Wybór polisy ubezpieczeniowej dla dziecka – czego unikać?

Bezpieczeństwo dzieci to dla zdecydowanej większości rodziców kwestia priorytetowa. Warto więc zastanowić się nad wykupieniem polisy dla dziecka, która będzie zabezpieczeniem finansowym, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku np. w domu, na placu zabaw, w szkole czy na wakacjach. Polisa NNW dla dziecka to komfortowe rozwiązanie, które w razie potrzeby będzie wsparciem dla Twojej pociechy w szybkim powrocie do zdrowia. Czego unikać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej dla dziecka? W tym artykule skupiliśmy się na 2 najczęstszych błędach, które łatwo możesz wyeliminować!

Polisa dla dziecka: nie ignoruj OWU

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy zakupie polisy dla dziecka jest pominięcie OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Uważne zapoznanie się z dokumentem pozwoli Ci lepiej zrozumieć tak trudny produkt. Zanim więc zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie, sprawdź OWU i upewnij się, że polisa spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Jakie informacje znajdują się w OWU?

Ogólne Warunki Ubezpieczenia to obszerny dokument, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące ubezpieczenia, a w szczególności:

  • definicje istotnych pojęć;
  • przedmiot i zakres ubezpieczenia;
  • okres ochrony – dowiesz, kiedy zaczyna się i kiedy kończy się ochrona Twojego dziecka;
  • szczegółowe informacje na temat składki ubezpieczeniowej;

Zapamiętaj!
Przed podpisaniem umowy uważnie przeczytaj OWU. Dzięki temu lepiej zrozumiesz trudne pojęcia oraz wyeliminujesz ewentualne niejasności związane z ubezpieczeniem dziecka.

  • informacje o pakiecie świadczeń medycznych i pomocowych – będziesz wiedzieć, jakie świadczenia będą przysługiwać dziecku w razie wystąpienia tzw. „zdarzenia ubezpieczeniowego”;
  • wyłączenia odpowiedzialności – jeden z ważniejszych punktów OWU. W tym punkcie znajdziesz kluczowe informacje o tym, w jakich sytuacjach Ubezpieczyciel nie będzie ponosił odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki, do których może dojść w okresie ochrony.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka: nie kieruj się wyłącznie ceną

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że cena jest jednym z ważniejszych elementów wpływających na atrakcyjność różnych polis ubezpieczeniowych dla dzieci. Niewątpliwie niska cena sprawia, że oferta wydaje się atrakcyjniejsza, jednak przy wyborze najlepszej polisy dla dziecka nie należy kierować się wyłącznie tą kwestią. Dlaczego? Ponieważ często jest tak, że niższa cena polisy oznacza węższy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Działa to także w drugą stronę, czyli droższa polisa to często szerszy zakres ochrony.

W poszukiwaniu najlepszej polisy dla dziecka, koniecznie zajrzyj na stronę PKO Banku Polskiego: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nnw-dzieci-i-mlodziezy/pko-ubezpieczenie-dziecka/. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat aktualnej oferty, dowiesz się, ile kosztuje i kto może kupić ubezpieczenie, a także znajdziesz instrukcję postępowania w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Na tym jednak nie koniec, ponieważ na dole strony czekają na Ciebie pliki do pobrania (w tym OWU oraz dokument z informacjami o produkcie ubezpieczeniowym), dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o kupieniu polisy dla dziecka.

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla dziecka to coś, o czym powinien pomyśleć każdy rodzic. W ten sposób zapewnisz mu ochronę ubezpieczeniową 24/7 – także w szkole, w czasie wakacji, odpoczynku w domu czy podczas zabawy z rówieśnikami. W ramach ubezpieczenia NNW, możesz w razie potrzeby liczyć na dodatkowe wsparcie w opiece nad swoją pociechą w formie prywatnych lekcji i specjalistycznej pomocy lekarskiej – konsultacji, badań itd. Zanim jednak podejmiesz decyzję i zdecydujesz się kupić ubezpieczenie, koniecznie zapoznaj się z treścią OWU oraz dokładnie zweryfikuj, jaki jest przewidziany zakres ochrony.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo