Zapłacili grzywnę za zabranie dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego, a i tak zaoszczędzili. “Firmy turystyczne celowo podwyższają ceny w sezonie wakacyjnym”

Stale rosnąca inflacja daje się we znaki nie tylko w naszym kraju. Dodatkowo firmy turystyczne podnoszą ceny w sezonie wakacyjnym – często nawet trzy- czterokrotnie. To wszystko sprawia, że rodzice coraz częściej decydują się na wypoczynek jeszcze w czasie roku szkolnego. W niektórych przypadkach może skończyć się to grzywną.

Coraz więcej rodziców decyduje się na zabranie dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego. Przykładem jest rodzina Cole z Wielkiej Brytanii. Brogan i Shane Cole, zdecydowali się na 11-dniowy wyjazd do Grecji w maju, mimo że ich dzieci – Archie i Ellie – miały wtedy zajęcia szkolne. W Wielkiej Brytanii za tego typu zachowanie rodzicom nakładana jest grzywna. W tym przypadku wyniosła ona 240 funtów, czyli około 1200 zł.

Mimo grzywny, rodzina Cole twierdzi, że wyszła na plus. Koszty wakacji poza sezonem były znacznie niższe, dzięki czemu zaoszczędzili 2000 funtów.

Sprawdź: Matka wyskoczyła z promu? Nagranie ukazuje ostatnie chwile przed tragedią. Szokujące ustalenia śledczych

@the_coles_official

Czy firmy turystyczne wykorzystują sezon wakacyjny do podwyższania cen?

Rodzina Cole twierdzi, że to już trzeci raz, kiedy otrzymali grzywnę za zabranie dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego. Twierdzą także, że firmy turystyczne celowo podwyższają ceny w sezonie wakacyjnym, co zmusza ich do takich decyzji. W Polsce sytuacja wygląda bardzo podobnie. Wystarczy porównać ceny noclegów nad morzem lub w górach w czerwcu lub we wrześniu z okresem wakacyjnym. W przypadku wakacji ceny są minimum trzykrotnie wyższe. Sytuacja wygląda podobnie z polskimi biurami podróży.

Biura turystyczne sprawiają, że podróżowanie latem jest bardzo drogie, dlatego właśnie to robimy.Brogan Cole

Sprawdź: Dziewczynka przez dłuższy czas nie wychodziła ze zjeżdżalni. Po wyjściu okazało się, że jest we krwi

Internauci (jak zwykle) podzieleni

Rodzina podzieliła się swoją historią na TikToku, co wywołało mieszane reakcje wśród internautów (film wygenerował ponad 90 000 polubień i komentarzy). Niektórzy popierają decyzję rodziny, argumentując, że również zaoszczędzili na wakacjach, wyjeżdżając w trakcie roku szkolnego. Inni krytykują rodziców za oszukiwanie systemu edukacji. Poniżej kilka cytatów zamieszczonych pod filmem w serwisie TikTok:

Zabieramy naszych chłopców na wakacje w czasie szkolnym w przyszłym roku, zaoszczędziliśmy ponad 700 funtów na wakacjach, rezerwując je na tydzień przed feriami.

Także spodziewamy się grzywny, ale zaoszczędziliśmy 3 tysiące funtów na naszych wakacjach na Florydzie, wyjeżdżając w maju.

Wyobraź sobie, że jesteś nauczycielem i nie masz wyboru [musisz wyjechać w wakacje]

Dobrze, więc kiedy nauczycielka spędza cały swój czas na nauczeniu wszystkich dzieci tego samego, proszę nie narzekaj, że twoje dziecko później czegoś nie umie.

Argumenty za i przeciw – czy dzieci powinny wyjeżdżać na wakacje poza sezonem?

Debata na temat wyjazdów na wakacje w trakcie roku szkolnego jest złożona. Z jednej strony, rodzice argumentują, że firmy turystyczne celowo podwyższają ceny w sezonie wakacyjnym, co zmusza ich do takich decyzji. Z drugiej strony, krytycy twierdzą, że edukacja dzieci nie powinna być traktowana w ten sposób dla oszczędności.

Sprawdź: Co zabrać, idąc na plażę z dziećmi? Praktyczny, wakacyjny poradnik dla każdego rodzica!

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo