i spakowała walizki

Co to znaczy Diana? Sprawdź, jaki charakter mają kobiety o tym imieniu

Mówi się, że Diana umie panować nad gniewem. Zazwyczaj wykazuje się spokojem, opanowaniem i wewnętrzną równowagą. Choć uchodzi za nieśmiałą, w rzeczywistości jest duszą towarzystwa i niezależną, silną kobietą. Do życia podchodzi z optymizmem, jednak nie przed każdym się otwiera i pokazuje skrywane uczucia. Nie zawsze zaufanie przychodzi Dianie łatwo, dlatego przyjaciół zazwyczaj może policzyć na palcach jednej ręki. W gronie bliskich Dianę uznaje się za lojalną osobę, która ceni sobie wyzwania, ciągły rozwój i dążenie do sukcesu.

Sprawdź: To piękne i krótkie imię o antycznych korzeniach nosiły największe gwiazdy. Do niedawna zapomniane, teraz znów podbija rankingi

Jakie zdrobnienia dla imienia Diana? Jest w czym wybierać

Imię Diana można zdrobnić na wiele sposobów w zależności od preferencji jego posiadaczki. Do najpopularniejszych należą Diancia, Dianka, Dianeczka, Dunia, Dianusia i Dusia. Ciekawą formą jest też Dianulka, Dianusia, Dianeczka i Dianita. Jest więc w czym wybierać.

Kto ma na imię Diana? Nosi je wiele popularnych kobiet

Imię Diana cieszy się sporą popularnością nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Ma bowiem odpowiedniki między innymi w języku angielskim, francuskim, czeskim, niemieckim i słowackim. Jedne z najpopularniejszych kobiet noszących imię Diana to księżna Diana (księżna Walii), Diane Keaton (amerykańska aktorka) i Diane Kruger (niemiecka aktorka).

Sprawdź: Imię dla chłopca i dziewczynki. Te propozycje rodzice mogą wybrać bez względu na płeć dziecka

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo