Wymieszaj skorupki od jajek z pastą do zębów. Pleśń zniknie, a fugi będą lśniły

Skorupki od jajek najczęściej lądują w koszu, ponieważ niewiele osób zna ich właściwości. Dzięki nim skorupki od jajek można wykorzystać na wiele sposobów, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Następnym razem, zamiast je wyrzucać możesz zrobić świetny środek do czyszczenia pleśni i kamienia lub nawóz do roślin.

Skorupki od jajek posiadają właściwości wybielające i ścierne, dlatego można je wykorzystać do przygotowania domowych środków czystości. Doskonale zastąpią one chemiczne detergenty. Przygotowanie wybielającej mikstury jest bardzo proste, tanie, a dodatkowo ekologiczne. Poznaj ten sposób, a przestaniesz wyrzucać skorupki od jajek.

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Środek czyszczący ze skorupek od jajek. Prosty sposób na czyste fugi

Jeśli na fugach w twojej łazience pojawiła się pleśń, skorupki od jajek pomogą ci szybko i skutecznie się jej pozbyć. Wystarczy, że zgnieciesz skorupki na drobny pył i wymieszasz je z niewielką ilością pasty do zębów (najlepiej sprawdzi się ta o wybielających właściwościach). Przygotowaną miksturę za pomocą starej szczoteczki do zębów dokładnie wetrzyj w zabrudzenia i pozostaw na około 15 minut. Następnie przetrzyj fugi wilgotną szmatką. Po pleśni nie będzie ani śladu, a fugi odzyskają swój kolor.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Jak wykorzystać skorupki od jajek? Przydadzą się w domu i w ogrodzie

Skorupki od jajek mają zdecydowanie więcej zastosowań. Można je wykorzystać do usuwania kamienia z armatury czy przypaleń na naczyniach. Skorupki od jajek wystarczy wysuszyć w piekarniku, a następnie wymieszać z sodą oczyszczoną i octem. Skorupki od jajek sprawdzą się również jako wybielacz do prania. Oczyść je i zagotuj we wrzątku, a następnie odcedź, zgnieć i włóż do lnianego woreczka. Wrzuć go do jasnego prania, a odzyska ono swój świeży kolor.

Ze skorupek do jajek można również przygotować świetny nawóz do roślin. Zalej je wrzątkiem i odstaw na około tydzień w ciepłym miejscu. Miksturę warto od czasu do czasu zamieszać. Gdy skorupki się rozpuszczą, mieszanką można podlać takie rośliny, jak ogórki, cukinia, sałata, winogrona czy piwonie.

Sprawdź: Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo