O Dniu Ojca już pisałem. Dziś będzie więc przewrotnie. Tak jak wspominałem w ostatnim wpisie, a także jak widzicie w tytule: Każdy dzień (a było ich do dziś 223) jest dla mnie wyjątkowym Dniem Ojca. I nie jest to przesada czy kokieteria. 

Życzenia dla Mamy na Dzień Ojca

Z racji tego, że nasza rodzinka to sami odwrotowcy to chciałbym dziś nadrobić zaległości i skierować wpis do Sylwii.
Jej pierwszy Dzień Matki spędzałem w delegacji. Prezentu także nie było. Co prawda zarezerwowałem nam stolik w restauracji, ale ostatecznie z przyczyn losowych nie mogliśmy z tej rezerwacji skorzystać. Nadrobimy zapewne w przyszłości, ale niesmak pozostał.

 

Dzień mamy i taty

 


Zatem Sylwio,

Kilka rzeczy o których chciałbym, żebyś nie zapominała nigdy!

Przypadek, a raczej wypadkowa wielu przypadków sprawiła, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy.
Pierwszy raz w życiu jestem w pełni szczęśliwy. Nadal pędzę nie wiem dokąd, ale teraz przynajmniej wiem po co.Dałaś mi cel, motywację i ciągle dajesz mnóstwo radości. Pozwalam sobie czerpać z tego garściami, ale wiem, że niestety często zapominam o wzajemności.

Zapewne myślisz, że nie doceniam wielu rzeczy, ale tak nie jest. To pęd, który mam zaszczepiony w DNA sprawia, że nie zawsze okazuję to co czuję.
Nie należę do prostych osób, a współdzielenie ze mną życia może być niezłą pokutą. Pracuję jednak nad sobą i to dzięki Tobie.
Staram się zwolnić i częściej doceniać. Mam nadzieję, że jest/będzie to dostrzegalne.

Mimo, że może tego nie mówię to codziennie z podziwem patrzę jak radzisz sobie ze wszystkim sama. Dziecko (licząc ze mną to nawet dwójka), pranie, sprzątanie, gotowanie. A i oczywiście pies. Matka Polka to jeden z trudniejszych zawodów i cieszę się, że dajesz radę. Widzę, że czasem Ci ciężko, ale mimo to robisz wszystko, żebym ja mógł pracować i „nie myśleć” o „sprawach przyziemnych”. Nie zarzucasz mnie problemami nawet gdy czasem powinnaś. Doceniam to, ale proszę – dziel się ze mną także troskami, żebym mógł Ci więcej pomagać.Tak na prawdę dzisiejszy Dzień Ojca jest równie Twój jak mój. To Ty w naszym domu naprawiasz cieknący kran, czy odpadające w szafce zawiasy.
Nie cierpię takich prac, a Ty nie jesteś z tych, która boi się wziąć śrubokręt w rękę i zamiast suszyć mi głowę działasz.
Wstyd mi, ale tak jest. 🙂

Jak to mówią: „nikt nie jest idealny, ważne jest dopasować się tak, żeby ubytki uzupełniać”. U nas chyba jest całkiem nieźle.
Jesteśmy jednocześnie przeciwieństwami i bliźniakami. Takich troje jak nas dwoje nie ma ani jednego.

A teraz jeszcze rośnie nam trzeci odwrotowiec.
Kocham naszą rodzinę. Każdego dnia cieszę się, że jestem jej częścią.

I cytując Ciebie „nie pozwólmy, żeby coś nas poróżniło”! (żadnych zakupów online w Selgrosie!!:P)

Wszystkiego Najlepszego Kochanie zarówno z okazji Dnia Matki, jak i Ojca!
Twoje Starsze Dziecko
Artur

 

 

tata i mama

 

życzenia na dzień matki