Wielkie rozczarowanie po wynikach egzaminów. W katolickim liceum żaden uczeń nie zdał matury

Uczniowie, którzy w maju podchodzili do egzaminów maturalnych, poznali rezultaty swoich zmagań we wtorek 5 lipca. Jak podała CKE, świadectwo dojrzałości uzyskało 78,2% spośród wszystkich zdających. Pozostałym maturzystom niestety nie udało się uzyskać wymaganej liczby punktów. Powodów do zadowolenia nie ma jednak w jednej ze szkół w Tomaszowie Mazowieckim. W tamtejszym katolickim liceum żaden uczeń nie zdał matury. W sieci od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy, niektórzy internauci nie szczędzili złośliwości. Sprawa nie jest jednak tak oczywista.

W katolickim liceum żaden uczeń nie zdał matury

5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła wyniki tegorocznych matur. Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminów w tym roku, mogli zapoznać się z uzyskanymi rezultatami już o 8:30. Chociaż wynik ogólny prezentuje się nieco lepiej niż w zeszłym roku – świadectwo dojrzałości trzymało 78,2% maturzystów – to jednak średnie rezultaty z poszczególnych przedmiotów pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w przypadku poziomu rozszerzonego.

Jak wynika ze szczegółowych statystyk udostępnionych przez CKE, 15,5%, czyli nieco ponad 41 tysięcy uczniów, ma prawo do napisania poprawki w sierpniu, ponieważ nie zaliczyło tylko jednego z przedmiotów obowiązkowych. 6,7% nie zdało niestety więcej niż jednego egzaminu, a zatem jeśli zależy im na zdobyciu świadectwa dojrzałości, będą musieli przystąpić do matury ponownie za rok.

Niestety powodów do radości nie mają także uczniowie szkoły w Tomaszowie Mazowieckim. Jak donosi portal nasztomaszow.pl, w Liceum Katolickim prowadzonym przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio żaden z uczniów nie zdał matury. Część z nich będzie mogło jednak spróbować swoich sił ponownie na sierpniowej poprawce.

Wicedyrektorka placówki w rozmowie z Onetem podkreśliła, że uczniowie bardzo przeżywają porażkę, a jeszcze bardziej fakt, że w sieci zrobiło się tak głośno o nich oraz o ich szkole. Na wszystkich spadło od razu mnóstwo komentarzy, nieraz dosyć złośliwych. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta, a opinie wydawane są bez pełnego obrazu sytuacji.

Będą poprawiali matematykę w sierpniu. Widzę, że pisze się o naszej szkole w jeden sposób, że wszyscy nie zdali matury. Uczniowie się tym przejęli, jest im wstyd i żal, że szkołę teraz przedstawia się w takim świetle. Biorą się do pracy i chcą zdać poprawki.wicedyrektorka szkoły Sylwia Leszczuk, cytat za Onet.pl

Zobacz: Odwołanie od matury 2022. Niezadowalający wynik to nie koniec świata. Sprawdź, jak wnioskować o weryfikację punktów

Rezultaty matur nie po myśli uczniów. “Mocno się przejęli”

Jak się okazuje, katolickie liceum w Tomaszowie to niewielka placówka – uczy się w niej zaledwie 13 uczniów. Część młodzieży ma różne trudności w nauce i przyswajaniu wiedzy, które ciężko jest im pokonać, inni natomiast mają ciężko sytuację rodzinną. Dlatego w tym przypadku ocenianie czy złośliwości lepiej sobie darować.

Jesteśmy placówką niepubliczną, małą szkołą z małymi klasami. Uczą się u nas dzieci z orzeczeniami, problemami w rodzinie, a także takie, które rodziców nie mają.wicedyrektorka szkoły Sylwia Leszczuk, cytat za Onet.pl

Znajdzie się zapewne bardzo wiele szkół w Polsce, w których co najmniej 13 uczniów nie zdało matury. W przypadku szkoły z Tomaszowa nie jest to w żaden sposób związane z faktem, że jest to katolicka placówka.

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo