To najlepsze terminy na urlop! Zaplanuj wakacje w tym okresie, a sporo zaoszczędzisz

Wakacyjne wyjazdy potrafią mocno nadszarpnąć każdy domowy budżet. Dlatego jeśli tylko pojawia się taka opcja, wielu podróżujących próbuje nieco zaoszczędzić. W rozmowie z portalem Business Insider Polska, Marcina Dymnicki, prezes biura podróży TUI, zdradza, kiedy najlepiej zaplanować wypoczynek, aby w naszej kieszeni zostało jak najwięcej pieniędzy. W tych terminach będzie zdecydowanie najtaniej!

W tych terminach urlop będzie najtańszy

Wyjazdy w okresie wakacyjnym to spore obciążenie dla każdego portfela, szczególnie jeśli wybieramy się na urlop całą rodziną i planujemy wypoczynek za granicą. Prezes jednego z największych biur podróży w Polsce – TUI – nie pozostawia wątpliwości: jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, warto zrezygnować z wyjazdów latem, w szczycie sezony, czyli między połową czerwca a połową września. Wtedy ceny poszczególnych ofert zdecydowanie rosną – wzrastają bowiem kwoty za zakwaterowanie i przelot.

W rozmowie z Business Insider Polska Marcin Dymnicki podkreśla, że wakacyjne ceny są wyższe również dlatego, że są to terminy najbardziej oblegane. Przyznaje jednak, że podobnie jest w okresie świąteczno-noworocznym oraz w czasie ferii zimowych.

Prezes TUI, bazując na swoim doświadczeniu, podaje trzy najlepsze terminy na urlop. Planując wyjazd w tym okresie, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Chodzi przede wszystkim o marzec, miesiące jesienne: listopad i początek grudnia oraz czas tuż po majówce (“wtedy można polecieć na wakacje dwa razy taniej niż w majówkę”). W tych terminach Polacy zdecydowanie najrzadziej decydują się na wakacje, dlatego biura przygotowują tańsze oferty.

Wyjazd w takim terminie nie będzie stanowił problemu dla osób bezdzietnych, mogą z nich skorzystać także rodziny z małymi dziećmi, które chodzą dopiero do przedszkola lub do pierwszych klas podstawówki i kilka dni poza szkołą nie będzie stanowić trudności. Urlop w trakcie roku szkolnego będzie jednak bardziej skomplikowany do zorganizowania ze starszymi dziećmi, które nie mogą opuszczać zbyt wielu zajęć, aby nie narobić sobie zaległości.

Zobacz: Urlop rodzicielski 2023. Rodzice mogą liczyć na więcej wolnego, a to nie koniec korzystnych nowości

Najbardziej ekonomiczne kierunki

O cenie wakacji w dużej mierze decyduje także wybrany kierunek. Od kilku lat najtańsze są wyjazdy do Bułgarii, gdzie – jak wskazuje Marcin Dymnicki – można spędzić urlop nawet o 1000 zł taniej niż np. w Grecji czy Hiszpanii. Korzystne finansowo oferty można znaleźć także w Turcji, Tunezji oraz w – stającej się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla Polaków – Albanii. Jednocześnie prezes Dymicki zwraca uwagę, że na najlepszy stosunek jakości do ceny możemy liczyć w Turcji.

W trakcie minionego roku bardzo wzrosły także ceny za wakacje w bardziej egzotycznych miejscach, np. na Karaibach. Podwyżki mają związek przede wszystkim z wysokim kursem dolara oraz wzrostem cen za paliwo lotnicze.

Sprawdź też:

Źródła:
Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general